SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018/19
Dodane przez renatas dnia Wrzesień 20 2018 19:45:48


Wspólna lekcja poszanowania środowiska w Szkole Podstawowej w Rudnikach

W dniu 20 września uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji „Sprzątanie świata – Polska”, która w tym roku przebiegała pod hasłem „Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”. Do działań uczniów przyłączyły się Panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Wspólnymi siłami uporządkowana została strefa rekreacyjna i plac zabaw.
Najmłodsi uczniowie z wychowawcami przemierzyli najbliższy teren wokół szkoły, aby zaprowadzić tam porządek. Uczniowie klas starszych zadbali o czystość naszej miejscowości poprzez uprzątnięcie śmieci zalegających w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Po zakończonej akcji worki do segregacji pełne były odpadów plastikowych, metalowych i papieru.
Wielkie sprzątanie odbyło się również w murach naszej szkoły, do niebieskich worków trafiło mnóstwo papieru i tektury.
W trosce o to , aby z przesłaniem dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców, młodzież wykonała plakaty promujące zasady selektywnej zbiórki i przygotowała materiały informacyjne.
Tegoroczne działania uświadomiły uczniom, że wyrzucone do wody lub porzucone szklane bądź plastikowe butelki, foliowe torby i opakowania po produktach spożywczych, stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla naszego środowiska.
Praca na rzecz ochrony środowiska trwać będzie w naszej szkole przez cały rok.

Pamiętajmy, razem możemy więcej!Rozszerzona zawartość newsa