ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
Dodane przez renatas dnia Czerwiec 20 2019 10:15:13

W dniu 19 czerwca br. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Otwarcia dokonała Pani Dyrektor, która podsumowała całoroczną pracę i podziękowała uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom niepedagogicznym oraz wszystkim tym, którzy byli zaangażowani w życie szkoły. Pani Dyrektor w swoim przemówieniu pierwsze słowa skierowała do absolwentów:"Wiążemy z Wami duże nadzieje, ponieważ jesteśmy przekonani, że wiedza, zdolności i umiejętności zdobyte, odkrywane i rozwijane w tej szkole, będą teraz procentowały. Myślę, że będziemy mogli być z Was dumni tak, jak teraz jesteśmy".
Następnie głos zabrała uczennica klasy VIII Emilia Machura. W swoim przemówieniu dziękowała Pani Dyrektor, nauczycielom, rodzicom i wszystkim pracownikom za:"...chwile wsparcia, a przede wszystkim za mobilizację, która często gdzieś zanikała w nieznanych nikomu okolicznościach".
W imieniu swoich kolegów i koleżanek pożegnała się ze szkołą słowami:"Mam nadzieję, że po latach wspominając tych kilka kłótni, rozbitych szyb, połamanych cyrkli, będziemy mogli ze szczerym uśmiechem wyszeptać-to dopiero były czasy..."
Po wygłoszeniu przemówienia przez Emilię Machurę głos zabrali pozostali absolwenci, którzy zostawili swoje "memento" na dalszą drogę po własny los. Po wystąpieniu klasy VIII Pani Dyrektor wręczyła świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i nagrody uczniom klasy VIII oraz listy gratulacyjne rodzicom absolwentów.
Swoich starszych kolegów pożegnała klasa V i VII, dając im dobre rady na przyszłość. Po części artystycznej Pani Dyrektor wręczyła świadectwa z wyróżnieniem i nagrody pozostałym uczniom, a rodzicom przekazała podziękowania za zaangażowanie w życie szkoły.
Radni Gminy Włodowice pogratulowali naszym absolwentom ukończenia szkoły podstawowej i wręczyli im nagrody. Przedstawiciel rodziców uczniów klasy VIII podziękował Pani Dyrektor i wszystkim nauczycielom za wkład włożony w edukację i wychowanie ich dzieci.
Pozostałe świadectwa zostały rozdane w klasach przez wychowawców. Rok szkolny 2018/2019 dobiegł końca ...
Siedmioro absolwentów "odleciało w świat" mając w pamięci następujące słowa:"Idźcie więc śmiało z uśmiechem i wysoko uniesionym czołem w życie, pokonując nadchodzące próby losu i zawsze z powodzeniem zagłębiajcie się w wielką księgę nauki. W życiu kierujcie się wyłącznie tymi zasadami, które pozwolą Wam zawsze zachować godność człowieka oraz zdobywać uznanie i szacunek innych."
Rozszerzona zawartość newsa