STRONA GŁÓWNA
Sierpień 25 2016 16:54:09   
Projekty
Nawigacja
HARMONOGRAMY
  HARMONOGRAM DNI OTWARTYCH 2015/16
  HARMONOGRAM IMPREZ I UROCZYSTOŚCI

NASZA SZKOŁA
  STRONA GŁÓWNA
  KONTAKT
  GALERIA
  HISTORIA
  ZDJĘCIA ARCHIWALNE
  GALERIA
  PUBLIKACJE
  EDUBLOG RUDNIKI
  NAUCZYCIELE
  RADA RODZICÓW
  WYCHOWAWCY
  WSPOMNIENIA
  POSADŻ DRZEWKO
  WYPRAWKA 2015/2016
  PLAN LEKCJI 2015/16
  EWALUACJA WNIOSKI
  KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2015/2016
  ŚWIETLICA
  Podręczniki 2015/16

DLA RODZICÓW

PRZEDSZKOLE

SAMORZĄD

DOKUMENTY SZKOLNE

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Witamy

SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W RUDNIKACHRealizacja projektu "Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I - III"
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016
IMPREZY
Od ZAKOŃCZENIE ROKU 2016

"Czasem wcale nie potrzeba
słów wspaniałych, dumnych, wzniosłych.
Czasem lepiej jest do siebie mówić
stylem jak najprostszym.
A więc powiem tak po prostu,
bo wiem, zrozumiecie przecież.
Ja dziękuję Wam najpiękniej za to, że jesteście!'

24 czerwca powyższym wierszem uczniowie klasy VI dziękowali rodzicom i nauczycielom, za prowadzenie ich trudną drogą do samodzielności. W ten uroczysty dzień uczniowie żegnali się także ze Szkołą Podstawową w Rudnikach. Przygotowali na tę okazję program artystyczny, w którym wspominali minione lata i najważniejsze chwile. Nie zabrakło także humorystycznych scenek ze szkolnego życia. Tradycyjnie klasa V dodała otuchy naszym absolwentom i życzyła im sukcesów w dalszej edukacji. Młodsze koleżanki i koledzy obdarowali szóstoklasistów symbolicznymi upominkami.
Tego dnia społeczność szkolna dziękowała za wieloletnia pracę, zaangażowanie w edukacje i wychowanie pani Czesławie Ślimak. Rok szkolny 2015/2016 był ostatnim rokiem pracy naszej pani polonistki. Wdzięczni uczniowie i rodzice życzyli pani Czesławie Ślimak pięknych wspomnień i spokojnej, zasłużonej emerytury.
Pan Dyrektor podsumował miniony rok szkolny, wręczył uczniom świadectwa i nagrody oraz życzył wszystkim bezpiecznych i wesołych wakacji.
Serdecznie dziękujemy panu Stanisławowi Findzińskiemu za oprawę muzyczną akademii.
"EKO-LOKALNIE"
INFORMACJE
Od EKO LOKALNIE
EKO-LOKALNIE to projekt dofinansowanay ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Teren należący do naszej szkoły z roku na rok przybiera estetyczniejszy wygląd. podejmowane działania przyczyniły się nie tylko do podniesienia atrakcyjności obszaru, ale również w dużej mierze do wzbogacenia środowiska naturalnego. W naszej szkole od kilku miesięcy trwały prace nad przedsięwzięciem zagospodarowania terenu wokół oczka wodnego. inwestycja powstała przy współpracy z Centrum Rozwoju Lokalnego w ramach projektu Lokalne Inicjatywy Ekologiczne "EKO-LOKALNIE".
Dnia 17 czerwca br. został zakończony ostatni etap prac polegający na obsadzeniu roślinnością terenu wokół oczka i wkopaniu tablicy informacyjnej. W prace na rzecz przedsięwzięcia zaangażowany był dyrektor szkoły, nauczyciele, rada rodziców, uczniowie oraz mieszkańcy Rudnik. Obecnie teren ten jest atrakcyjnym miejscem pod względem zdobywania wiedzy przyrodniczej oraz wypoczynku mieszkańców.
ZIELONA SZKOŁA
WYJAZDY
W dniach 6-10 czerwca uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią udali się na” Zieloną Szkołę” do Międzybrodzia Bialskiego . Program był bardzo napięty i wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami,spacerami i zabawami. Nikt nie mógł narzekać na nudę. Uczniowie podczas wycieczek górskich, m.in. na Górę Żar, mogli podziwiać malowniczo położoną miejscowość oraz jezioro Międzybrodzkie. Wcześniej sprawdzili swoją odwagę w parku linowym, na torze saneczkowym i pontonowym. 8 czerwca ,wraz z inną grupą , pojechali na całodniową wycieczkę do rodzinnego parku rozrywki „Energylandia” w Zatorze. Tam korzystali z różnych atrakcji w strefach familijnej i dziecięcej. Podczas pobytu w ośrodku dzieci mogły pływać rowerkami,korzystać z basenów, kuli wodnej, bilarda, trampoliny, strzelać z łuku oraz brać udział w wieku zabawach prowadzonych przez animatorki. Pobyt dostarczył wielu nowych wrażeń, doświadczeń i pozytywnych przeżyć. Dzieci, które wyjechały uczyły się samodzielności i samokontroli. Czas upłynął szybko, ciężko było wyjeżdżać. Do domu, wszyscy wrócili zadowoleni, uśmiechnięci, z mnóstwem miłych wspomnień.
KONKURS CZYTELNICZY "W ŚWIECIE BAŚNI"
NAUKADnia 18 maja w bibliotece szkolnej odbył się II etap konkursu czytelniczego. Konkurs "W świecie baśni" skierowany był do wszystkich czytelników klas I-III. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych uczniów. Konkurs składał się z dwóch etapów. W I etapie - klasowym, uczniowie rozwiązywali test i prezentowali swoje prace plastyczne, Do II etapu szkolnego zakwalifikowała się jedna uczennica z klasy I i 12 uczniów z klasy II. Uczestnicy konkursu prezentowali wysoki poziom wiedzy. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce - Nikodem Drabek
II miejsce - Maciej Oukal
III miejsce - Marcel Piwek

SERDECZNIE GRATULUJEMY


Prace plastyczne zostały wyeksponowane na wystawie w bibliotece szkolnej. Dyplomy i nagrody książkowe zostaną wręczone zwycięzcom na uroczystości zakończenia roku szkolnego.
Filmy z lekcji angielskiego

DZIEŃ DZIECKA
IMPREZY
Od 1 czerwca 2016 Dzień Dziecka

Jak co roku świętowaliśmy dzisiaj Międzynarodowy Dzień Dziecka. Uczniowie przybyli do szkoły na godzinę 09:00. Pani Małgorzata Piątkowska w imieniu wszystkich nauczycieli i pana Dyrektora złożyła dzieciom życzenia i przedstawiła plan dnia. Po apelu udaliśmy się do pobliskiego lasu gdzie bawiliśmy się w podchody. Zwieńczeniem dnia było pieczenie kiełbasek przy ognisku.
WYCIECZKA DO MANUFAKTURY SŁODYCZY
WYJAZDY
Od MANUFAKTURA SŁODYCZY
DZIEŃ MATKI
IMPREZY
Od DZIEŃ MATKI 2016


W środę w klasie pierwszej i drugiej było bardzo uroczyście i odświętnie. Długie przygotowania przyniosły piękny efekt. Zaproszone na uroczystość Mamy nie kryły dumy i wzruszenia. Dzieci piękną recytacją wierszy, tańcem i piosenkami podziękowały Mamom za trud wychowania.
Dla Mam  przygotowały zagadkę -niespodziankę: każda Mama miała  odszukać  wykonany przez dziecko portret. Wszystkim Mamom się to doskonale udało. Występ artystyczny dzieci zakończyły odśpiewanie tradycyjnego „Sto lat” i wręczeniem wykonanych na zajęciach plastycznych kwiatów. Wspólny słodki poczęstunek zakończył miłe spotkanie.
ZLOT ROWEROWY 2016
WYJAZDY
Od ZLOT ROWEROWY 2016

Szkoła Podstawowa w Rudnikach otrzymała podczas Gwieździstego Zlotu Rowerowego puchar dla najlepszej szkoły podstawowej w kategorii klas IV-VI, Wygrała rywalizację drużynową na torze przeszkód w składzie: Anita Domagała, Weronika Szlachta, Konrad Balewski, Błażej Skutnik.
Weronika Szlachta zdobyła I miejsce w wyścigu indywidualnym dziewcząt.
ROCZNICA KOMUNII
IMPREZY"To nasze święto nie może się skończyć..."
Słowa tej piosenki religijnej zakończyły niedzielną Eucharystię w czasie której uczniowie klasy trzeciej przeżywali
w sposób uroczysty rocznicę swojej pierwszej komunii świętej.
Była to dla dzieci i ich rodziców bardzo podniosła i wzruszająca uroczystość.
Z WIZYĄ W STOLICY
WYJAZDY
Od WYCIECZKA DO WARSZAWY
17 maja uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą udali się na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Organizatorem wyjazdu była Szkoła Podstawowa we Włodowicach. W wycieczce wzięło udział 45 uczniów i 4 opiekunów. Zwiedzanie miasta zaczęliśmy od zabytkowej nekropolii - Cmentarzu Powązkowskiego. Następnie udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik gdzie uczniowie pogłębiali swoją wiedzę. Po obiedzie obejrzeliśmy ogrody na dachach Biblioteki Uniwersyteckiej. Ostatnim punktem dnia był Stadion Narodowy, który podziwialiśmy z trybun. Po wyczerpującym dniu odpoczywaliśmy w hotelu "Aramis". W środę po śniadaniu opuściliśmy hotel i udaliśmy się na spotkanie z panią przewodnik do Łazienek Królewskich. Spacerując po parku pani przewodnik opowiadała nam o pomnikach, budynkach i ważnych wydarzeniach z historii naszego kraju. Z Łazienek pojechaliśmy na plac marsz. Józefa Piłsudskiego, gdzie oglądaliśmy zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Następnym punktem programu było Stare Miasto i okolice. Uczestniczyliśmy w ciekawej lekcji muzealnej w Zamku Królewskim. Tematem zajęć była wizyta u Króla. Pan przewodnik opowiadał nam jak wyglądał królewski dzień. Na koniec zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego. Zgromadzone tam pamiątki zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Późnym popołudniem udaliśmy się w drogę powrotną do Włodowic. Wieczorem pełni wrażeń bezpiecznie wróciliśmy do swoich domów.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY DYREKCJI SP WŁODOWICE ORAZ ORGANIZATOROM ZA MOŻLIWOŚĆ UDZIAŁU W WYCIECZCE
Strona 1 z 44 1 2 3 4 > >>
Copyright Rafał Kowalczyk © 2007