STRONA GŁÓWNA
Sierpień 22 2019 13:30:13   
Projekty


Nawigacja
REFORMA EDUKACJI

ODDZIAŁY
  KLASA 1
  KLASA 2
  KLASA 4
  KLASA 5
  KLASA 6
  KLASA 7
  KLASA 8
  ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY
  ŚWIETLICA SZKOLNA
  BIBLIOTEKA SZKOLNA

NASZA SZKOŁA
  STRONA GŁÓWNA
  KONTAKT
  GALERIA
  HISTORIA
  ZDJĘCIA ARCHIWALNE
  PUBLIKACJE
  NAUCZYCIELE
  EDUBLOG RUDNIKI
  RADA RODZICÓW
  WYCHOWAWCY
  WSPOMNIENIA
  POSADŻ DRZEWKO
  KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
  ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA
  PLAN LEKCJI 2018/19

STREFA RODZICA

SAMORZĄD

DOKUMENTY SZKOLNE

JUBILEUSZE

ROK DLA NIEPODLEGŁEJ

SPONSORZY I PRZYJACIELE SZKOŁY

WOLONTARIAT

REKRUTACJA

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Witamy

SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W RUDNIKACH

Administratorem Państwa danych osobowych jest Szkoła Podstawowa w Rudnikach, ul.Szkolna 11, 42-421 Włodowice. Dane osobowe są gromadzone i przetwarzane w celu prowadzenia korespondencji z Państwem oraz w celu, dla którego zostały nam udostępnione. Pełna treść klauzuli informacyjnej dostępna jest pod adresem: https://drive.google.com/open?id=0B4o2TRbKumbiVkRNeWFfNWNKdGRqRTViMzkxTFNKQ1FsYzE4

RZĄDOWY PROGRAM DOBRY STARTRealizacja projektu "Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I - II I"


1% PODATKU DLA SZKOŁY
BEZPIECZNE WAKACJE

W miesiącu czerwcu i lipcu w godzinach od 9.00-14.00
w dniach od poniedziałku do czwartku funkcjonuje świetlica,
biblioteka środowiskowa czynna jest we wtorek i czwartek od 9.00-14.00
ZAKRĘCONY FINAŁ
INFORMACJE
Przez cały rok szkolny nasi uczniowie zbierali plastikowe zakrętki dla chorej Gabrysi z Zawiercia. Dzisiaj tata Gabrysi odebrał nasze "zbiory", za które serdecznie podziękował. Akcję zbierania zakrętek na pewno powtórzymy w przyszłym roku szkolnym.
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
INFORMACJE
W dniu 19 czerwca br. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Otwarcia dokonała Pani Dyrektor, która podsumowała całoroczną pracę i podziękowała uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom niepedagogicznym oraz wszystkim tym, którzy byli zaangażowani w życie szkoły. Pani Dyrektor w swoim przemówieniu pierwsze słowa skierowała do absolwentów:"Wiążemy z Wami duże nadzieje, ponieważ jesteśmy przekonani, że wiedza, zdolności i umiejętności zdobyte, odkrywane i rozwijane w tej szkole, będą teraz procentowały. Myślę, że będziemy mogli być z Was dumni tak, jak teraz jesteśmy".
Następnie głos zabrała uczennica klasy VIII Emilia Machura. W swoim przemówieniu dziękowała Pani Dyrektor, nauczycielom, rodzicom i wszystkim pracownikom za:"...chwile wsparcia, a przede wszystkim za mobilizację, która często gdzieś zanikała w nieznanych nikomu okolicznościach".
W imieniu swoich kolegów i koleżanek pożegnała się ze szkołą słowami:"Mam nadzieję, że po latach wspominając tych kilka kłótni, rozbitych szyb, połamanych cyrkli, będziemy mogli ze szczerym uśmiechem wyszeptać-to dopiero były czasy..."
Po wygłoszeniu przemówienia przez Emilię Machurę głos zabrali pozostali absolwenci, którzy zostawili swoje "memento" na dalszą drogę po własny los. Po wystąpieniu klasy VIII Pani Dyrektor wręczyła świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i nagrody uczniom klasy VIII oraz listy gratulacyjne rodzicom absolwentów.
Swoich starszych kolegów pożegnała klasa V i VII, dając im dobre rady na przyszłość. Po części artystycznej Pani Dyrektor wręczyła świadectwa z wyróżnieniem i nagrody pozostałym uczniom, a rodzicom przekazała podziękowania za zaangażowanie w życie szkoły.
Radni Gminy Włodowice pogratulowali naszym absolwentom ukończenia szkoły podstawowej i wręczyli im nagrody. Przedstawiciel rodziców uczniów klasy VIII podziękował Pani Dyrektor i wszystkim nauczycielom za wkład włożony w edukację i wychowanie ich dzieci.
Pozostałe świadectwa zostały rozdane w klasach przez wychowawców. Rok szkolny 2018/2019 dobiegł końca ...
Siedmioro absolwentów "odleciało w świat" mając w pamięci następujące słowa:"Idźcie więc śmiało z uśmiechem i wysoko uniesionym czołem w życie, pokonując nadchodzące próby losu i zawsze z powodzeniem zagłębiajcie się w wielką księgę nauki. W życiu kierujcie się wyłącznie tymi zasadami, które pozwolą Wam zawsze zachować godność człowieka oraz zdobywać uznanie i szacunek innych."
SZKOLNY APEL - PODSUMOWANIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
PROJEKTY
Dzisiejszy, ostatni apel w mijającym roku szkolnym 2018/2019 został poświęcony tematyce przeciwdziałania agresji oraz bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku. Pani Dyrektor pogratulowała wszystkim uczniom osiągnięć edukacyjnych, a klasie VIII wyników egzaminów.

W KLASACH IV-VIII NAJWYŻSZE WYNIKI EDUKACYJNE UZYSKALI:

KLASA IV

Anna Stypa

KLASA V

Nikodem Drabek
Zuzanna Migdał
Marcel Piwek
Zuzanna Latacz
Maciej Oukal

KLASA VI

Mateusz Miśkiewicz
Adam Drzewiecki

KLASA VII

Maciej Bomba
Natalia Sikora


KLASA VIII

Anna Gawrońska
Emilia Machura
Jakub Piwek


Uczniowie, którzy otrzymają świadectwo z wyróżnieniem stanowią 30% wszystkich uczniów w klasach IV-VIII. Średnia szkoły wynosi 4,3.38 na 43 uczniów w klasach starszych uzyskało wzorowe i bardzo dobre oceny zachowania, co stanowi 88% uczniów klas IV-VIII.

UCZNIOWIE ZE 100% FREKWENCJĄ TO
:

Kacper Adamczyk
Magdalena Wróblewska
Patrycja Wójcik

Najlepszym czytelnikiem naszej szkoły została Wiktoria Wójcik z klasy II.

Rozdaliśmy także nagrody i dyplomy, przysłane przez organizatorów konkursu języka angielskiego THE BIG CHALLENGE 2019 w którym wzięło udział 18 uczniów naszej szkoły z klas IV-VIII. "Sto lat" zaśpiewaliśmy wakacyjnym solenizantom.

SERDECZNIE GRATULUJEMY NASZYM UCZNIOM WSZYSTKICH OSIĄGNIĘĆ EDUKACYJNYCH W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

WIECZÓR W SZKOLE
IMPREZY
W miniony piątek odbył się w naszej szkole "Czerwcowy wieczór w szkole". Imprezę rozpoczęliśmy na boisku szkolnym przypomnieniem regulaminu i zapoznaniem z zasadami zabawy terenowej. Uczniowie zostali podzieleni na grupy, które szukały ukrytych wcześniej przedmiotów. Spośród pięciu drużyn zwyciężyła ekipa Mateusza Miśkiewicza. Najstarsi uczniowie rozpalili ognisko, na którym upiekliśmy kiełbaski. Po posiłku uczniowie przystąpili do matematycznych rozgrywek "Jeden z dziesięciu". W turnieju wiedzy matematycznej wzięło udział 10 zawodników. Teleturniej wygrał Adrian Seweryn z klasy VIII. Na zakończenie zabawy przy ognisku uczniowie klasy VII wraz z opiekunem SU wręczyli uczniom klasy VIII oraz pani Renacie Kosakowskiej-Wójcik pamiątkowe legitymacje szkolne. W wyśmienitych nastrojach przenieśliśmy się do szkoły na seans filmowy, który trwał do późnych godzin wieczornych.
Plan wydarzenia kulturalno- rekreacyjnego „Czerwcowy wieczór w szkole”
INFORMACJE1. Zbiórka – Zapoznanie z planem i regulaminem obowiązującymi podczas imprezy.

2. Plenerowa zabawa integracyjna –
Grupy 4-5 osobowe otrzymują listę przedmiotów ukrytych na terenie szkolnym. Przedmioty należy odnaleźć i sfotografować. Zabawa kończy się w momencie odnalezienia kompletu przedmiotów- wygrywa drużyna, która jako pierwsza sfotograuje wszystkie przedmioty- lub po upływie 20 min.- wygrywa drużyna z największą ilością zdjęć.

3. Ognisko– Współne pieczenie kiełbasek.

4. Pożegnanie klasy 8- Wspólne zaśpiewanie pożegnalnych piosenek oraz wspominki o latach szkolnych.

5. Jeden z dziesięciu- Matematyczna wersja teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Uczniowie odegrają tytułowy teleturniej.

6. Kino szkolne – Wspólne oglądanie filmów:
- „Coco”
- „Jumanji. Przygoda w dżungli”

7. Zakończenie imprezy – Sprzątanie i porządkowanie szkoły i sali gimnastycznej.


Zapraszamy uczniów klas IV-VIII naszej szkoły do wspólnej zabawy!
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU
INFORMACJE

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 ODBĘDZIE SIĘ W ŚRODĘ 19 CZERWCA O GODZINIE 08:00 NA PLACU SZKOLNYM

WYCIECZKA DO PRZYBYNOWA
WYJAZDY
W dniu 12 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy I udali się na wycieczkę edukacyjną do Przybynowa. Dzieci zwiedziły Skansen Wsi Jurajskiej, gdzie poznały życie w starej chacie, która liczy sobie 129 lat . Obejrzały tam dawną sień, izby mieszkalne, przedmioty codziennego użytku. Niesamowitych przeżyć dostarczyło spotkanie ze zwierzętami egzotycznymi w Zwierzyńcu pod Skałką – lamy, alpaki, wielbłąd, kucyki, kozy, owce, paw, kucyki i osiołki.
Praczka Aniela razem z dziećmi obalała mity, że częste mycie skraca życie. Wszyscy przeszli kurs prania na „tarze” oraz wzięli udział w warsztatach „Mydło i pachnidło” na których wykonali własnoręcznie mydełka. Najbliższą okolicę zwiedzaliśmy z okien „Jurajskiego ekspresu” dzień zakończył się konsumpcją kiełbaski z grilla. Pełni wrażeń, zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.
SZKOLNY APEL
INFORMACJE
Na dzisiejszym apelu Pani Dyrektor podziękowała naszym uczniom za ogrom pracy włożony w przygotowania do Dnia Szkoły i Rodziny oraz za wspólną zabawę. Opiekun SU wraz z Panią Dyrektor wręczyła przewodniczącym klas podziękowania za przygotowanie kwiatowych skrzynek, które teraz zdobią teren wokół szkoły. Uczniowie, którzy wzięli udział w "Ekoteście" otrzymali pamiątkowe dyplomy i gratulacje.

Ze względu na wysokie temperatury prosimy, aby wszyscy uczniowie zaopatrywali się w duże ilości wody.
PODZIĘKOWANIE
INFORMACJE

DYREKTOR SZKOŁY, NAUCZYCIELE I UCZNIOWIE SERDECZNIE DZIĘKUJĄ WSZYSTKIM UCZESTNIKOM ZA OBECNOŚĆ I WSPANIAŁA ZABAWĘ W CZASIE DNIA SZKOŁY I RODZINY.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE MATERIALNE, OKAZANĄ POMOC I ŻYCZLIWOŚĆ:- p. Zbigniewowi Stypie z PPHU „Libra”
- p. Jackowi Jagielakowi z FHU „Karol”
- p. Urszuli Zagale z PHU „Miś”
- p. Edmundowi Zygmańskiemu z Hurtowni Lodów i Mrożonek „Iglo”
- p. Danucie Parzniewskiej z Firmy Handlowej
- p. Arkadiuszowi Gębce z „Lewiatanu” w Rudnikach
- p. Bartłomiejowi Parzyszowi z FHU „Auto – Block”
- p. Łukaszowi Domagale
- p. Tomaszowi Męcikowi – Krönenberg za instruktaż w ramach projektu "Co zrobisz gdy..."
- Piekarni "Kadłubek"
- Piekarni "Skała"
- „Lean” Spółka cywilna
- Wytwórni Wód „Jura Skałka”
- FHU Optyk Ziess (CH Intermarche)
- Kołu Gospodyń Wiejskich w Rudnikach
- Radzie Rodziców
- p. Witoldowi Zacłonie
- ratownikom WOPR w Zawierciu, p. Andrzejowi Kręglowi i p. Jerzemu Binieckiemu
KONKURS PIOSENKI
INFORMACJE
W dniu 8 czerwca br. nasi uczniowie: Wiktoria Wójcik i Adam Drzewiecki wzięli udział w VII edycji Konkursu Piosenki Patriotycznej "Po ten kwiat czerwony..." w Hucisku.
Strona 1 z 69 1 2 3 4 > >>
Copyright Rafał Kowalczyk © 2007