STRONA GŁÓWNA
Luty 18 2020 19:55:18   
Projekty


Nawigacja
REFORMA EDUKACJI

ODDZIAŁY
  KLASA 1
  KLASA 2
  KLASA 3
  KLASA 4
  KLASA 5
  KLASA 6
  KLASA 7
  KLASA 8
  ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY
  ŚWIETLICA SZKOLNA
  BIBLIOTEKA SZKOLNA

NASZA SZKOŁA
  STRONA GŁÓWNA
  KONTAKT
  GALERIA
  HISTORIA
  ZDJĘCIA ARCHIWALNE
  PUBLIKACJE
  NAUCZYCIELE
  EDUBLOG RUDNIKI
  RADA RODZICÓW
  WYCHOWAWCY
  WSPOMNIENIA
  POSADŻ DRZEWKO
  ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA
  PLAN LEKCJI 2019/2020
  KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

STREFA RODZICA

SAMORZĄD

DOKUMENTY SZKOLNE

JUBILEUSZE

ROK DLA NIEPODLEGŁEJ

SPONSORZY I PRZYJACIELE SZKOŁY

WOLONTARIAT

REKRUTACJA

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

AKTYWNA TABLICA

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Witamy

SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W RUDNIKACH

Administratorem Państwa danych osobowych jest Szkoła Podstawowa w Rudnikach, ul.Szkolna 11, 42-421 Włodowice. Dane osobowe są gromadzone i przetwarzane w celu prowadzenia korespondencji z Państwem oraz w celu, dla którego zostały nam udostępnione. Pełna treść klauzuli informacyjnej dostępna jest pod adresem: https://drive.google.com/open?id=0B4o2TRbKumbiVkRNeWFfNWNKdGRqRTViMzkxTFNKQ1FsYzE4

RZĄDOWY PROGRAM DOBRY STARTRealizacja projektu "Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I - II I"


1% PODATKU DLA SZKOŁY
SZKOLNY APEL
INFORMACJENa poniedziałkowym apelu Pani Dyrektor pogratulowała sukcesu sportowego zespołowi chłopców z klasy VII i VIII w składzie: Dominik Król, Kacper Trojak, Mikołaj Kubasik, Mateusz Otręba. Uczniowie zajęli III miejsce w turnieju piłki nożnej w Żarkach, gdzie reprezentowali parafię Rudnik.
Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w kuratoryjnym konkursie plastycznym dla klas V-VIII na komiks o tematyce zawodowej „Mój przyszły zawód-zawodem przyszłości”.
W najbliższy czwartek zgodnie tradycją będziemy się częstować pączkami i udamy się na audycje umuzykalniającą.
DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2020
IMPREZY W dniu 11 lutego odbyła się szkolna impreza z okazji święta Babci i Dziadka. Dzięki życzliwości p. prezesa Grzegorza Maciążka zaprosiliśmy naszych gości do remizy OSP w Rudnikach. Na wstępie pani Dyrektor przywitała wszystkich Szanownych Gości ciepłymi słowami. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawczyniami  przygotowali program artystyczny. Dzieci klas młodszych i przedszkolaki zaprezentowały inscenizację nt. starych bajek,śpiewały piosenki, grały na fletach oraz tańczyły układ taneczny. Starsi uczniowie bawili publiczność skeczem o pewnej babci i dziadku. Nie zabrakło tradycyjnego sto lat, życzeń oraz upominków. Frekwencja jak co roku dopisała- przybyło ponad sto babć i dziadków! Rodzice dzieci przygotowali słodki poczęstunek. Na koniec uroczystości dzieci zaprosiły swoich gości do wspólnej zabawy przy muzyce. Pan Andrzej Kaim, który zaszczycił swoja obecnością naszą uroczystość śpiewał i grał na akordeonie przeboje znane i lubiane babciom i dziadkom. Słowa zachwytu i gratulacje z pociech oraz serdeczne życzenia dla wszystkich Babć i Dziadków złożył p. wójt Adam Szmukier. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez swoje występy mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.
SZKOLNY APEL
INFORMACJE Dzień Bezpiecznego Internetu został ustanowiony w 2004 roku przez Komisję Europejską. 11 lutego 2020 r. będziemy obchodzili kolejną edycję Dnia Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Nasza szkoła promuje działania na rzecz bezpiecznego korzystania z sieci poprzez przedstawienia teatralno-profilaktyczne, zajęcia wychowawcze o tematyce pokrewnej z ideą DBI oraz organizowanie warsztatów prowadzonych przez specjalistów. Nasi uczniowie na dzisiejszym apelu przypomnieli zasady postępowania w czasie większego ryzyka zachorowania na grypę. 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Jest to święto chrześcijańskie, ustanowione przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku w liście do przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia kardynała Fiorenza Angeliniego. Miało to miejsce w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na życie świętego papieża. W tym tygodniu będzie działać poczta walentynkowa, której finał nastąpi 14 lutego w piątek.
POZNAJEMY ZWIERZĘTA
INFORMACJE Dzisiaj gościliśmy w naszej szkole Firmę Edukacyjno-Pokazową "Anolis" z Krakowa. Dzieci podczas pokazu zwierząt mogły zobaczyć na żywo pajęczaki, płazy i gady pochodzące z innych kontynentów. Wśród nich duże zainteresowanie wzbudził karaczan madagaskarski, pająk ptasznik, skorpion oraz boa dusiciel. Pokaz został żywo przyjęty przez uczniów, wzbudzając wśród nich wiele emocji. Nasi uczniowie obejrzeli także spektakl "Psiakość" Olsztyńskiego Teatru Lalek w ramach projektu "Internetowy Teatr TVP dla szkół".
REKRUTACJA
INFORMACJE
DZIEŃ HERBATY
INFORMACJE Dzisiaj po raz pierwszy w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Herbaty. Reprezentanci SU zapoznali nas z walorami różnych herbat min. czarnej, czerwonej, zielonej i białej. Wszyscy mieli możliwość zdegustować te herbaty podczas przerwy śniadaniowej. Najbardziej przypadła do gustu naszym uczniom herbata czerwona i zimowa. Bardzo liczna grupa uczniów klas młodszych i przedszkolaków wzięła udział w szkolnym konkursie plastycznym "Zima w oczach dziecka". Podczas apelu uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody. Uczniowie klas V-VIII uczestniczyli w jesiennej edycji konkursu języka angielskiego FOCUS, za który otrzymali dzisiaj dyplomy. Liderami w swoich klasach zostali: Anna Stypa, Nikodem Drabek, Mateusz Miskiewicz i Maciej Bomba.
ZAPROSZENIE
IMPREZY
ŻYWA LEKCJA HISTORII
NAUKA Dzisiaj naszą szkołę odwiedziła lubelska grupa "Rekonstrukto", która zajmuje się propagowaniem historii eksperymentalnej. Grupa poprowadziła żywą i wesołą lekcję historii dla naszych uczniów, dzięki której na pewno zapamiętali dużo wiadomości.
JAKOŚĆ POWIETRZA
INFORMACJEW związku z możliwością wystąpienia przekroczenia poziomu pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu zachęcamy do sprawdzania jakości powietrza w Rudnikach na stronie www.wlodowice.pl w zakładce MONITORING POWIETRZA W GMINIE WŁODOWICE
Wycieczka do Katowic
WYJAZDY
Tradycyjnie już od kilkunastu lat p. Wójt organizuje w czasie ferii zimowych interesujące wyjazdy dla uczniów szkół podstawowych naszej Gminy. Tym razem uczestnicy wycieczki do Katowic odbyli warsztaty w Bibliotece Śląskiej, poznali historię i architekturę górniczego osiedla Nikiszowiec oraz gościli w słynnym katowickim „Spodku” i Centrum Kongresowym. Był to bardzo ciekawy i miły dzień kończących się ferii.
Szkolenie w ramach kampanii „Nie zagub dziecka w sieci”
INFORMACJE
Bezpłatne szkolenie online dot. bezpieczeństwa dzieci w Internecie odbędzie się 30
stycznia (czwartek) o godz. 18 pod linkiem:

szkolenie online
Strona 1 z 77 1 2 3 4 > >>
Copyright Rafał Kowalczyk © 2007