STRONA GŁÓWNA
Maj 27 2020 17:52:13   
Projekty


Nawigacja
REFORMA EDUKACJI

ODDZIAŁY
  KLASA 1
  KLASA 2
  KLASA 3
  KLASA 4
  KLASA 5
  KLASA 6
  KLASA 7
  KLASA 8
  ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY
  ŚWIETLICA SZKOLNA
  BIBLIOTEKA SZKOLNA

NASZA SZKOŁA
  STRONA GŁÓWNA
  KONTAKT
  GALERIA
  HISTORIA
  ZDJĘCIA ARCHIWALNE
  PUBLIKACJE
  NAUCZYCIELE
  EDUBLOG RUDNIKI
  RADA RODZICÓW
  WYCHOWAWCY
  WSPOMNIENIA
  POSADŻ DRZEWKO
  ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA
  PLAN LEKCJI 2019/2020
  KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

STREFA RODZICA

SAMORZĄD

DOKUMENTY SZKOLNE

JUBILEUSZE

ROK DLA NIEPODLEGŁEJ

SPONSORZY I PRZYJACIELE SZKOŁY

WOLONTARIAT

REKRUTACJA

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

AKTYWNA TABLICA

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
POKAZ AKCJI RATUNKOWEJ I SPRZĘTU MEDYCZNEGO
Dnia 7 czerwca na boisku szkolnym odbył się pokaz akcji ratunkowej w wykonaniu ekipy z pogotowia ratunkowego w Zawierciu. Ratownicy zaprezentowali min. pozycję bezpieczną i resuscytację krążeniowo-oddechową. Uczniowie nie tylko przyswoili sobie wiedzę teoretyczną ale także mieli możliwość przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy. Zespół pogotowia ratunkowego zaprezentował również sprzęt ratunkowy i aparaturę medyczną. Uczniowie mogli "przetestować" nosze i kołnieże ortopedyczne, wózki, defibrylator a także obejrzeli ambulans od środka.
PIKNIK RODZINNY 2011
Tradycją naszej szkoły jest organizacja pikniku rodzinnego, na który zapraszamy wszystkich mieszkańców Rudnik oraz ich przyjaciół. W tym roku szkolnym ta miła impreza miała miejsce 10 czerwca. W programie festynu rodzinnego znalazły się takie atrakcje jak: zabawa na dmuchanym zamku, przejażdżka na kucyku, zakupy na kiermaszu rozmaitości, malowanie twarzy farbkami lub zrobienie sobie fantazyjnej fryzury. Podczas naszego pikniku można było również zjeść przepyszne domowe ciasta, lody, watę cukrową czy popcorn. Na gości,którym dopisywał większy apetyt czekały przysmaki z grilla: kiełbaski, kaszanka i swojskie jadło: chleb ze smalcem i ogórkami oraz bigos. Dla spragnionch były soki, kawa, herbata i oranżada. Rodzice mogli podziwiać swoje pociechy podczas przeglądu talentów i przedstawienia "Księżniczka na ziarnku grochu", które przygotowała klasa I. Gdy występy naszych uczniów dobiegły końca, wystąpił dla nas zespół muzyczny oraz iluzjonista. Mamy nadzieję że mimo pogody wszyscy przybyli bawili się wyśmienicie.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM SPONSOROM NASZEGOM PIKNIKU ORAZ RODZICOM, BEZ KTÓRYCH TA IMPREZA NIE BYŁABY MOŻLIWA
WYCZIECZKA DO HUTY SZKŁA ZAWIERCIE
6 czerwca uczniowie klas V i VI pojechali na wycieczkę do Huty Szkła Zawiercie. Zanim zaczęli zwiedzać hutę pani przewodnik opowiedziała im o historii huty oraz o procesie produkcyjnym szkła kryształowego. Następnie uczniowie udali się do hal gdzie mogli obejrzeć kolejne etapy produkcji wyrobów ze szkła produkowanego metodą półautumatyczną i ręczną. Dzięki tej wizycie uczniowie milei również okazję przyjrzeć się ciężkiej pray hutników. Następnie pani przewodnik zaprowadziła uczniów na dział zdobienia i szlifowania szkła. Niektórzy zwiedzający mieli możliwość sami się przekonać jakim trudnym zadaniem jest zdobienie i szlifowanie wyrobów ze szkła. Pod koniec wycieczki uczniowie obejrzeli gotowe wyroby, które wędrują do klientów.
GWIEŹDZISTY ZLOT ROWEROWY 2011

Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Rudnikach zdobyła pierwsze miejsce. Zwyciężyli: Dominik Broda, Konrad Janeczek, Cezary Kania i Bartosz Miś. Nad taktyką zespołu pracowała Pani Małgorzata Piątkowska.

DZIEŃ DZIECKA
W dniu święta wszystkich dzieci uczniowie klas młodszych wzięli udział w konkursie plastycznym pt." Mój ulubiony bohater kreskówki" zorganizowanym dzięki nawiązaniu współpracy z wydawnictwem czasopism dla dzieci i młodzieży - Media-Service Zawada. Wszyscy uczniowie klas I-III mieli za zadanie przestawić dowolną techniką plastyczną jednego z bohaterów.

Oto zwycięzcy:

I miejsce zajęła Weronika Szlachta z klasy I za pracę przedstawiającą Scooby Doo i przyjaciół
II miejsce zajęła Paula Sobota z klasy II, która również namalowała Scooby Doo i przyjaciół
III miejsce zajął Natan Haładyn, który przedstawił Hot Wheels

Wyróżnienia:
Wiktoria Fonfera
Wiktoria Miś
Magdalena Milka

Oprócz udziału w konkursie uczniowie bardzo aktywnie spędzili resztę dnia, rozegrali mecz piłki ręcznej na boisku. Ponadto wzięli udział w zabawach matematycznych na "dzień bez lekcji", złożyli sobie życzenia i zjedli pyszne grillowane kiełbaski.

Natomiast klasy starsze udały się na wycieczkę do Międzynarodowego Miasteczka Edukacji Ekologicznej w Rogoźniku, gdzie wzięli udział w warsztatach pt."Źródełko krasowe-badanie czystości wody". Uczniowie określali czystość wody metodą biowskażników i jej odczyn. Wysłuchali pogadanki na temat wody źródlanej oraz znaczenia czystej wody dla człowieka. Warsztaty zostały sfinansowane z budżetu Urzędu Gminy- Ochrona Środowiska- w ramach programu "Edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży"
EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU
Jak co roku, także i w tym, włączyliśmy się do programu "Europejski Tydzień Sportu dla wszystkich 2011". W ramach tego programu, wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi wzięli udział w zbiorowej gimnastyce przy muzyce.
WYCIECZKA KLAS IV-VI

24 maja uczniowie klas IV-VI wraz z opiekunami i rodzicami wybrali się na całodniową wycieczkę do miejscowości Zator, Wadowice i Inwałd. W Zatorze uczniowie odwiedzili największy w Polsce park ruchomych dinozaurów "DinoZatorland", następnie przejachali do niedaleko oddalonych od parku miasta Wadowic, gdzie zwiedzili bazylikę, Dom Papieski i spróbowali pysznych kremówek. Ostatnim punktem wycieczki był Park Miniatur w Inwałdzie, oprócz zwiedzania sławnych budowwli w miniaturze na naszych podopiecznych czekały innne atrakcje takie jak karuzele w lunaparku czy zielony labirynt. Wszyscy pełni wrażeń póznym wieczorem wrócili do swoich domów.
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY
10 maja w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas II i III pt."Zaczarowane liczby".

Laureacia wśód uczniów klas II:

I miejsce Patryk Szymocha SP Włodowice
II miejsce Michał Obal SP Włodowice
III miejsce Paula Sobota SP Rudniki

Laureaci wśród uczniów klas III:

I miejsce Szymon Baniszewski SP Włodowice
II miejsce Wiktoria Karaś SP Rudniki
III miejsce Jan Bińkowski SP nr 7 Zawiercie

Wszyscy uczestnicy konkusu zostali obdarowani dyplomami, książkami i upominkami
TELEDYSK ZESPOŁU RUDNIKI

Teledysk Zespołu Rudniki przez sprudniki
BADANIE UMIEJĘTNOŚCI TRZECIOKLASISTÓW
17 maja uczniowie klasy III brali udział w Ogólnopolskim Badaniu Umiejętności Trzecioklasistów. Dobiega końca pierwszy etap nauki w szkole podstawowej. Już niedługo uczniowie znajdą się w IV klasie. To dobry moment, by dokonać posumowania osiągnięć.
GMINNY PRZEGLĄD PIOSENKI

6 maja uczniowie klas I-III wzięli udział w Gminnym Przeglądzie Piosenki pt." Z piosenką przez rok szkolny". Naszą szkołę reprezentowali z klasy I Anita Dąbrowska, Błażej Skutnik i Kinga Haładyn. Z klasy II Natalia Skrzypiec i Paula Sobota oraz z klasy III Natalia Kondas, Magdalena Milka i chórek złożony z następujących uczniów: Patryk Karcz, Magdalena Matyja, Bartosz Dziób i Kamil Wnuk. Wszyscy uczniowie bardzo ładnie się zaprezentowali. Uznanie widzów i gości wzbudziło wykonanie przez uczniów klasy III piosenki "Nasza Jura" przygotowanej przez p. Stanisława Findzińskiego.
Strona 70 z 80 << < 67 68 69 70 71 72 73 > >>
Copyright Rafał Kowalczyk © 2007