STRONA GŁÓWNA
Maj 27 2020 16:36:42   
Projekty


Nawigacja
REFORMA EDUKACJI

ODDZIAŁY
  KLASA 1
  KLASA 2
  KLASA 3
  KLASA 4
  KLASA 5
  KLASA 6
  KLASA 7
  KLASA 8
  ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY
  ŚWIETLICA SZKOLNA
  BIBLIOTEKA SZKOLNA

NASZA SZKOŁA
  STRONA GŁÓWNA
  KONTAKT
  GALERIA
  HISTORIA
  ZDJĘCIA ARCHIWALNE
  PUBLIKACJE
  NAUCZYCIELE
  EDUBLOG RUDNIKI
  RADA RODZICÓW
  WYCHOWAWCY
  WSPOMNIENIA
  POSADŻ DRZEWKO
  ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA
  PLAN LEKCJI 2019/2020
  KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

STREFA RODZICA

SAMORZĄD

DOKUMENTY SZKOLNE

JUBILEUSZE

ROK DLA NIEPODLEGŁEJ

SPONSORZY I PRZYJACIELE SZKOŁY

WOLONTARIAT

REKRUTACJA

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

AKTYWNA TABLICA

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
WIOSENNY DZIEŃ OTWARTY
INFORMACJE
W DNIU 19 MARCA 2020 (CZWARTEK) SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY W NASZEJ SZKOLE. TEGO DNIA ODBĘDĄ SIĘ TAKŻE ZEBRANIA Z RODZICAMI O GODZINIE 16:30.
21 MARCA 2020 (SOBOTA) W RAMACH TYGODNIA NAUKI Z MATEMATYKĄ ZAPRASZAMY NASZYCH UCZNIÓW DO UDZIAŁU W ZAJĘCIACH Z GRAMI LOGICZNYMI PRZYGOTOWANYMI PRZEZ WOLONTARIUSZY Z POLSKIEGO TOWARZYSTWA KULTURALNEGO
WIOSENNE MUZYCZNE SPOTKANIE
NAUKA Z udziałem instrumentów dętych drewnianych nasi uczniowie zostali przeniesieni w świat przyrody. Dzisiejszy koncert był zatytułowany "W SADZIE I W LESIE DŹWIĘKI ZNAJDZIECIE".
DZIEŃ KOBIET 2020
INFORMACJE Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet uczniowie reprezentujący Samorząd Uczniowski przygotowali dla swoich koleżanek z klas starszych konkurs na Kobietę Roku 2020. Dziewczynki wzięły udział w quizie, a także musiały się wykazać praktycznymi umiejętnościami na czas. Jury po zliczeniu punktów wyłoniło zwyciężczynię konkursu. Najwięcej punktów zdobyła Aleksandra Stós, która została "Kobietą Roku 2020" w naszej szkole. W dniu dzisiejszym wszyscy chłopcy obdarowywali swoje koleżanki kwiatami i słodkościami.
TYDZIEŃ NAUKI Z MATEMATYKĄ
NAUKATYDZIEŃ NAUKI Z MATEMATYKĄ
NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI " ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH"
NAUKA Dzisiejszy apel został poświęcony upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia w Polsce. Uczniowie klasy VII przedstawili nam zarys historyczny czasów w których niezłomni bohaterowie walczyli o Polskę. Obejrzeliśmy także prezentację multimedialną poświęconą tematyce tych postaci. Uczniowie klas starszych przygotowali wystawę plakatów o "Żołnierzach Wyklętych". Uczeń klasy VIII Dominik Król wziął udział w Biegu Tropem Wilczym 2020 w Zawierciu i zajął I miejsce w dystansie 1963 m. Gratulujemy!
SZKOLNY APEL
INFORMACJE Na dzisiejszym apelu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Uczniowie klasy VII zapoznali nas z ideą obchodów tego święta. Dowiedzieliśmy się jakie języki są zagrożone wyginięciem i jak możemy temu zapobiegać. Pani Edyta Gawrońska- Fonfera przedstawiła plan aktywności związany z obchodami Narodowego Dnia "Żołnierzy Wyklętych", który odbędzie się w marcu. "Sto lat" zaśpiewaliśmy solenizantom z miesiąca lutego.
ZAPOBIEGAMY POŻAROM
INFORMACJE Uczniowie klasy III wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Zapobiegamy Pożarom". W eliminacjach na szczeblu gminnym II miejsce zajął Alan Włoch a III miejsce Franciszek Dyksy. Praca Miłosza Marca otrzymała wyróżnienie. Prace plastyczne zostały przekazane do Starostwa Powiatowego w Zawierciu i wzięły udział w konkursie na szczeblu powiatowym. W dniu 18 lutego br. w Starostwie Powiatowym w Zawierciu odbyło się podsumowanie eliminacji konkursu. Laureatem został Alan Włoch, którego praca zajęła III miejsce. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.
TŁUSTY CZWARTEK W NASZEJ SZKOLE
INFORMACJE Zwyczaj jedzenia słodkich pączków pojawił się w Polsce około XVII wieku, ale wtedy jeszcze wyglądały nieco inaczej niż obecnie. Miały w środku ukryty orzeszek, a ten, kto trafił na taki pączek, miał cieszyć się dostatkiem, szczęściem i powodzeniem.Tradycja do dziś nakazuje, aby w tłusty czwartek zjeść choć jednego pączka. Kto tego nie zrobi, temu do końca roku nie będzie się wiodło. W naszej szkole jak zwykle tłusty czwartek minął na słodko z pysznymi pączkami z konfiturą. Wszyscy uczniowie podtrzymali tradycje częstując się pączkami podczas przerwy śniadaniowej. Gościliśmy dzisiaj muzyków z Filharmonii Częstochowskiej, którzy zaprezentowali dla nas audycję umuzykalniającą: KLASYKA DLA SMYKA W LASKU WIEDEŃSKIM.
BAL KARNAWAŁOWY KLAS 0-III
IMPREZY Karnawał to czas,kiedy można przebierać się do woli! Zabawy karnawałowe dla dzieci to, przede wszystkim, właśnie możliwość przeistaczania się w inne postaci. Nasi uczniowie mieli taką możliwość podczas karnawałowego balu przebierańców. Przebrania naszych uczniów inspirowane były różnymi postaciami, nie tylko z bajek. Wspaniałą zabawę umilały dzieciom panie animatorki, które organizowały muzyczne zabawy i konkursy sprawnościowe.
WYJAZD NA SPEKTAKL
WYJAZDY 17 lutego 2020 roku uczniowie klasy VII i VIII wraz z opiekunami obejrzeli spektakl pt."Zemsta". Uczniowie klas młodszych podziwiali przedstawienie pt."Piotruś Pan". Spektakle zostały zaprezentowane przez aktorów z Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza w MOK-u w Zawierciu.
SZKOLNY APEL
INFORMACJENa poniedziałkowym apelu Pani Dyrektor pogratulowała sukcesu sportowego zespołowi chłopców z klasy VII i VIII w składzie: Dominik Król, Kacper Trojak, Mikołaj Kubasik, Mateusz Otręba. Uczniowie zajęli III miejsce w turnieju piłki nożnej w Żarkach, gdzie reprezentowali parafię Rudnik.
Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w kuratoryjnym konkursie plastycznym dla klas V-VIII na komiks o tematyce zawodowej „Mój przyszły zawód-zawodem przyszłości”.
W najbliższy czwartek zgodnie tradycją będziemy się częstować pączkami i udamy się na audycje umuzykalniającą.
Strona 4 z 80 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Copyright Rafał Kowalczyk © 2007