STRONA GŁÓWNA
Sierpień 12 2020 17:11:42   
Projekty


Nawigacja
REFORMA EDUKACJI

ODDZIAŁY
  KLASA 1
  KLASA 2
  KLASA 3
  KLASA 4
  KLASA 5
  KLASA 6
  KLASA 7
  KLASA 8
  ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY
  ŚWIETLICA SZKOLNA
  BIBLIOTEKA SZKOLNA

NASZA SZKOŁA
  STRONA GŁÓWNA
  KONTAKT
  GALERIA
  HISTORIA
  ZDJĘCIA ARCHIWALNE
  PUBLIKACJE
  NAUCZYCIELE
  EDUBLOG RUDNIKI
  RADA RODZICÓW
  WYCHOWAWCY
  WSPOMNIENIA
  POSADŻ DRZEWKO
  ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA
  PLAN LEKCJI 2019/2020
  KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

STREFA RODZICA

SAMORZĄD

DOKUMENTY SZKOLNE

JUBILEUSZE

ROK DLA NIEPODLEGŁEJ

SPONSORZY I PRZYJACIELE SZKOŁY

WOLONTARIAT

REKRUTACJA

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

AKTYWNA TABLICA

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
INAUGURACJA ROKU OBCHODÓW 60-LECIA SZKOŁY I 195-LECIA SZKOLNICTWA W RUDNIKACH
14 września bieżącego roku o godzinie 10.30 rozpoczęła się uroczystość inauguracji roku obchodów 60-lecia szkoły 195-lecia istnienia oświaty na terenie Rudnik. Po odśpiewaniu Hymnu Państwowego p. Bożena Olszewska-Motyl przywitała przybyłych rodziców, uczniów, Grono Pedagogiczne wraz z Dyrektorem p. Romanem Dziwińskim oraz zacnych gości:
I wicewojewodę śląskiego - pana Stanisława Dąbrowę
Dyrektora Biura senatora Zbigniewa Meresa - pana Janusza Żakowskiego
Asystentkę Europoseł Małgorzaty Handzlik - panią Katarzynę Mertę-Wałek
Wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty - panią Marię Utracką
Radnego Sejmiku województwa śląskiego - pana Mariana Gajdę
Starostę powiatu zawierciańskiego - pana Rafała Krupę
Radnego Rady powiatu zawierciańskiego - pana Zdzisława Maligłówkę
Wójta Gminy Włodowice - pana Adama Szmukiera
Przewodniczącą Rady Gminy - panią Mirosławę Jęderko i Radnych Gminy
Dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół gimnazjalnych, podstawowych, przedszkoli oraz przedstawicieli organu prowadzącego szkołę
Proboszcza Rudnik ks. Kanonika Tadeusza Bijatę
Drogich i zasłużonych dla szkoły nauczycieli emerytów z byłą dyrektor Aleksandrą Konieczniak
Nauczycielkę języka polskiego i żonę wieloletniego dyrektora Mariana Rakowskiego - panią Alfredę Rakowską
Pracowników przychodni "Medris" i jej kierownika p. Zbigniewa Gajniaka
Przedstawicieli lokalnej społeczności z sołtysem panem, Józefem Plebanem
Prezesa OSP w Rudnikach pana Grzegorza Maciążka

Następnie głos zabrał gospodarz placówki pan Dyrektor Roman Dziwiński. Po wystąpieniu pana dyrektora uczniowie klas IV-VI przedstawili historię szkoły i czasów, w których się rozwijała. Podczas akademii uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki z tamtych lat, a także czytali fragmenty kroniki z 1817 roku. Po zaprezentowaniu się klas starszych, swój występ rozpoczęli uczniowie klasy I. Przedstawiciel rodziców pierwszoklasistów przekazał ołówek panu dyrektorowi, który dokonał pasowania na uczniów. Następnie pierwszoklasiści otrzymali z rąk pana Wojewody Akty pasowania, a pan Wójt wręczył im legitymacje uczniowskie. Rodzice natomiast obdarowali swoje pociechy "rogami obfitości". Po uroczystym ślubowaniu głos zabrali zaproszeni goście. Po licznych wystąpieniach szacownych gości pani Bożena Olszewska-Motyl podziękowała wszystkim za uświetnienie uroczystości swoja obecnością i zaprosiła do kupowania i sadzenia tulipanów na 60-lecie szkoły oraz do wpisów w księdze jubileuszowej i zwiedzania budynku szkoły. Ta historyczna chwila Szkoły Podstawowej w Rudnikach została uwieczniona na wspólnej fotografii, wykonanej z balkonu szkoły.
INAUGURACJA OBCHODÓW 60 LECIA BUDYNKU SZKOŁY
ZAPROSZENIE NA JUBILEUSZ 60 LECIA SZKOŁY
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012 zaczęło się o godzinie 8.00 mszą świętą w kościele w Rudnikach, następnie pan dyrektor wraz z gronem pedagogicznym przywitał uczniów w nowym roku na placu szkolnym. Pan dyrektor w swoim wystąpięniu zwrócił szczególną uwagę na przypadający w tym roku jubileusz 60 lecia budynku szkoły i 195 rocznicy istnienia oświaty na terenie Rudnik. Pani Czesława Ślimak odczytała zapis pochodzący z kroniki szkoły datowany 22 lipca 1951na temat oddania budynku szkoły do użytku i rozpoczęciu roku szkolnego w nowo wybudowanym gmachu szkoły. Data 1 września to także rocznica wybuchu II Wojny Światowej, aby przybliżyć uczniom naszej szkoły to smutne wydarzenie pani Bożena Olszewska - Motyl przeczytała wspomnienia mieszkańca Rudnik z tych trudnych czasów. Po uroczystości wszyscy uczniowie udali się do klas wraz z wychowawcami i rodzicami.
ZESTAW PODRĘCZNIKÓW 2011/2012

SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW 2011/2012

60 ROCZNICA POWSTANIA SZKOŁY

SZANOWNI PAŃSTWO PROSIMY KLIKNĄĆ
I ZAPOZNAĆ SIĘ Z DOKUMENTEM

WYGRJAMY PLAC ZABAW!
Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie "100 PLACÓW ZABAW NA 100 LAT NIVEA" . W konkursie ważne jest uzyskanie jak najwięszej liczby głosów internautów. Nasza lokalizacja to: Plac przy Szkole Podstawowej w Rudnikach, ul. Szkolna 11. Do udziału w akcji zapraszamy wszystkich z całej Polski. Należy zarejestrować się na stronie www.NIVEA.pl i zalogować. Każdego dnia istnieje możliwość oddania jednego głosu. Głosowanie potrwa do 31.10.2011 r. Zostań Lokalnym Bohaterem - głosuj na Plac Zabaw w Rudnikach!
WYGRJAMY PLAC ZABAW!
Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie "100 PLACÓW ZABAW NA 100 LAT NIVEA" . W konkursie ważne jest uzyskanie jak najwięszej liczby głosów internautów. Nasza lokalizacja to: Plac przy Szkole Podstawowej w Rudnikach, ul. Szkolna 11. Do udziału w akcji zapraszamy wszystkich z całej Polski. Należy zarejestrować się na stronie www.NIVEA.pl i zalogować. Każdego dnia istnieje możliwość oddania jednego głosu. Głosowanie potrwa do 31.10.2011 r. Zostań Lokalnym Bohaterem - głosuj na Plac Zabaw w Rudnikach!
ZAKOŃCZENIE III ETAPU PROJEKTU
10 czerwca 2011 r. w naszej szkole odbył się pokaz efektów i osiągnięć pracy uczniów klasy I, którzy wzięli udział w III etapie projektu "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy", sponsorowanego przez Unię Europejską. Pierwszoklasiści zaprezentowali inscenizację baśni pt." Księżniczka na ziarnku grochu". Na występ został zaproszony Dyrektor szkoły, nauczyciele, rodzice oraz społeczność lokalna i szkolna. Uczestnicząca w projekcie klasa I zdobyła wiedzę i umiejętności wymagane do skutecznego dzielenia się radości, uśmiechem, budzenia optymizmu i chęci działania. Na zakończenie III etapu projektu uczestniczące w nim dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz myszki-pacynki. Rodzice pierwszoklasistów dostali od swoich pociech prace, które zostały przez nich wykonane na zajęciach. Dzieci również podziękowały swoim rodzicom za wsparcie w rozwijaniu talentów oraz realizacji marzeń.
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2010/2011
22 czerwca tegoroczni abslowenci naszej szkoły ostatni raz wystąpili w murach naszej szkoły. Programem artystycznym pt."Weź ze sobą uśmiech na drogę" podziękowali nauczycielom za przekazaną wiedzę i opiekę, rodzicom za trud wychowawczy, następnie z humorem przedstawili swoje zmagania w mozolnym trudzie zdobywania wiedzy. Naszą uroczystość zakończenia roku szkolnego zaszczycił swoją obecnością Wójt Gminy Włodowice pan Adam Szmukier, radna gminy pani Anna Szczęchowska oraz pan sołtys Józef Pleban. Po części artystycznej klasy VI, głos zabrali uczniowie klasy V, którzy pożegnali swoich starszych kolegów, podarowali im drobne upominki i dedykowali każdemu z nich piosenkę z humorystycznym przesłaniem.

ŻYCZYMY NASZYM ABSOLWENTOM SUKCESÓW W DALSZEJ EDUKACJI
POKAZ AKCJI RATUNKOWEJ I SPRZĘTU MEDYCZNEGO
Dnia 7 czerwca na boisku szkolnym odbył się pokaz akcji ratunkowej w wykonaniu ekipy z pogotowia ratunkowego w Zawierciu. Ratownicy zaprezentowali min. pozycję bezpieczną i resuscytację krążeniowo-oddechową. Uczniowie nie tylko przyswoili sobie wiedzę teoretyczną ale także mieli możliwość przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy. Zespół pogotowia ratunkowego zaprezentował również sprzęt ratunkowy i aparaturę medyczną. Uczniowie mogli "przetestować" nosze i kołnieże ortopedyczne, wózki, defibrylator a także obejrzeli ambulans od środka.
Strona 71 z 82 << < 68 69 70 71 72 73 74 > >>
Copyright Rafał Kowalczyk © 2007