STRONA GŁÓWNA
Lipiec 24 2019 08:35:56   
Projekty


Nawigacja
REFORMA EDUKACJI

ODDZIAŁY
  KLASA 1
  KLASA 2
  KLASA 4
  KLASA 5
  KLASA 6
  KLASA 7
  KLASA 8
  ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY
  ŚWIETLICA SZKOLNA
  BIBLIOTEKA SZKOLNA

NASZA SZKOŁA
  STRONA GŁÓWNA
  KONTAKT
  GALERIA
  HISTORIA
  ZDJĘCIA ARCHIWALNE
  PUBLIKACJE
  NAUCZYCIELE
  EDUBLOG RUDNIKI
  RADA RODZICÓW
  WYCHOWAWCY
  WSPOMNIENIA
  POSADŻ DRZEWKO
  KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
  ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA
  PLAN LEKCJI 2018/19

STREFA RODZICA

SAMORZĄD

DOKUMENTY SZKOLNE

JUBILEUSZE

ROK DLA NIEPODLEGŁEJ

SPONSORZY I PRZYJACIELE SZKOŁY

WOLONTARIAT

REKRUTACJA

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
SZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY "PRZYJACIEL PLANETY"
INFORMACJE
Na dzisiejszym apelu poznaliśmy tegorocznych laureatów konkursu ekologicznego "Przyjaciel Planety". Zostali nimi uczniowie klasy II.

WYNIKI KONKURSU:


I miejsce Patryk Machura
II miejsce Franciszek Dyksy
III miejsce Bartłomiej Beza

SERDECZNIE GRATULUJEMY!
ŚNIADANIE WIELKANOCNE
INFORMACJE
ŚNIADANIE WIELKANOCNE ODBĘDZIE SIĘ 11.04.2019 (CZWARTEK) O GODZINIE 10:40
Bezpłatne wakacyjne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci
INFORMACJENABÓR NA TURNUSY REHABILITACYJNE

POWIATOWE TARGI EDUKACYJNE W ZAWIERCIU
NAUKA27 marca 2019 roku nasi ósmoklasiści wzięli udział w Powiatowych Targach Edukacyjnych w Zawierciu na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Moniuszki 10. Była to doskonała okazja dla naszych przyszłych absolwentów, aby zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół średnich z powiatu zawierciańskiego oraz przyjrzeć się prezentacjom placówek oświatowych oraz zakładów pracy.

Uczniowie prowadzili rozmowy z młodzieżą uczęszczającą do szkół średnich oraz uzyskiwali informacje od pracujących tam nauczycieli. Uczestniczyli również w pokazach – m.in. kulinarnym i fryzjerskim. Mieli możliwość zapoznania się z kierunkami kształcenia, terminami i zasadami rekrutacji, a także niezbędnymi informacjami na temat pracy poszczególnych szkół. Odwiedzili również stoiska prezentujące ofertę placówek oświatowych oraz pracodawców.
Mamy nadzieję, że przedsięwzięcie to przyczyni się do ułatwienia młodzieży dokonania optymalnego wyboru dalszej drogi kształcenia i znalezienia placówki, która spełni ich oczekiwania.

POŻEGNANIE ZIMY
WYJAZDY
21 marca nasi najmłodsi uczniowie w tradycyjny sposób pożegnali Zimę.

Przywitajcie wszyscy chochoła ze słomy
co zimy symbolem wszem jest ogłoszony.
Kiedy już nadszedł ten wyjątkowy dzień w uroczystym korowodzie,
na czele z Marzanną, krzycząc wesoło ŻEGNAJ ZIMO,
zgromadziliśmy się w ogrodzie szkolnym.

Dużym kołem otoczyliśmy Marzannę i piosenką
„Wsiadaj Zimo na sanki i uciekaj już” pożegnaliśmy zimę.
Marzanno, Marzanno,
Ty ze słomy panno!
Koleżanko Zimy
Dzisiaj Cię spalimy!

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
NAUKA

25 marca br. miał miejsce Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas IV-VIII. Tego dnia gościliśmy w naszej szkole uczniów z SP Włodowice. Rywalizowało ze sobą 20 uczniów, którzy rozwiązywali testy wielokrotnego wyboru na pięciu poziomach trudności.

WYNIKI KONKURSU:

KLASA IV

I miejsce Anna Stypa
II miejsce Natalia Strózik
III miejsce Marcel Jęderko

KLASA V

I miejsce Zuzanna Migdał/Natalia Krakowiak
II miejsce Nikodem Drabek
III miejsce Nadia Łągiewka

KLASA VI

I miejsce Nikola Kuśmierska
II miejsce Mateusz Miśkiewicz
III miejsce Natan Rok

KLASA VII

I miejsce Piotr Smoleń
II miejsce Wiktor Cesek
III miejsce Mikołaj Kubasik/Natalia Sikora

KLASA VIII

I miejsce Emilia Machura
II miejsce Jakub Piwek
III miejsce Piotr Franik

GRATULUJEMY!


KONCERT EDUKACYJNY
NAUKA
22 marca br. nasi uczniowie byli odbiorcami audycji umuzykalniającej pt. "Granie na ekranie", przygotowanej przez muzyków filharmonii częstochowskiej. Uczniowie zostali wprowadzeni w świat muzyki klasycznej poprzez zgadywanie ścieżek dźwiękowych z popularnych produkcji filmowych. Koncert był dla nas wszystkich niezwykłym doznaniem artystycznym.
MAMO, TATO - MAM TALENT!
IMPREZY

Nawet najmniejsze sukcesy należy odnotowywać, nawet najmniejsze sukcesy należy celebrować ! A co w sytuacji, gdy sukces jest naprawdę wielki? Wtedy potrzebne jest prawdziwe święto!
W czwartek 21 marca, w pierwszych promieniach wiosennego słońca, uczniowie Szkoły Podstawowej w Rudnikach zaprezentowali swoje rozliczne talenty i uzdolnienia. Po okresie realizacji projektów, pracy na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych, przyszła pora na szkolne święto. A było to możliwe dzięki Rodzicom, Nauczycielom, Uczniom, bez nich by się to nie udało!
A zatem, w najlepszym możliwym towarzystwie, dzieci i młodzież SP w Rudnikach zaprosili na wyjątkowe przedstawienie na motywach noweli „Katarynka” Bolesława Prusa z oprawą muzyczną wybraną spośród utworów Stanisława Moniuszki. Wybór repertuaru nie był przypadkowy. Władze UNESCO postanowiły rok 2019 powołać jako międzynarodowy rok Stanisława Moniuszki na wniosek trzech krajów: Litwy, Białorusi i Polski. Rok Moniuszkowski to doskonała okazja do prezentacji dorobku artysty. Mogliśmy zatem poznać wzruszające losy niewidomej dziewczynki i obserwować przemianę głównego bohatera, Pana Tomasza, wielbiciela opery.
Moniuszko stworzył kilkaset najróżniejszych dzieł muzycznych - fascynujących, wspaniałych: pieśni, operetki, balety. Najpierw mogliśmy podziwiać uroczystego poloneza w wykonaniu młodzieży z klasy 7 i 8, która w pięknych strojach nawiązujących do stroju narodowego i ludowego rozpoczęła prezentacje dorobku. Następnie, chłopcy z klasy 6 w pięknych kontuszach szlacheckich i ze świecami w dłoniach, odegrali scenę rodem ze „Strasznego dworu".
Największym „przebojem” w twórczości Moniuszki jest niewątpliwie Aria Jontka „Szumią jodły na gór szczycie” z opery „Halka”. Stała się ona kanwą scenki kabaretowej przedstawionej przez uczniów klasy 4. Atutem tego wykonania była dbałość o realistyczne, góralskie stroje, jak i niewątpliwy talent wokalny Adama z klasy 6, który wcielił się w rolę „swata” tytułowej Halki i Jontka.
„Prząśniczkę”, najpopularniejszą pieśń Stanisława Moniuszki mogliśmy wysłuchać w dwóch wersjach. Na dzwonkach chromatycznych zagrali ten utwór najmłodsi uczniowie z klasy pierwszej, wersję wokalną opatrzoną mini scenką, wykonali uczniowie klasy 5.
„Bajka" Moniuszki to wyśmienity utwór polskiej, XIX-wiecznej symfoniki, ale to grupa taneczna z klasy drugiej , która przygotowała jego interpretację dostarczyła widzom niezapomnianych wrażeń! Zaskakujący, pomysłowy i pełen dynamiki taniec z szarfami na długo pozostanie w pamięci widzów.
Oddział przedszkolny zaprezentował w rozbrajającym stylu pieśń narodową pt. ”Krakowiaczek” pochodzącą ze zbioru ''Śpiewnik domowy''. Dzieci w kolorowych strojach krakowskich tanecznym krokiem wdarły się na scenę i skradły sera widzów…
Pieśni Moniuszki miały odpowiadać różnorakim nastrojom i potrzebom serca, byliśmy więc świadkami zapierającego dech w piersiach wykonania „Pieśni wieczornej” przez Julię, uczennicę najstarszej klasy.
Pierwszy dzień wiosny był także "dniem otwartym" szkoły. Zorganizowaliśmy kiermasz świąteczny, rodzice mogli podziwiać prace plastyczne swoich pociech, zdegustować wypieków a także porozmawiać z nauczycielami o postępach w nauce.
"ŻERMUN 2019"
NAUKAW dniach 14-15 marca uczniowie klasy VIII uczestniczyli w X edycji dwudniowej konferencji "Żermun 2019" w I LO im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu. W tym roku uczniowie wcielili się w delegatów różnych państw, aby planować działania na rzecz poprawy klimatu. W symulacjach obrad brało udział 21 szkół podstawowych. 130 uczniów pracowało w 5 komisjach, gdzie w języku angielskim budowali rezolucje i opracowywali możliwe rozwiązania.
DZIEŃ OTWARTY
PODZIĘKOWANIE
INFORMACJE

Serdecznie dziękuję za wykonane prace pielęgnacyjno-porządkowe w naszym szkolnym lasku.
Dyrektor SzkołyStrona 4 z 69 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Copyright Rafał Kowalczyk © 2007