DZIEŃ PUSTEJ KLASY
Dodane przez renatas dnia Czerwiec 20 2021 17:42:13

18 czerwca 2021 po raz pierwszy z inicjatywy SU świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Pustej Klasy.

To międzynarodowe święto edukacji na świeżym powietrzu zainaugurowali londyńscy nauczyciele w 2012 roku. Ich celem było zachęcenie nauczycieli, aby choć jedną lekcję spędzili ze swoimi uczniami poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby promować bardzo wartościową edukację terenową.

Pogoda dopisała, więc bez żadnych problemów mogliśmy przyłączyć się do tej ciekawej i wyjątkowej akcji. Zabraliśmy naszych uczniów na zajęcia terenowe. W ten dzień wszystkie ławki były puste.

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego szukały jak największej ilość przedmiotów w naturze, których nazwa rozpoczynała się na podaną przez nauczyciela literę oraz ułożyły mandale z kwiatów, patyków i liści, którą można podziwiać w galerii zdjęć.
Uczniowie klas młodszych obserwowali mrówki i pszczoły, wykonali hotel dla owadów, narysowali obserwowanego owada, zrobili przyrodnicze obrazy na taśmie dwustronnej i szukali kształtów liter i figur geometrycznych w przyrodzie.
Uczniowie klas starszych układali rymowanki na podstawie usłyszanych dźwięków, odgadywali zagadki przyrodnicze, nazywali rośliny w lesie, szacowali wysokość drzew, poznali nowe słowa związane z miejscem spaceru w języku angielskim, wykonali zadania z użyciem kompasu.

Miniony piątek był dla dzieci i młodzieży okazją do bliskiego kontaktu z przyrodą, do jej uważnej, czułej obserwacji i beztroskiego celebrowania jej piękna.

Rozszerzona zawartość newsa