STRONA GŁÓWNA
Grudzień 08 2016 08:48:34   
Projekty
Nawigacja
REFORMA EDUKACJI
  Dobra szkoła
  Broszura informacyjna
  Kuratorium Oświaty w Katowicach

HARMONOGRAMY
  HARMONOGRAM DNI OTWARTYCH 2015/16
  HARMONOGRAM IMPREZ I UROCZYSTOŚCI

NASZA SZKOŁA
  STRONA GŁÓWNA
  KONTAKT
  GALERIA
  HISTORIA
  ZDJĘCIA ARCHIWALNE
  GALERIA
  PUBLIKACJE
  EDUBLOG RUDNIKI
  NAUCZYCIELE
  RADA RODZICÓW
  WYCHOWAWCY
  WSPOMNIENIA
  POSADŻ DRZEWKO
  WYPRAWKA 2015/2016
  PLAN LEKCJI 2016/17
  EWALUACJA WNIOSKI
  KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
  ŚWIETLICA
  Podręczniki 2015/16

DLA RODZICÓW

PRZEDSZKOLE

SAMORZĄD

DOKUMENTY SZKOLNE

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Witamy

SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W RUDNIKACHRealizacja projektu "Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I - III"
WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK I KARKOWA
WYJAZDY30 listopada uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami wybrali się na szkolną wycieczkę. Pierwszym punktem programu była wizyta w fabryce ozdób świątecznych ARMAR w miejscowości Bębło. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach dekorowania ozdób, na których własnoręcznie ozdabiali bombkę. Gdy bombki były pakowane przez pracowników fabryki uczniowie oglądali film pokazujący etapy powstawania szklanych ozdób. Następnie zwiedzali fabrykę z panią przewodnik, która omawiała i prezentowała etapy produkcji.
Po wizycie w fabryce udaliśmy się do Krakowa. Odwiedziliśmy smoka oraz uczestniczyliśmy w lekcjach muzealnych na Wawelu. Klasy młodsze brały udział w lekcji pt."Rycerze i Damy" a klasy starsze w lekcji pt. "Rycerz i kultury rycerskie". Wszyscy uczestnicy lekcji mogli przymierzyć rycerski hełm, a chłopcy zostali pasowani na rycerzy. Zwiedziliśmy także Katedrę Wawelską, gdzie mogliśmy zobaczyć groby naszych królów. Oprócz samodzielnie ozdobionej bombki uczniowie przywieźli z wycieczki wiele pamiątek zakupionych na zamku.
ZBIÓRKA DLA BURKA
INFORMACJE
„ZBIÓRKA DLA BURKA”


Pod takim hasłem rusza już
XIII MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ
„ZBIÓRKA DLA BURKA”

Tak jak w ubiegłym roku nawiązaliśmy współpracę ze schroniskiem
w Zawierciu, które mieści się przy ul. Podmiejskiej 51 b.

Aby pomóc pieskom i nie tylko zbieramy :
- suchą karmę, karmę w puszkach,
kaszę, makaron
- koce, ręczniki, kołdry
- kagańce
- miski, gumowe zabawki

Akcja będzie trwała od 28 listopada 2016 r. do 14 grudnia 2016 r. Przyniesione dary składamy w sali numer 16.
PROJEKT "Program rozwoju Szkół Podstawowych w Gminie Włodowice"
PROJEKTYNasza Szkoła przystąpiła do realizacji projektu "Program rozwoju Szkół Podstawowych w Gminie Włodowice" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Projekt będzie realizowany w tym i następnym roku szkolnym. Celem głównym projektu jest podniesienie jakości poziomu nauczania w Szkołach Podstawowych na terenie Gminy Włodowice. Uczniowie rozpoczęli już udział w następujących zajęciach:
- matematyka
- przyroda
- język angielski
- informatyka
- zajęcia efektywnego uczenia się - warsztaty super pamięci i kreatywności
- koła zainteresowań: informatyczne i przyrodniczo-ekologiczne
- zajęcia logopedyczne
- indywidualne specjalistyczne zajęcia psychologiczno-pedagogiczne
- zajęcia socjoterapeutyczne
- zajęcia z gimnastyki korekcyjnej
- robotyka
- grupowe doradztwo edukacyjno-zawodowe

Dzięki udziałowi w projekcie baza szkoły została wzbogacona o :

- tablice interaktywną
- laptop
- rzutnik
- mikroskop
"SĄD NAD PAPIEROSEM"
INFORMACJE
Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu, przypada w trzeci czwartek listopada, ma on już ponad 30-letnią tradycję. Pomysł zrodził się w USA w Californii, gdzie w 1974 roku zachęcono ponad milion palaczy do odstawienia papierosów na jeden dzień. Oczywiście 24 godziny nie wystarczą – mają jedynie zachęcić do całkowitego porzucenia nałogu. Z czasem do walki z tytoniem dołączył cały świat – zaczęły pojawiać się podobne inicjatywy, jak na przykład Dzień bez Papierosa (obchodzony 31 maja). Na całym świecie tytoń zabija ponad 5 milionów osób każdego roku – w tym ponad 600 tysięcy osób, które palą biernie, wdychając dym osób palących w najbliższym otoczeniu. Choć śmiertelne skutki tego nałogu są powszechnie znane, głównym problemem związanym z rzucaniem palenia jest fakt, iż papierosy zabijają powoli – palacz może nie odczuwać skutków swojego nałogu przez wiele lat. Niestety, kiedy już się pojawią, często bywa za późno. Choć ostrzeżenia „Palenie zabija” widoczne jest na każdej paczce papierosów, informacja ta – z racji swojej powszechności – szybko traci swój wydźwięk. Zakazy odgórne ogrywają zwykle niewielką rolę – znacznie lepiej działa bowiem motywacja wewnętrzna, którą każdy powinien odnaleźć w sobie. Każdy palący, czyli co trzeci Polak.

W ramach tej akcji uczniowie naszej szkoły przygotowali inscenizację profilakyczną pt. "Sąd nad papierosem",którą zaprezentowali swoim kolegom i koleżankom na apelu szkolnym.
W dniu 24 listopada na spotkaniu z rodzicami uczniowie klasy V zaprezentowali powtornie swój spektakl, licząc na pozyskanie nowych zwolennikow walki ze zgubnym nałogiem palenia tytoniu.


OGŁOSZENIA
INFORMACJE24 LISTOPADA 2016 ODBĘDĄ SIĘ ZEBRANIA Z RODZICAMI, KTÓRE ROZPOCZNĄ SIĘ O GODZINIE 17:00 W SALI GIMNASTYCZNEJ. ZAPRASZAMY RODZICÓW NA INSCENIZACJĘ PRZYGOTOWANĄ PRZEZ KLASĘ V NT.SZKODLIWOŚCI PALENIA TYTONIU

30 LISTOPADA 2016 (ŚRODA) WYBIERAMY SIĘ NA SZKOLNĄ WYCIECZKĘ - ZBIÓRKA 06:30 ODJAZD 06:45

ZACHĘCAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW DO ZBIÓRKI GROSZY W RAMACH AKCJI "GÓRA GROSZA"

7 GRUDNIA WYŁONIMY KLASOWYCH LIDERÓW AKCJI
LISTOPADOWY APEL
INFORMACJE
Na dzisiejszym apelu zostały ogłoszone wyniki konkursu kulinarnego "Śniadania narodów". Najsmaczniejsze śniadanie zostało przygotowane przez oddział przedszkolny. W gust kulinarny jury trafiły także śniadania klasy VI, która zajęła II i III miejsca. Zwycięzcy otrzymali nagrody za swój wysiłek włożony w przygotowanie śniadań.

Ponadto na dzisiejszym apelu zapoznawaliśmy się z dziełami Henryka Sienkiewicza.
15 listopada 2016r. minęła 100 rocznica śmierci polskiego laureata literackiej Nagrody Nobla – Henryka Sienkiewicza. Z tej to okazji w naszej szkole odbyło się spotkanie promujące jego twórczość zorganizowane przez bibliotekę szkolną. Dla uczczenia pamięci i dorobku pisarza uczniowie klas 4-6 odczytali fragmenty dzieł m.in. „W PUSTYNI I W PUSZCZY”, „KRZYŻACY”, „QUO VADIS”, „POTOP”, „ PAN WOŁODYJOWSKI”.
ŚNIADANIE DAJE MOC
PROJEKTYW minioną środę przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc". Wszyscy uczniowie i przedszkolaki z pomocą rodziców i nauczycieli przygotowywali w klasach zdrowe śniadania. Na naszych stołach nie zabrakło świeżo wyciskanych soków, warzyw, owoców, nabiału, wędlin, sałatek oraz wielu innych fit przekąsek. Po wspólnie zjedzonym posiłku spotkaliśmy się na apelu w sali gimnastycznej, gdzie odbył się konkurs "Śniadania Narodów". Pomysłodawcą konkursu był Samorząd Uczniowski naszej szkoły.
Zadaniem uczniów było przygotowanie śniadania charakterystycznego dla danego państwa. Oddział przedszkolny przygotował sałatkę grecką z pieczywem, klasa II i III wylosowała śniadanie Portugalczyków czyli musli i kakao, klasa IV Amerykanów - naleśniki z jagodami, klasa V Francuzów-rogalik z dodatkami i aromatyczną kawa,klasa VI podzieliła się na dwie grupy i wylosowała Danie i Hiszpanię - pieczywo z dodatkami.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na najbliższym apelu.OGŁOSZENIA
INFORMACJE
CZWARTEK 27 X ODBĘDZIE SIĘ DZIEŃ OTWARTY DLA RODZICÓW W GODZINACH 16:30-18:00

DNI 31 X I 1 XI SĄ DNIAMI WOLNYMI OD ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
IMPREZY
JESIENNE PRACE
PROJEKTY
W minionym tygodniu w czwartek wraz z rodzicami i kolegami z oddziału przedszkolnego wykonywaliśmy prace pielęgnacyjne w naszym klasowym kąciku zieleni. Bardzo dziękuję rodzicom uczniów klasy III i rodzicom dzieci z oddziału : p.M.Migdał , p,D.Sikorze p.P.Biegusowi , p.K.Stypa, p.M. Dyksy , p.K.Głębockiej p.Włochowi za poświęcenie czasu i pomoc przy obcinaniu krzewów. Po skończonej pracy miło spędziliśmy czas przy wspólnym ognisku. Pozostały nam jeszcze do zasadzenia krokusy.
CZYTAMY PRZEDSZKOLAKOM
NAUKA
Nikodem rozpoczął czytanie "Króla Maciusia" przedszkolakom.Dzieci z uwagą wysłuchały prezentowanego fragmentu. Przez kolejne dni uczniowie klasy trzeciej będą popisywali się w pięknym czytaniu lektury.
Strona 1 z 45 1 2 3 4 > >>
Copyright Rafał Kowalczyk © 2007