STRONA GŁÓWNA
Luty 18 2020 06:57:41   
Projekty


Nawigacja
REFORMA EDUKACJI

ODDZIAŁY
  KLASA 1
  KLASA 2
  KLASA 3
  KLASA 4
  KLASA 5
  KLASA 6
  KLASA 7
  KLASA 8
  ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY
  ŚWIETLICA SZKOLNA
  BIBLIOTEKA SZKOLNA

NASZA SZKOŁA
  STRONA GŁÓWNA
  KONTAKT
  GALERIA
  HISTORIA
  ZDJĘCIA ARCHIWALNE
  PUBLIKACJE
  NAUCZYCIELE
  EDUBLOG RUDNIKI
  RADA RODZICÓW
  WYCHOWAWCY
  WSPOMNIENIA
  POSADŻ DRZEWKO
  ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA
  PLAN LEKCJI 2019/2020
  KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

STREFA RODZICA

SAMORZĄD

DOKUMENTY SZKOLNE

JUBILEUSZE

ROK DLA NIEPODLEGŁEJ

SPONSORZY I PRZYJACIELE SZKOŁY

WOLONTARIAT

REKRUTACJA

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

AKTYWNA TABLICA

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
PODZIĘKOWANIE
INFORMACJE

JESTEŚMY DUMNI Z NASZYCH OSIĄGNIĘĆ!
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA Z UNICEF
INFORMACJE
Na dzisiejszym apelu przyłączyliśmy się do akcji „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”. Uczniowie klasy V i VI przypomnieli wszystkim zebranym o najważniejszych prawach dziecka oraz o dokumencie, w którym te prawa są zapisane. Pani Dyrektor przekazała uczniom sprzęt sportowy, który został zakupiony z odpisu 1% za rok 2018.

Prawa dziecka, podobnie jak prawa człowieka podzielone są według kategorii na prawa:

osobiste
, umożliwiające rozwój dziecka. Są to: prawo do życia, prawo do tożsamości, prawo do rozwoju, prawo do wychowania w rodzinie, prawo do wyrażania własnych poglądów, prawo do informacji;
polityczne lub publiczne, dzięki którym dziecko wyraża swoje poglądy i uczestniczy w życiu swojej grupy, społeczności, państwa. Są to prawa: prawo do wyrażania własnych poglądów, prawo do uczestniczenia w stowarzyszeniach;
socjalne, które są obowiązkami państwa i dorosłych do stworzenia odpowiednich warunków do rozwoju umysłowego i fizycznego dziecka. Są to: prawo do godnych warunków życia i odpowiedniego poziomu życia, prawo do opieki zdrowotnej, prawo do odpoczynku;
ekonomiczne, umożliwiające dziecku przygotowywanie się do niezależności materialnej od innych. Najważniejszym jest prawo do nauki; ponadto ochrona prawa pracy podejmowanej, czy to w ramach obowiązku nauki czy wakacyjnego zarobku.
PODZIĘKOWANIE
INFORMACJE
DYREKTOR SZKOŁY,RADA PEDAGOGICZNA I SPOŁECZNOŚĆ UCZNIOWSKA SKŁADAJĄ SERDECZNE PODZIĘKOWANIE WSZYSTKIM DARCZYŃCOM. KTÓRZY PRZEKAZALI NA RZECZ NASZEJ SZKOŁY 1% ODPISU PODATKOWEGO ZA ROK 2018. DZIĘKI PAŃSTWA ŻYCZLIWOŚCI POZYSKALIŚMY KWOTĘ 936 ZŁ ZA KTÓRĄ ZOSTAŁ ZAKUPIONY SPRZĘT SPORTOWY, KTÓRY BĘDZIE SŁUŻYŁ WSZYSTKIM NASZYM UCZNIOM.

DZIĘKUJEMY!


BĄDŹ KUMPLEM,NIE DOKUCZAJ!
INFORMACJE
NASZA SZKOŁA PRZYSTĄPI DO KAMPANII SPOŁECZNEJ „Bądź kumplem, nie dokuczaj”!, KTÓREJ ORGANIZATOREM JEST TURNER BROADCASTING SYSTEM POLSKA .

AMBASADORAMI AKCJI SĄ: ROBERT LEWANDOWSKI, WOJCIECH SZCZĘSNY, GRZEGORZ KRYCHOWIAK I KUBA BŁASZCZYKOWSKI.

PATRONAT HONOROWY NAD KAMPANIĄ OBJĄŁ RZECZNIK PRAW DZIECKA-MIKOŁAJ PAWLAK ORAZ MINISTERSTWO CYFRYZACJI
MUZYCZNE SPOTKANIE
INFORMACJE
Dzisiaj po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole muzyków z Filharmonii Częstochowskiej. Audycja umuzykalniająca, której wysłuchali nasi uczniowie nosi tytuł "Z wizytą u pana Moniuszki". Muzycy przybliżyli słuchaczom sylwetkę kompozytora oraz jego twórczość.
PIERWSZA POMOC
INFORMACJE
Nasi uczniowie powtarzali dzisiaj wiadomości związane z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej pod czujnym okiem ratownika WOPR. Pan ratownik omówił także zasady bezpiecznego wypoczynku zimowego.
PRAWA DZIECKA
INFORMACJE
18 listopada 2019 nasza szkoła przyłączy się do akcji „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

20 listopada
to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. 
W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych.  Wspólnie z UNICEF będziemy świętować ten dzień, ponieważ prawa dziecka są ważne dla naszej szkoły.
Hasłem przewodnim tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka jest z UNICEF jest „dla każdego dziecka, dzieciństwo”.

18 listopada
w poniedziałek rozpoczniemy dzień szkolnym apelem, który poświęcimy tematyce praw dziecka. Drodzy uczniowie przyjdźcie w ten dzień do szkoły ubrani na niebiesko w kolorze UNICEF.
#SzkołaDoHymnu
IMPREZY
8 listopada 2019 nasza szkoła przystąpiła do inicjatywy ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Szkoła do Hymnu”. W piątek o symbolicznej godzinie 11:11 zorganizowane zostało wspólne śpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego. W akcji wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie szkoły podstawowej. Wspólne odśpiewanie hymnu państwowego przyczyniło się do zjednoczenia społeczności szkolnej i uczczenia radosnej rocznicy Narodowego Święta Niepodległości.

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia obchodzimy rocznicę upamiętniającą odzyskanie niepodległości przez Polskę po 123 latach zaborów. Czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska pojawiła się znów na mapie Europy w 1918 roku.
W naszej szkole 8 listopada odbyła się z tej okazji uroczysta akademia. W przygotowaniach wzięli udział uczniowie klasy VI wraz z nauczycielami. Wszystkim zgromadzonym na sali gimnastycznej przypomniana została historia naszego kraju: czasy rozbiorów, powstań narodowych oraz I wojny światowej.Uczniowie przebrani za kolejarzy omawiali kolejne stacje "Pociągu do wolności", przeplatając fakty historyczne wierszami i pieśniami patriotycznymi. Uroczystość uzyskała piękną oprawę plastyczną, która przyczyniła się do wprowadzenia odpowiedniego klimatu i nastroju wśród wszystkich obecnych. Na zakończenie akademii głos zabrała Pani Dyrektor, która zachęciła do świętowania 11 listopada poprzez wywieszenie flagi oraz podziękowała wszystkim występującym dzieciom i nauczycielom.
Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole skłaniały do zadumy i refleksji nad losami naszego kraju.
AKADEMIA
INFORMACJE
UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO "FOCUS"
INFORMACJE

15 uczniów z klas V-VIII przystąpiło dzisiaj do Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego "FOCUS".
APEL-ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA
INFORMACJE
W listopadzie obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia. Nasi uczniowie wykonali plakaty o tematyce antynikotynowej i przestrzegali przed tym zgubnym nałogiem.
Strona 4 z 76 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Copyright Rafał Kowalczyk © 2007