STRONA GŁÓWNA
Październik 18 2017 09:36:31   
Projekty
Nawigacja
REFORMA EDUKACJI
  Broszura informacyjna
  Dobra szkoła
  Kuratorium Oświaty w Katowicach

NASZA SZKOŁA
  STRONA GŁÓWNA
  KONTAKT
  GALERIA
  HISTORIA
  DOKUMENTY SZKOLNE
  ZDJĘCIA ARCHIWALNE
  GALERIA
  PUBLIKACJE
  NAUCZYCIELE
  EDUBLOG RUDNIKI
  RADA RODZICÓW
  WYCHOWAWCY
  WSPOMNIENIA
  POSADŻ DRZEWKO
  WYPRAWKA 2015/2016
  PLAN LEKCJI 2016/17
  EWALUACJA WNIOSKI
  KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
  ŚWIETLICA
  Podręczniki 2015/16

DLA RODZICÓW

PRZEDSZKOLE

SAMORZĄD

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Witamy

SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W RUDNIKACHRealizacja projektu "Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I - II I"


1% PODATKU DLA SZKOŁY
200 LAT OŚWIATY - UROCZYSTOŚĆ
IMPREZY 30 września 2017 r. na długo pozostanie w pamięci młodych i starszych mieszkańców Rudnik, którzy z radością, ale i ogromnym wzruszeniem uczestniczyli w obchodach 200 rocznicy wybudowania pierwszej Szkoły Elementarnej. Niewiele sołectw Gminy Włodowice może poszczycić się tak długą tradycja edukacyjną, zatem ranga tego wydarzenia była wyjątkowa. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 9.00 mszą świętą dziękczynną w Kościele Parafialnym pod wezwaniem św. Barbary Dziewicy i Męczennicy. Mszę celebrowali: proboszcz parafii ks. Stanisław Styczyński oraz ks. Marek Łabuda, absolwent szkoły w Rudnikach. Po mszy wszyscy obecni udali się w niecodziennym orszaku na terem strefy rekreacyjnej. Goście prowadzeni przez poczet flagowy, postacie w strojach historycznych i orkiestrę dętą OSP Włodowice pod dyrekcją Mariana Wesołowskiego, przybyli na miejsce uroczystości. Część oficjalną poprowadził Wójt Gminy Włodowice Adam Szmukier. Podczas swojego wystąpienia podkreślił, że szkoła w Rudnikach wytworzyła bogatą tradycję, niepowtarzalny klimat i połączyła kilka pokoleń nauczycieli, pracowników oraz uczniów i absolwentów. Na ręce dyrektora Romana Dziwińskiego gratulacje złożyli zaproszeni goście:
Grzegorz Wnuk - Zastępca Dyrektora Delegatury w Sosnowcu, Krzysztof Wrona - Starosta Powiatu Zawierciańskiego, Katarzyna Merta - Wałek Asystent Poseł na sejm RP Anny Nemś, Dorota Wnuk - Członek Zarządu Powiatu Zawierciańskiego, Cezary Barczyk - Członek Zarządu Powiatu Zawierciańskiego, Jarosław Kleszczewski - Przewodniczący Powiatu Zawierciańskiego.
Wyrazili słowa uznania oraz życzenia dla całej społeczności szkolnej z okazji wyjątkowego jubileuszu 200-lecia istnienia szkolnictwa. Z niezwykle ciepłym przyjęciem zebranych gości spotkał się spektakl, przygotowany przez nauczycieli oraz uczniów Szkoły Podstawowej, przybliżający okoliczności powstania pierwszej Szkoły Elementarnej. Widzowie docenili talent sceniczny, ogromne zaangażowanie dzieci oraz piękne stroje z epoki. Kulminacyjnym punktem programu było odsłonięcie tablicy upamiętniającej dokonanie zapisu notarialnego z roku 1817, nakładającego obowiązek wybudowania i utrzymania Szkoły Elementarnej w Rudnikach. W fundament obelisku wmurowana została kapsuła czasu, w której oprócz listu do przyszłych pokoleń, umieszczone zostały: scenariusz uroczystości, fotografie naszej miejscowości, zaproszenie na jubileusz, przypinka z logo szkoły, folder z historią szkoły i monety. Po zakończonych uroczystościach zebrani goście, przyjaciele szkoły oraz absolwenci udali się na słodki poczęstunek.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY RODZICOM,KTÓRZY POMOGLI NAM PRZY ORGANIZACJI UROCZYSTOŚCI: pani Aleksandra Parzysz pani Małgorzata Wójcik pani Mariola Beza pani Beata Stypa pani Małgorzata Adamczyk pani Agnieszka Król pani Katarzyna Trojak pani Marta Otręba pani Sylwia Surowiec pani Joanna Dura pani Aneta Maciążek-Bomba pani Anna Sikora pani Sylwia Gawrońska pani Anna Szczygieł pani Aneta Machura pani Kamila Stypa pani Ewelina Domagała
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
INFORMACJE
13 października 2017 o godzinie 09:00 odbędzie się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz ślubowanie uczniów klasy I. Serdecznie zapraszamy na uroczystość. Uczniów obowiązuje strój galowy.

9 października uczniowie klasy I będą mieli robione zdjęcia, które będą publikowane w listopadowym wydaniu Dziennika Zachodniego. Dzieci w tym dniu przychodzą do szkoły w strojach galowych.
SKŁAD NOWEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
INFORMACJE
Skład Zarządu Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2017/2018:


PRZEWODNICZĄCY - Jakub Piwek
ZASTĘPCA - Emilia Machura
SEKRETARZ - Mateusz Otręba

OPIEKUN: Renata Hamerlik

Gratulujemy i życzymy owocnej pracy!
DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA
IMPREZYKorzystając z pięknej pogody w tym tygodniu zorganizowaliśmy szkolne prażonki połączone z wyjazdem do Podlesic. Uczniowie brali udział w warsztatach tkactwa w Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Jury oraz zwiedzili Jaskinię Głęboką.Po jesiennym spacerze wszyscy uczestnicy wycieczki zostali poczęstowani prażonkami. Dzień Pieczonego Ziemniaka stał się tradycją naszej szkoły, którą co roku pielęgnujemy.
DZIEŃ CHŁOPAKA
IMPREZY30 września nastolatki w całej Polsce świętują Dzień Chłopaka. W miniony piątek nasi uczniowie także postanowili uczcić to święto. Z tej okazji dziewczynki składały swoim kolegom życzenia, nie zabrakło także upominków oraz poczęstunku.
DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA
IMPREZY
Dnia 2 października 2017 odbędzie się wycieczka do Podlesic połączona z degustacją prażonek. Koszt wycieczki 15 zł. Godzina wyjazdu 08:15 powrót około 13:00. Młodsi uczniowie wezmą udział w warsztatach a starsze klasy odwiedzą jaskinię.

Informujemy że wpłaty za ubezpieczenie należy dokonywać do końca września. Kwota składki to 46 zł.
Doświadczenia z fizyki
WYJAZDYDnia 22 września 2017r. klasa VII uczestniczyła w pokazach doświadczeń z fizyki, które odbywały się na Uniwersytecie Śląskim w Instytucie Fizyki. Tematyka doświadczeń to:
- ciepło, zimno, gorąco, mróz
- fizyka na wakacjach
- elektromagnetyzm wokół nas

W doświadczeniach brali udział także uczniowie. Oprócz naszej szkoły w Rudnikach było też wiele innych szkół. Uczniom najbardziej podobały się doświadczenia z ciepłem, zimnem, gorącem i mrozem.
200 LAT OŚWIATY W RUDNIKACH
IMPREZY
Dnia 30 września 2017 roku odbędzie się uroczyste odsłonięcie obelisku upamiętniającego
200 ROCZNICĘ SZKOLNICTWA W RUDNIKACH.
Wydarzenie będzie miało miejsce o godz. 10.00 na strefie kulturalno-sportowej w Rudnikach, ul. Ogrodowa.
Uroczystość poprzedzi Msza Święta o godz. 9.00 w Kościele Parafialnym w Rudnikach.W TYM MIEJSCU, W LATACH 1817-1940
ISTNIAŁ BUDYNEK SZKOŁY ELEMENTARNEJ,
UFUNDOWANY PRZEZ
MICHAŁA TASZYCKIEGO
ÓWCZESNEGO DZIEDZICA RUDNIK.
NASZA SZKOŁA, SZERZĄC OŚWIATĘ,
PRZYCZYNIŁA SIĘ DO ROZWOJU CAŁEGO REGIONU.
DLA UPAMIĘTNIENIA
DOROBKU POKOLEŃ ABSOLWENTÓW,
W 200. ROCZNICĘ SZKOLNICTWA W RUDNIKACH.
OBELISK UFUNDOWAŁO SPOŁECZEŃSTWO
RUDNIK, KOPANIN I SKAŁKI.

RUDNIKI, WRZESIEŃ 2017 ROK.
Powyższy tekst zostanie umieszczony na obelisku.


ZEBRANIA Z RODZICAMI
INFORMACJE
21 WRZEŚNIA (CZWARTEK) ODBĘDĄ SIĘ ZEBRANIA Z RODZICAMI O GODZINIE 17:00
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
INFORMACJE
4 września 2017 powitał wszystkich jesienną pogodą, to znak że wakacje dobiegły końca.
Społeczność uczniowska, nauczyciele, rodzice zebrali się, aby powitać nowy rok szkolny 2017/2018 w Szkole Podstawowej w Rudnikach. Pan Dyrektor powitał wszystkich zebranych w murach naszej szkoły. Szczególnie gorące słowa powitania skierował do pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają swoją szkolną przygodę.
Na progu nowego roku szkolnego Pan Dyrektor życzył wszystkim sukcesów w nauce, zapału i wytrwałości w dążeniu do celu.
Po spotkaniu ogólnym odbyły się spotkania uczniów z wychowawcami w klasach.
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
INFORMACJE
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 ODBĘDZIE SIĘ 4 WRZEŚNIA O GODZINIE 09:00
Strona 1 z 50 1 2 3 4 > >>
Copyright Rafał Kowalczyk © 2007