STRONA GŁÓWNA
Marzec 21 2019 06:40:46   
Projekty
Nawigacja
REFORMA EDUKACJI

ODDZIAŁY
  KLASA 1
  KLASA 2
  KLASA 4
  KLASA 5
  KLASA 6
  KLASA 7
  KLASA 8
  ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY
  ŚWIETLICA SZKOLNA
  BIBLIOTEKA SZKOLNA

NASZA SZKOŁA
  STRONA GŁÓWNA
  KONTAKT
  GALERIA
  HISTORIA
  ZDJĘCIA ARCHIWALNE
  PUBLIKACJE
  NAUCZYCIELE
  EDUBLOG RUDNIKI
  RADA RODZICÓW
  WYCHOWAWCY
  WSPOMNIENIA
  POSADŻ DRZEWKO
  KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
  ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA
  PLAN LEKCJI 2018/19

STREFA RODZICA

SAMORZĄD

DOKUMENTY SZKOLNE

JUBILEUSZE

ROK DLA NIEPODLEGŁEJ

SPONSORZY I PRZYJACIELE SZKOŁY

WOLONTARIAT

REKRUTACJA

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
JASEŁKA I SZKOLNA WIGILIA
PROJEKTY
W dniu 20 grudnia br cała społeczność szkolna z panią Dyrektor Bożeną Olszewską-Motyl wraz z gośćmi na czele z Panem Wójtem Adamem Szmukierem spotkała się na wspólnym kolędowaniu i szkolnej Wigilii. Obejrzeliśmy jasełka w wykonaniu naszych uczniów oraz przedszkolaków. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przygotowywały się do tej inscenizacji. Oprócz tradycyjnych polskich kolęd usłyszeliśmy pastorałkę pt. "Przyjdź mały Jezusiku", "Kolędę dla nieobecnych" oraz "Dzień jeden w roku". Po występie uczniowie złożyli wszystkim zgromadzonym pogodnych i obfitujących w Boże dary świąt Bożego Narodzenia oraz pełnej miłości atmosfery podczas spotkań z bliskimi. Własnoręcznie wykonane bombki zostały wręczone jako świąteczne prezenty.
Po części artystycznej głos zabrał Pan Wójt, który pogratulował naszym szkolnym artystom udanego występu i złożył wszystkim świąteczne życzenia do których przyłączyła się Pani Dyrektor oraz ksiądz proboszcz Stanisław Styczyński. Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich zgromadzonych na szkolną Wigilię.
NASZE CHOINKI
PROJEKTY
Nasze klasy wyglądają już bardzo świątecznie. Wszyscy uczniowie ubrali swoje choinki. Zapraszamy do galerii zdjęć.
JASEŁKA
IMPREZY

JASEŁKA I SZKOLNA WIGILIA ODBĘDĄ SIĘ W CZWARTEK 20.12.2018 O GODZINIE 16:30

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

PRÓBNE EGZAMINY
INFORMACJEDzisiaj o godzinie 09:00 uczniowie klasy VIII rozpoczęli pracę z arkuszem egzaminacyjnym z języka polskiego, co oznacza że rozpoczęliśmy próbne egzaminy ósmoklasisty. Jutro uczniowie zmierzą się z matematyką, a w czwartek z językiem angielskim. Życzymy powodzenia!
SZKOLNA CHOINKA
INFORMACJE
W naszej szkole nastrój świąteczny zagościł już na dobre. Uczniowie wraz z wychowawcami udekorowali już swoje klasy i ubrali choinki. Dzisiaj uroczyście przywitaliśmy szkolną, żywą choinkę. Uczennice klasy VII zapoznały nas z genezą drzewka świątecznego, które na stałe wpisało się do tradycji bożonarodzeniowych. Przedstawiciele klas zawiesili na naszym świątecznym drzewku bombki, które sami dekorowali na zajęciach plastycznych różnymi technikami. Naszą choinkę zdobią też inne tradycyjne błyskotki min. gwiazda, która świeci swoim blaskiem na samym czubku choinki. Teraz z niecierpliwością czekamy na Szkolną Wigilię.
TURNIEJ WIEDZY O HYMNIE NARODOWYM
NAUKA

W dniu 11 grudnia odbył się w naszej szkole turniej wiedzy o hymnie narodowym. To wydarzenie było ostatnim przedsięwzięciem w ramach obchodów 100 lecia niepodległości. Uczniowie pracowali w różnych grupach wiekowych zaznaczając odpowiedzi w aplikacji Kahoot! Teleturniej na pewno był przyjazną formą przyswajania wiedzy historycznej i doskonalił umiejętność współpracy w grupie. Uczniowie, którzy mieli najwięcej poprawnych odpowiedzi zostali nagrodzeni wysokimi ocenami z historii. Po ogłoszeniu wyników posłuchaliśmy pieśni patriotycznych w wykonaniu Igora Stypy i Wiktorii Wójcik, którzy reprezentowali naszą szkołę podczas festiwalu pieśni patriotycznych we Włodowicach.
WYJAZD DO TEATRU
WYJAZDY
Dnia 10 grudnia br. klasa VII i VIII wybrała się do teatru w Częstochowie na adaptację lektury - sztuki Aleksandra Fredro "Zemsta".
Wyjeżdżaliśmy bardzo wcześnie, bo o godzinie 07:20 autobusem linii 6. Po dotarciu na dworzec PKP w Zawierciu zakupiliśmy bilety. Podróż pociągiem trwała około 50 minut. Kolejny etap wycieczki pokonaliśmy tramwajem, a trzeba przyznać, że dla wielu z nas było to niezapomniane doświadczenie.
Po drodze obejrzeliśmy okazałe budynki Uniwersytetu im. Jana Długosza, którego absolwentami są nasi nauczyciele - p.Renata Kosakowska-Wójcik i p. Monika Odulińska-Skorupa.
Do Klubu Politechnik dotarliśmy około godziny 10:20 . Zajęliśmy miejsca na widowni i przedstawienie rozpoczęło się. Spektakl okazał się pełen humorystycznych scen, aktorzy wyśmienicie kreowali znane nam z lektury postacie. Szczególną sympatią widowni cieszył się Papkin. Scenografia i stroje oddawały ducha epoki i były wspaniałym tłem dla aktorów.
W czasie spektaklu panowała cisza i skupienie przerywane wybuchami śmiechu.
Po zakończeniu przedstawienia długo słychać było gromkie brawa dla wykonawców.
W czasie drogi powrotnej zjedliśmy posiłek i wróciliśmy pociągiem do Zawiercia, gdzie przed dworcem kolejowym czekali na nas rodzice.
Zachęceni doświadczeniami planujemy kolejny wyjazd.
MIKOŁAJKI
IMPREZYTradycyjnie 6 grudnia do naszej szkoły przybył Święty Mikołaj wraz ze swoja pomocnicą Śnieżynką. Uczniowie od dawna przygotowywali się na jego wizytę. Mikołaj przywitał wszystkie dzieci i nauczył nas kilka słów w języku fińskim. Przedszkolaki i nieco starsi uczniowie przywitali naszego gościa wierszykami i wesołymi piosenkami. Uczniowie klasy V i VI opowiedzieli historię Świętego Mikołaja poprzez inscenizację pt. "The Story of Santa Claus". Po występach uczniów Mikołaj rozdał długo wyczekiwane prezenty. Spotkanie z naszym gościem szybko minęło,ale zostały miłe wspomnienia i zdjęcia. Zgodnie z obietnicą, za rok Mikołaj znów nas odwiedzi. Już nie możemy się doczekać...
SZKOLNY WOLONTARIAT
IMPREZY
W środę 5 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w apelu przygotowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Podczas apelu koledzy ze Szkolnego Koła Wolontariatu przybliżyli idee wolontariatu i w ciekawy sposób zaprezentowali cechy jakimi powinien charakteryzować się wolontariusz. Zapoznali wszystkich obecnych z obrazkowym "poradnikiem wolontariatu szkolnego", w którym zawarte są najważniejsze informacje dotyczące funkcjonowania szkolnego wolontariatu. Zachęceni słowami: "Praca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca, jest bezcenna" podjęliśmy wspólnie decyzję o przystąpieniu do akcji MEN "Razem na święta". Pierwsze pomysły na wspólne działania zapisane zostały na plakacie promującym akcję. Na zakończenie Pani Dyrektor zwróciła szczególną uwagę na znaczenie wolontariatu w szkole i jego wpływ na kształtowanie postaw w szczególności otwartości i wrażliwości na potrzeby innych.
NASZE PLANY NA GRUDZIEŃ…
INFORMACJE
NASZE PLANY NA GRUDZIEŃ…
O tym,że rozpoczął się czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia będą nam przypominały sukcesywnie wykonywane na zajęciach dekoracje świąteczne.
Piękny wieniec i kalendarz adwentowy znajdujący się na naszym korytarzu niech będzie dla nas wszystkich zachętą do pielęgnowania dobrych stosunków w szkolnym kręgu, a kolejne „otwierane” okienka kalendarza adwentowego będą zwiastowały niespodzianki czekające na uczniów w najbliższym czasie.
Już w tym tygodniu:
- we wtorek weźmiemy udział w uroczystościach odpustowych
- w środę będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Wolontariatu i zaplanujemy nasz udział w akcji „Razem na Święta”
- w czwartek dzień dobroci i życzliwości - spotkamy się z Mikołajem
- w piątek uczniowie klas O,I,II o godz.13.00 rozpoczynają zajęcia taneczne
FESTIWAL PIOSENKI DLA NIEPODLEŁEJ
WYJAZDY30 listopada Wiktoria Wójcik z klasy II i Igor Stypa z klasy I reprezentowali naszą szkołę na XVII Gminnym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej odbywającym się w tym roku pod hasłem „Dla Niepodległej.” Bardzo pięknie zaśpiewali piosenki o naszej Ojczyźnie. Gratulujemy !
Strona 4 z 65 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Copyright Rafał Kowalczyk © 2007