STRONA GŁÓWNA
Maj 27 2019 01:25:05   
Projekty
Nawigacja
REFORMA EDUKACJI

ODDZIAŁY
  KLASA 1
  KLASA 2
  KLASA 4
  KLASA 5
  KLASA 6
  KLASA 7
  KLASA 8
  ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY
  ŚWIETLICA SZKOLNA
  BIBLIOTEKA SZKOLNA

NASZA SZKOŁA
  STRONA GŁÓWNA
  KONTAKT
  GALERIA
  HISTORIA
  ZDJĘCIA ARCHIWALNE
  PUBLIKACJE
  NAUCZYCIELE
  EDUBLOG RUDNIKI
  RADA RODZICÓW
  WYCHOWAWCY
  WSPOMNIENIA
  POSADŻ DRZEWKO
  KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
  ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA
  PLAN LEKCJI 2018/19

STREFA RODZICA

SAMORZĄD

DOKUMENTY SZKOLNE

JUBILEUSZE

ROK DLA NIEPODLEGŁEJ

SPONSORZY I PRZYJACIELE SZKOŁY

WOLONTARIAT

REKRUTACJA

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Witamy

SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W RUDNIKACH

Administratorem Państwa danych osobowych jest Szkoła Podstawowa w Rudnikach, ul.Szkolna 11, 42-421 Włodowice. Dane osobowe są gromadzone i przetwarzane w celu prowadzenia korespondencji z Państwem oraz w celu, dla którego zostały nam udostępnione. Pełna treść klauzuli informacyjnej dostępna jest pod adresem: https://drive.google.com/open?id=0B4o2TRbKumbiVkRNeWFfNWNKdGRqRTViMzkxTFNKQ1FsYzE4

RZĄDOWY PROGRAM DOBRY STARTRealizacja projektu "Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I - II I"


1% PODATKU DLA SZKOŁY
SZKOLNY OGRÓDEK
PROJEKTY
W maju w naszej szkole został ogłoszony konkurs na najładniejszą skrzynkę kwiatową.Wszyscy uczniowie oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcami przygotowali skrzynki i zasadzili w nich przepiękne, różnorodne kwiaty. Klasa II wpadła na świetny pomysł, montując wszystkie skrzynie w kwiecisty pociąg. W ten sposób powstał przed naszą szkołą mini ogródek w formie ciuchci z wagonikami. Każda dekoracja z osobna jest piękna, a cała instalacja dodaje uroku wejściu do szkoły. Postanowiono wyróżnić wszystkie prace, doceniając w ten sposób wkład wszystkich klas. Konkurs wygrały zatem wszystkie klasy.
Gratulujemy i dziękujemy za aktywny udział w przedsięwzięciu.
SZKOLNA WYCIECZKA
WYJAZDY
17 maja br. nasi uczniowie wraz z opiekunami odwiedzili Wrocław. Duże wrażenie wywarła na nas wizyta w ZOO oraz w Afrykarium. Uczniowie mogli podziwiać egzotyczne gatunki zwierząt oraz poszerzyć swoją wiedzę z zoologii.
Udaliśmy się także na długi spacer najstarszą dzielnicą Wrocławia skąd popłynęliśmy w rejs po Odrze. Podczas rejsu podziwialiśmy krajobraz rzeczny oraz Stare Miasto. Pełni wrażeń w godzinach wieczornych wróciliśmy do Rudnik.
WYCIECZKA DO Auschwitz -Birkenau
WYJAZDY15 maja uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w wycieczce szkolnej do niemieckiego obozu zagłady Auschwitz- Birkenau (Oświęcim- Brzezinka). Uczestnicy w skupieniu wysłuchali informacji przekazanych przez przewodnika na temat tragicznych wydarzeń, które tam miały miejsce. Cierpienie i śmierć więźniów, w tym malutkich dzieci, wywarły na nich duże wrażenie. Trudno im było ze spokojem patrzeć na piece krematoryjne, cele śmierci głodowej czy gazowej, baraki, zdjęcia osób zamordowanych w bestialski sposób oraz sterty rzeczy, które zostały im zagrabione .
Po zwiedzeniu pierwszej części obozu uczniowie pojechali do Auschwitz-II Birkenau. To właśnie tu naziści wybudowali większość urządzeń masowej zagłady, w których zamordowano około miliona Żydów. Birkenau był jednocześnie największym obozem koncentracyjnym (blisko 300 prymitywnych, w większości drewnianych baraków), w którym w 1944 r. przebywało ponad 100 tys. więźniów: Żydów, Polaków, Romów i innych. Na blisko 200 ha zachowały się ruiny komór gazowych i miejsca wypełnione ludzkimi prochami, prymitywne baraki więźniarskie oraz kilometry obozowego ogrodzenia i dróg.
Przejście przez autentyczny teren byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady było nie tylko cenną lekcją historii, ale też ważnym osobistym doświadczeniem, które niewątpliwie na długo pozostanie w pamięci uczestników wycieczki.
KONCERT W NASZEJ SZKOLE
NAUKA
16 maja br. nasi uczniowie byli odbiorcami audycji umuzykalniającej przygotowanej przez muzyków filharmonii częstochowskiej. Uczniowie zostali wprowadzeni w świat muzyki współczesnej pochodzącej z różnych krajów europejskich oraz poznali instrumenty dęte. Koncert był dla nas wszystkich niezwykłym doświadczeniem artystycznym.

ZEBRANIA Z RODZICAMI
INFORMACJE
23 MAJA O GODZINIE 17:00 ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE Z RODZICAMI W SALI GIMNASTYCZNEJ Z PANIĄ DYREKTOR, A NASTĘPNIE Z WYCHOWAWCAMI W KLASACH
DZIEŃ ZWIERZAKA W NASZEJ SZKOLE
NAUKA

W dniu 14 maja odbył się po raz drugi w naszej szkole "Dzień Zwierzaka". Uczniowie tego dnia przynieśli do szkoły swoje zwierzątka, którymi opiekują się w domach. Podczas przerw mogliśmy podziwiać: chomiki, królika, świnkę morską, szynszyle, koszatniczki,modliszki i patyczaki. Dzieci, które nie mają na co dzień zwierzaka w domu, mogły zobaczyć różne gatunki zwierząt na żywo, dotknąć je, poprzytulać. Uczniowie mieli też możliwość zadawania właścicielom pytań dotyczących hodowli i pielęgnacji zwierząt.
SPRAWOZDANIE
INFORMACJE
Sprawozdania finansowe za 2018r. znajdują się w Biuletynie Informacji

Publicznej jednostki obsługującej - Centrum Usług Wspólnych Gminy

Włodowice
ZEBRANIE Z RADĄ RODZICÓW
INFORMACJE
DYREKTOR SZKOŁY ZAPRASZA NA SPOTKANIE Z RADĄ RODZICÓW W CZWARTEK 9 MAJA O GODZINIE 17:00. TEMATEM SPOTKANIA BĘDZIE ORGANIZACJA DNIA RODZINY.
WIWAT MAJ !
NAUKA
Maj jest miesiącem ważnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta. 1 Maja zapisał się jako Międzynarodowe Święto Pracy, 2 Maja został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polski. Święto to czci polskie barwy narodowe. Dzień Flagi poprzedza święto 3 Maja, upamiętniające przyjęcie niezwykle istotnego dokumentu, jakim była Konstytucja 3 Maja z 1791 roku.
W dniu 30 kwietnia odbyła się uroczysta akademia, upamiętniająca te ważne wydarzenia patriotyczne.
Wspominaliśmy także fakty z najnowszej historii czyli przystąpienie Polski do Unii Europejskiej, które miało miejsce 15 lat temu.
Program artystyczny na tę okazję przygotowali uczniowie klasy I i VI. Szkołę ozdobiły biało-czerwone dekoracje, a uczniowie wymachiwali podczas akademii biało- czerwonymi chorągiewkami. Był to niezwykle uroczysty dzień.

DO SZKOŁY WRACAMY 6 MAJA. ŻYCZYMY UDANEJ MAJÓWKI!
AKADEMIA PRZED MAJÓWKĄ
MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM
INFORMACJE
W dniu 27 kwietnia br. w odbył się finał wojewódzkiego konkursu plastycznego "Młodzież zapobiega pożarom" pod patronatem Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Kłobucku. Uczeń klasy II Franciszek Dyksy otrzymał wyróżnienie w grupie wiekowej klas I-III. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci nie tylko ochroną przeciwpożarową, ale także tradycją i życiem strażackich środowisk oraz rozwój uzdolnień plastycznych.
Strona 1 z 68 1 2 3 4 > >>
Copyright Rafał Kowalczyk © 2007