STRONA GŁÓWNA
Grudzień 07 2019 15:20:33   
Projekty


Nawigacja
REFORMA EDUKACJI

ODDZIAŁY
  KLASA 1
  KLASA 2
  KLASA 3
  KLASA 4
  KLASA 5
  KLASA 6
  KLASA 7
  KLASA 8
  ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY
  ŚWIETLICA SZKOLNA
  BIBLIOTEKA SZKOLNA

NASZA SZKOŁA
  STRONA GŁÓWNA
  KONTAKT
  GALERIA
  HISTORIA
  ZDJĘCIA ARCHIWALNE
  PUBLIKACJE
  NAUCZYCIELE
  EDUBLOG RUDNIKI
  RADA RODZICÓW
  WYCHOWAWCY
  WSPOMNIENIA
  POSADŻ DRZEWKO
  ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA
  PLAN LEKCJI 2019/2020
  KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

STREFA RODZICA

SAMORZĄD

DOKUMENTY SZKOLNE

JUBILEUSZE

ROK DLA NIEPODLEGŁEJ

SPONSORZY I PRZYJACIELE SZKOŁY

WOLONTARIAT

REKRUTACJA

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

AKTYWNA TABLICA

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

25 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Uczniowie klasy V wraz z p. Renatą Sibilską przygotowali z tej okazji apel, którego celem było skierowanie uwagi uczniów na znaczenie języków obcych, uświadomienie różnorodności kulturowej Europy oraz zachęcenie do uczenia się języków obcych przez całe życie. Po krótkim wstępie rozpoczęła się część artystyczno-rozrywkowa, której motywem przewodnim był quiz ze znajomości języków europejskich. W I kategorii quizu wzięli udział przedstawiciele klas I-III. Najlepiej wypadła uczennica klasy III Weronika Zając. W II kategorii quizu konkurowali ze sobą uczniowie klas IV-VI. Po krótkiej dogrywce I miejsce ex aequo zajęli Karol Piernikarz z klasy IV oraz Dominik Rok z klasy VI. Zapraszamy do galerii

PORANEK WRZEŚNIOWY
23 września odbył się apel okolicznościowy poświęcony 29 rocznicy "Solidarności", 70 rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz agresji wojsk sowieckich na Polskę. Po upamiętnieniu tych smutnych i ważnych wydarzeń dla Naszego kraju, uczennice wspomniały o zbliżającym się Dniu Chłopaka. Dziewczynki z klasy V złożyły wszystkim chłopcom życzenia z tej okazji.
AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA"
21 września bieżącego roku uczniowie klas IV-VI wraz z opiekunami wzięli udział w akcji "Sprzątanie świata". Nasi wychowankowie udali się do pobliskich lasów w celu uprzątnięcia śmieci. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na dbanie i szanowanie środowiska, które nas otacza.
DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

W dniu 16 wrzesnia 2009 r. cała Nasza szkoła wyjechała na pole namiotowe do Rzędkowic. Wspólnie z uczniami i nauczycielami ze Szkoły Podstawowej w Zdowie piekliśmy prażonki, bawiliśmy się i zbieraliśmy grzyby.
Dzięki wspaniałej pogodzie miło spędziliśmy razem czas.
Zapraszamy do galeriiŻEGNAJCIE WAKACJE! WITAJ SZKOŁO!

„Wybiła już godzina.
Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna.
Znów dni popłyną pracowite
Nad książką szkolną, nad zeszytem....
Życzymy Wam wszystkim na początek
Szkolnego roku-samych piątek!”


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolengo 2009/2010 rozpocznie się mszą świetą o godz.8.00. Po mszy o godz.9.00 w Naszej szkole przywita uczniów pan Dyrektor wraz z nauczycielami.


"Lecz rok ten minie szybko jak inne
I znowu przyjdzie lato,
A Ty kolego ucząc się pilnie
Zasłużysz sobie na to".
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2008/2009

"Chciałbym kiedyś tu powrócić,
chciałabym kiedyś tu zapukać,
porozglądać się dokoła,
by dzisiejszy dzień odszukać..."

Dnia 19 czerwca bieżącego roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2008/2009 oraz pożegnanie klasy VI. Na uroczystej akademii zostały wręczone świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe oraz dyplomy za udział i osiągnięcia w różnych olimpiadach oraz konkursach. Uczniowie klasy V miłą inscenizacją i drobnymi upominkami pożegnali swoich kolegów i koleżanki z klasy VI. Absolwentom klasy VI żal było się rozstać z atmosferą szkoły podstawowej... Dziękowali za zdobytą wiedzę, za rozbudzoną ciekawość świata, trud wychowawczy. Przeprosili za wszystkie przykre chwile, a pozostawili uśmiech i miłe wspomnieniasmiley

"...ławko szkolna-ławko stara
niewygodna i niemodna
moje troski i zmartwienia
dziś ci mówię DO WIDZENIA"

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ W GALERII
POKAZ STRAŻY POŻARNEJ

Dnia 17 czerwca 2009 r. ok. godziny 10, w trakcie trzeciej godziny lekcyjnej w Naszej szkole dzwonek dzwoni inaczej niż zwykle. Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy obsługi słyszą trzy sygnały dzwonka, co oznacza, że na terenie szkoły pojawiło się zagrożenie dla życia lub zdrowia przebywających osób. Sytuacja wyglądałaby naprawdę groźnie, gdyby nie fakt, że były to ćwiczenia zorganizowane przez dyrekcję szkoły oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu jak również Jednostek OSP z Włodowic, Rudnik i Góry Włodowskiej. Celem tych działań, było objaśnienie uczniom oraz pracownikom szkoły jak należy zachować się w sytuacjach kryzysowych, pokazanie dróg ewakuacyjnych z budynku, a także przeprowadzenie zintegrowanych działań służb ratunkowych działających na terenie miasta. Działania ratownicze uczniowie podsumowali brawami.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ W GALERII
Zwiedzamy Jurę


29 maja uczniowie klasy VI naszej szkoły wzięli udział w II Rajdzie Pieszym "Skok na Jurę". Organizatorem rajdu był Ośrodek Usług Opiekuńczo-Wychowawczych w Zawierciu a sponsorem Skok Stefczyka. Uczniowie zwiedzili ruiny zamku w Ogrodzieńcu oraz sanktuarium w Skarżycach. Po ciepłym poczęstunku w remizie OSP nasi wychowankowie mile spędzili czas biorąc udział w licznych konkurencjach sportowych.

Wycieczka do Wrocławia


20 maja uczniowie klas IV-VI wraz z rodzicami i opiekunami uczestniczyli w jednodniowej wycieczce autokarowej do Wrocławia. Nasi wychowankowie zwiedzili m.in. Panoramę Racławicką, Ostrów Tumski i Stare Miasto. Podziwiali piękną panoramę Wrocławia z wieży widokowej. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie wrocławskiego ZOO.

Gminne Konkursy z Języka Angielskiego
17 IV 2009 r. odbył się w naszej szkole II Gminny Konkurs z Języka Angielskiego dla klas III. W konkursie wzięło udział 16 uczniów ze szkół podstawowych naszej gminy. Uczniowie zmierzyli się z testem leksykalno-gramatycznym, który przygotowała p. Renata Sibilska.

I miejsce zajął Karol Piernikarz SP Rudniki
II miejsce zajęła Monika Błachowicz SP Rudniki
III miejsce zajął Adam Janikowski SP Włodowice

15 V 2009 r. miał miejsce V Gminny Konkurs z Języka Angielskiego dla klas VI. W tym konkursie również wzięło udział 16 uczniów ze szkól podstawowych naszej gminy. Wychowankowie klas VI również zmierzyli się z testem leksykalno-gramatycznym.

I miejsce zajęła Katarzyna Kowalczyk SP Włodowice
II miejsce zajęły Andżelika Baran oraz Sandra Kołacz SP Włodowice
III miejsce zajęła Klaudia Domagała SP Włodowice

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy oraz liczne nagrody, które ufundowało wydawnictwo Pearson Longman oraz Wydawnicwo Szkolne PWN.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie oraz p. Marii Waleczek oraz p.Bożenie Kusinie za przygotowanie uczniów.
FESTYN RODZINNY


W dniu 21.05.2009r. odbył się w szkole i na boisku szkolnym Festyn Rodzinny. Wszyscy bawili się wesoło pomagając przy tym szkole.


ZAPRASZAMY DO GALERII
Strona 71 z 74 << < 68 69 70 71 72 73 74 >
Copyright Rafał Kowalczyk © 2007