STRONA GŁÓWNA
Wrzesień 26 2016 08:57:56   
Projekty
Nawigacja
HARMONOGRAMY
  HARMONOGRAM DNI OTWARTYCH 2015/16
  HARMONOGRAM IMPREZ I UROCZYSTOŚCI

NASZA SZKOŁA
  STRONA GŁÓWNA
  KONTAKT
  GALERIA
  HISTORIA
  ZDJĘCIA ARCHIWALNE
  GALERIA
  PUBLIKACJE
  EDUBLOG RUDNIKI
  NAUCZYCIELE
  RADA RODZICÓW
  WYCHOWAWCY
  WSPOMNIENIA
  POSADŻ DRZEWKO
  WYPRAWKA 2015/2016
  PLAN LEKCJI 2016/17
  EWALUACJA WNIOSKI
  KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
  ŚWIETLICA
  Podręczniki 2015/16

DLA RODZICÓW

PRZEDSZKOLE

SAMORZĄD

DOKUMENTY SZKOLNE

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Witamy

SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W RUDNIKACHRealizacja projektu "Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I - III"
SPRZĄTANIE ŚWIATA 2016
NAUKAAkcja „Sprzątanie Świata” odbyła się w naszej szkole 16 września 2016r. Głównym celem było podniesienie wśród uczniów świadomości ekologicznej i zaangażowanie w sprawy ochrony naturalnego środowiska. Uczniowie klas IV-VI wraz z nauczycielami zbierali różne rodzaje odpadów. Efekty pracy były zadowalające. Zebrano kilkanaście worków śmieci. Jak widać, nie do wszystkich ludzi docierają apele, iż należy dbać o swoje środowisko naturalne.
SMUTNA WIADOMOŚĆ
INFORMACJEWczoraj dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci p.Stanisława Fińdzińskiego.
Zawsze z radością służył nam swoimi umiejętnościami gry na instrumencie, uatrakcyjniał zajęcia muzyczne oraz pomagał w przygotowywaniu uroczystości.

Pogrzeb pana Stanisława odbędzie się w czwartek 22 września o g.12.30 w Bazylice św.Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu.
ZEBRANIE Z RODZICAMI
INFORMACJE
ZEBRANIA Z RODZICAMI ODBĘDĄ SIĘ 22 WRZEŚNIA 2016 (CZWARTEK) O GODZINIE 17:00

SKŁADKA NA UBEZPIECZENIE WYNOSI 39 ZŁ
SZKOLNE PRAŻONKI
IMPREZYKorzystając z pięknej pogody w tym tygodniu zorganizowaliśmy szkolne prażonki. Uczniowie brali udział w rozgrywkach sportowych na szkolnym placu. Po wysiłku fizycznym każdemu smakowały pyszne prażonki przygotowane przez panie kucharki. Dzień Pieczonego Ziemniaka stał się tradycją naszej szkoły, którą co roku pielęgnujemy.
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
INFORMACJE
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO ODBĘDZIE SIĘ
1 WRZEŚNIA 2016 (CZWARTEK) O GODZINIE 09:00
TEGO SAMEGO DNIA UCZNIOWIE PROSZENI SĄ O ODBIÓR PODRECZNIKÓW W BIBLIOTECE SZKOLNEJ
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016
IMPREZY
Od ZAKOŃCZENIE ROKU 2016

"Czasem wcale nie potrzeba
słów wspaniałych, dumnych, wzniosłych.
Czasem lepiej jest do siebie mówić
stylem jak najprostszym.
A więc powiem tak po prostu,
bo wiem, zrozumiecie przecież.
Ja dziękuję Wam najpiękniej za to, że jesteście!'

24 czerwca powyższym wierszem uczniowie klasy VI dziękowali rodzicom i nauczycielom, za prowadzenie ich trudną drogą do samodzielności. W ten uroczysty dzień uczniowie żegnali się także ze Szkołą Podstawową w Rudnikach. Przygotowali na tę okazję program artystyczny, w którym wspominali minione lata i najważniejsze chwile. Nie zabrakło także humorystycznych scenek ze szkolnego życia. Tradycyjnie klasa V dodała otuchy naszym absolwentom i życzyła im sukcesów w dalszej edukacji. Młodsze koleżanki i koledzy obdarowali szóstoklasistów symbolicznymi upominkami.
Tego dnia społeczność szkolna dziękowała za wieloletnia pracę, zaangażowanie w edukacje i wychowanie pani Czesławie Ślimak. Rok szkolny 2015/2016 był ostatnim rokiem pracy naszej pani polonistki. Wdzięczni uczniowie i rodzice życzyli pani Czesławie Ślimak pięknych wspomnień i spokojnej, zasłużonej emerytury.
Pan Dyrektor podsumował miniony rok szkolny, wręczył uczniom świadectwa i nagrody oraz życzył wszystkim bezpiecznych i wesołych wakacji.
Serdecznie dziękujemy panu Stanisławowi Findzińskiemu za oprawę muzyczną akademii.
"EKO-LOKALNIE"
INFORMACJE
Od EKO LOKALNIE
EKO-LOKALNIE to projekt dofinansowanay ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Teren należący do naszej szkoły z roku na rok przybiera estetyczniejszy wygląd. podejmowane działania przyczyniły się nie tylko do podniesienia atrakcyjności obszaru, ale również w dużej mierze do wzbogacenia środowiska naturalnego. W naszej szkole od kilku miesięcy trwały prace nad przedsięwzięciem zagospodarowania terenu wokół oczka wodnego. inwestycja powstała przy współpracy z Centrum Rozwoju Lokalnego w ramach projektu Lokalne Inicjatywy Ekologiczne "EKO-LOKALNIE".
Dnia 17 czerwca br. został zakończony ostatni etap prac polegający na obsadzeniu roślinnością terenu wokół oczka i wkopaniu tablicy informacyjnej. W prace na rzecz przedsięwzięcia zaangażowany był dyrektor szkoły, nauczyciele, rada rodziców, uczniowie oraz mieszkańcy Rudnik. Obecnie teren ten jest atrakcyjnym miejscem pod względem zdobywania wiedzy przyrodniczej oraz wypoczynku mieszkańców.
ZIELONA SZKOŁA
WYJAZDY
W dniach 6-10 czerwca uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią udali się na” Zieloną Szkołę” do Międzybrodzia Bialskiego . Program był bardzo napięty i wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami,spacerami i zabawami. Nikt nie mógł narzekać na nudę. Uczniowie podczas wycieczek górskich, m.in. na Górę Żar, mogli podziwiać malowniczo położoną miejscowość oraz jezioro Międzybrodzkie. Wcześniej sprawdzili swoją odwagę w parku linowym, na torze saneczkowym i pontonowym. 8 czerwca ,wraz z inną grupą , pojechali na całodniową wycieczkę do rodzinnego parku rozrywki „Energylandia” w Zatorze. Tam korzystali z różnych atrakcji w strefach familijnej i dziecięcej. Podczas pobytu w ośrodku dzieci mogły pływać rowerkami,korzystać z basenów, kuli wodnej, bilarda, trampoliny, strzelać z łuku oraz brać udział w wieku zabawach prowadzonych przez animatorki. Pobyt dostarczył wielu nowych wrażeń, doświadczeń i pozytywnych przeżyć. Dzieci, które wyjechały uczyły się samodzielności i samokontroli. Czas upłynął szybko, ciężko było wyjeżdżać. Do domu, wszyscy wrócili zadowoleni, uśmiechnięci, z mnóstwem miłych wspomnień.
KONKURS CZYTELNICZY "W ŚWIECIE BAŚNI"
NAUKADnia 18 maja w bibliotece szkolnej odbył się II etap konkursu czytelniczego. Konkurs "W świecie baśni" skierowany był do wszystkich czytelników klas I-III. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych uczniów. Konkurs składał się z dwóch etapów. W I etapie - klasowym, uczniowie rozwiązywali test i prezentowali swoje prace plastyczne, Do II etapu szkolnego zakwalifikowała się jedna uczennica z klasy I i 12 uczniów z klasy II. Uczestnicy konkursu prezentowali wysoki poziom wiedzy. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce - Nikodem Drabek
II miejsce - Maciej Oukal
III miejsce - Marcel Piwek

SERDECZNIE GRATULUJEMY


Prace plastyczne zostały wyeksponowane na wystawie w bibliotece szkolnej. Dyplomy i nagrody książkowe zostaną wręczone zwycięzcom na uroczystości zakończenia roku szkolnego.
Filmy z lekcji angielskiego

DZIEŃ DZIECKA
IMPREZY
Od 1 czerwca 2016 Dzień Dziecka

Jak co roku świętowaliśmy dzisiaj Międzynarodowy Dzień Dziecka. Uczniowie przybyli do szkoły na godzinę 09:00. Pani Małgorzata Piątkowska w imieniu wszystkich nauczycieli i pana Dyrektora złożyła dzieciom życzenia i przedstawiła plan dnia. Po apelu udaliśmy się do pobliskiego lasu gdzie bawiliśmy się w podchody. Zwieńczeniem dnia było pieczenie kiełbasek przy ognisku.
Strona 1 z 44 1 2 3 4 > >>
Copyright Rafał Kowalczyk © 2007