STRONA GŁÓWNA
Listopad 13 2019 04:09:33   
Projekty


Nawigacja
REFORMA EDUKACJI

ODDZIAŁY
  KLASA 1
  KLASA 2
  KLASA 3
  KLASA 4
  KLASA 5
  KLASA 6
  KLASA 7
  KLASA 8
  ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY
  ŚWIETLICA SZKOLNA
  BIBLIOTEKA SZKOLNA

NASZA SZKOŁA
  STRONA GŁÓWNA
  KONTAKT
  GALERIA
  HISTORIA
  ZDJĘCIA ARCHIWALNE
  PUBLIKACJE
  NAUCZYCIELE
  EDUBLOG RUDNIKI
  RADA RODZICÓW
  WYCHOWAWCY
  WSPOMNIENIA
  POSADŻ DRZEWKO
  KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
  ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA
  PLAN LEKCJI 2019/2020

STREFA RODZICA

SAMORZĄD

DOKUMENTY SZKOLNE

JUBILEUSZE

ROK DLA NIEPODLEGŁEJ

SPONSORZY I PRZYJACIELE SZKOŁY

WOLONTARIAT

REKRUTACJA

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

AKTYWNA TABLICA

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
WIELKIE KISZENIE KAPUSTY
NAUKA
Uczniowie naszej szkoły podobnie jak w ubiegłym roku zakisili dzisiaj kapustę, którą będziemy się częstować całą zimę. Panie kucharki będą ja wykorzystywać do surówek, zup i innych potraw.Dzieci poznały przepis na kiszoną kapustę, a także samodzielnie ją ugniatały i przyprawiały. Ponadto uczniowie zostali zaznajomieni z właściwościami kwaszonej kapusty, która ma wiele zastosowań zdrowotnych min. na układ pokarmowy i odpornościowy. Klasy młodsze i przedszkolaki recytowały wiersze o kapuście i śpiewały o niej zabawne piosenki. Była to niecodzienna czynność, w której nasi uczniowie mogli aktywnie uczestniczyć.
MUZYCZNE SPOTKANIE
NAUKA
Dzisiejsze kolejne spotkanie z muzyką nosiło tytuł" Jesienne bajanie, opowieści przy muzyce".
Podczas koncertu uczniowie próbowali odpowiedzieć na pytanie: Jakie są kolory muzyki?
DZIEŃ OTWARTY
INFORMACJE

24.10.2019 (CZWARTEK) - DZIEŃ OTWARTY W GODZINACH 16:30-18:00

APEL
INFORMACJE
Mniejsze ryzyko przedwczesnej śmierci, lepsza kondycja zdrowotna i wyższa samoocena – to tylko kilka powodów, dla których warto zadbać o linię. Korzyści wydają się oczywiste, jednak co czwarty Polak jest otyły, a ponad połowa ma nadwagę. W celu zwrócenia uwagi na ten globalny problem na dzisiejszym apelu obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z Otyłością. Według badań z 2016 roku Polacy są już w pierwszej piątce najbardziej otyłych narodów w Europie. Już co piąte dziecko w Polsce ma problem z nadmierną masą ciała. Statystyki biją na alarm i trzeba za wszelką cenę odwrócić niekorzystny trend. Zbędne kilogramy nie tylko wpływają na nasze samopoczucie i relacje z innymi ludźmi. Często wyznaczają granice zawodowej i towarzyskiej aktywności. Przede wszystkim jednak niekorzystnie rzutują na zdrowie.

23.10.2019 - odbędzie się spotkanie z filharmonią
24.10.2019 - wielkie kiszenie kapusty
28.10.2019 - jedziemy do MOK-u na spektakl teatralny o mitach
30.10.2019 - Dzień Zwierzaka

W szkole trwa akcja zbiórki dla bezdomnych zwierząt, prosimy o aktywny udział.
ZBIÓRKA DLA BURKA
"ZIELONA KLASA"
INFORMACJE
Dzięki pięknej polskiej złotej jesieni uczniowie klasy VII czerpali inspiracje do swoich prac plastycznych w "zielonej klasie" na naszym placu zabaw.

ALTANA NA PLACU ZABAW W RUDNIKACH
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
IMPREZY

14 października br. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Atmosfera w szkole była nadzwyczajna. Odświętnie ubrani uczniowie spotkali się na porannym apelu, gdzie pani Dyrektor przekazała przewodniczącemu SU Maciejowi Bombie symboliczny klucz do szkoły. „Nowy p. Dyrektor” przedstawił wszystkim „tymczasowe” grono pedagogiczne. Trzeba przyznać, że uczniowie stanęli na wysokości zadania i poprowadzili lekcje, jak przystało na prawdziwych belfrów. O godzinie 09:00 nadszedł czas na uroczystą akademię.
Uroczystość rozpoczęli uczniowie klasy VIII, następnie głos zabrała pani Dyrektor Bożena Olszewska–Motyl, która przywitała przybyłych gości, a byli to: Wójt Gminy Włodowice Adam Szmukier, Radni, Nauczyciele Emeryci, p. Przewodnicząca Rady Rodziców, Rodzice, Dziadkowie, Nauczyciele, Pracownicy szkoły i Uczniowie.
Pani Dyrektor w swoim przemówieniu podziękowała kadrze pedagogicznej i pracownikom szkoły za zaangażowanie w codzienną pracę i życzyła wszystkim dalszych sukcesów w życiu zawodowym, a także szczęścia i spełnienia się w życiu osobistym. W podziękowaniach nie pominęła władz samorządowych z panem Wójtem na czele. Dzięki wsparciu władz Gminy nasi uczniowie mogą uczyć się w niezwykłej „zielonej klasie”.

 W dalszej części artystycznej uczniowie klas VI-VIII słowem i piosenką wyrazili wdzięczność i podziękowania nauczycielom za inspiracje do pogłębiania wiedzy.
W Dniu Edukacji Narodowej tradycją jest w naszej szkole uroczyste przyjmowanie pierwszaków w poczet uczniów.
Po odśpiewaniu hymnu państwowego uczniowie klasy I zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszych miesiącach nauki w szkole. Dzieci z wielkim zaangażowaniem recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Po programie artystycznym Dyrektor Szkoły uroczyście pasowała pierwszoklasistów na pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej w Rudnikach. Następnie głos zabrał Pan Wójt, który pogratulował uczniom wspaniałych występów , a nauczycielom i pracownikom szkoły życzył satysfakcji z pracy, pomyślności i sukcesów.
Wychowawczyni klasy I pani Renata Kosakowska-Wójcik wręczyła dzieciom wraz z Panią Dyrektor księgi uczniów, na kartach których będą zapisywać najważniejsze wydarzenia ze szkolnego życia oraz legitymacje szkolne. Pan Wójt podarował najmłodszym uczniom odblaskowe czapeczki, a państwo Radni pluszowe ołówki. Prezenty dla pierwszaków przygotowali także uczniowie klasy VII i VIII oraz Rada Rodziców. Przewodnicząca Rady Rodziców p.A.Parzysz gratulowała pierwszakom udanego występu i złożyła nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia. Pani Maria Szczepańska w imieniu nauczycieli emerytów podziękowała za zaproszenie na ten uroczysty dzień i podarowała słodki upominek na ręce przewodniczącego SU.
Uczniowie klasy I chętnie pozowali do zdjęć, po czym w radosnym nastroju udali się do swojej klasy na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
EDUKACJA TEATRALNA
INFORMACJE
W dniu 9 października br. uczniowie klas 0-III udali się do MOK Zawiercie na spektakl pt."Alladyn..baśń tysiąca i jednej nocy".
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
INFORMACJE14 PAŹDZIERNIKA BR. BĘDZIEMY ŚWIĘTOWAĆ DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ ORAZ ODBĘDZIE SIĘ UROCZYSTE ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I

08:00- APEL
PRZEKAZANIE SYMBOLICZNEGO KLUCZA DO SZKOŁY PRZEWODNICZĄCEMU SU
LEKCJE UCZNIOWSKIE
09:00 - AKADEMIA
SZKOLNY APEL
INFORMACJE
W październiku obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Uczniowie klasy V przybliżyli nam idee tego dnia oraz zaproponowali miejsca pracy wolontariusza. Pani Dyrektor przygotowała zagadkę literacką, którą rozwiązał Kacper Adamczyk z klasy V. W przyszły poniedziałek będziemy świętować Dzień Edukacji Narodowej, z tej okazji uczniowie będą mogli wcielić się w role nauczycieli. Przypominamy o obowiązującym stroju galowym. Uroczysta akademia rozpocznie się o godzinie 09:00.
UBEZPIECZENIE
INFORMACJE
LINK DO UBEZPIECZENIA ZBIOROWEGO UCZNIÓW


UBEZPIECZENIE
PIERWSZA POMOC
INFORMACJE
Nasi uczniowie zostali dzisiaj zapoznani z wyposażeniem karetki pogotowia ratunkowego oraz z zasadami udzielania pierwszej pomocy.
Strona 2 z 73 < 1 2 3 4 5 > >>
Copyright Rafał Kowalczyk © 2007