STRONA GŁÓWNA
Maj 27 2020 18:20:39   
Projekty


Nawigacja
REFORMA EDUKACJI

ODDZIAŁY
  KLASA 1
  KLASA 2
  KLASA 3
  KLASA 4
  KLASA 5
  KLASA 6
  KLASA 7
  KLASA 8
  ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY
  ŚWIETLICA SZKOLNA
  BIBLIOTEKA SZKOLNA

NASZA SZKOŁA
  STRONA GŁÓWNA
  KONTAKT
  GALERIA
  HISTORIA
  ZDJĘCIA ARCHIWALNE
  PUBLIKACJE
  NAUCZYCIELE
  EDUBLOG RUDNIKI
  RADA RODZICÓW
  WYCHOWAWCY
  WSPOMNIENIA
  POSADŻ DRZEWKO
  ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA
  PLAN LEKCJI 2019/2020
  KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

STREFA RODZICA

SAMORZĄD

DOKUMENTY SZKOLNE

JUBILEUSZE

ROK DLA NIEPODLEGŁEJ

SPONSORZY I PRZYJACIELE SZKOŁY

WOLONTARIAT

REKRUTACJA

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

AKTYWNA TABLICA

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ
Święta to doskonały czas na różnorodną działalność w czasie zajęć świetlicowych. Największą popularnością cieszą się tradycyjnie zajęcia plastyczne. Uczniowie klas starszych pomagali przy ozdabianiu choinek – stroików (fot) przeznaczonych na świąteczny kiermasz, natomiast uczniowie z młodszych klas wykonywali kartki bożonarodzeniowe oraz inne ciekawe prace (fot) prześcigając się w pomysłach na oryginalną technikę ich wykonania.
W ostatnim przedświątecznym tygodniu atrakcją będzie pieczenie świątecznych ciasteczek, zapach roznoszący się po całej szkole będzie świadczył o tym, że wypieki są już gotowe. Święta tuż, tuż
PROJEKT EDUKACYJNY EKIROOTO
„Usłyszeć Afrykę”

Przyszłość każdego dziecka zaczyna się właśnie dziś !
Przyszłością Afryki jest edukacja!

Szkoła Podstawowa w Rudnikach 10.11.2011r. przystąpiła do projektu edukacyjnego EKIROOTO, który realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Chcemy pomóc spełnić marzenie o nauce jednemu nigeryjskiemu dziecku, dla którego nauka pozostaje w sferze marzeń - ekirooto w języku luganda znaczy marzenie. Projektem tym objęte są przede wszystkim sieroty i dzieci ulicy, ale również dzieci z ubogich rodzin dla których opłacenie edukacji to wydatek przekraczający ich możliwości. W ramach projektu finansowane jest czesne oraz zakup niezbędnych rzeczy potrzebnych w szkole.
Naszym podopiecznym został Hussein Katabazi. Zdjęcie chłopca oraz relacje z jego postępów w nauce systematycznie będą publikowane na gazetce szkolnej. Do Husseina możemy również napisać list, który wyślemy pocztą elektroniczną
Koordynatorem projektu jest p. Maria Szczepańska do której przewodniczący klas mogą wpłacać niewielkie sumy pieniędzy ( 1-2 zł) zebrane w klasie. Pieniądze będziemy wysyłać 2 razy w ciągu semestru. Wpłaty są całkowicie dobrowolne. Uważamy, że dla uczniów będzie to chwila refleksji nad ich stosunkiem do nauki
a przede wszystkim doskonała lekcja nauki bezinteresownej pomocy niesionej potrzebującym. Liczymy również na pomoc Rodziców.
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości, przypadającego na dzień 11 listopada, uczniowie klas starszych przygotowali uroczystą akademię, podczas której przypomnieli dzieje Polski z czasów jej 123-letniej niewoli. Uczniowie podczas występu recytowali patriotyczne wiersze i śpiewali piosenki min." Tu wszędzie jest moja ojczyzna", "Szara piechota", "Wojenko,wojenko...". "Rozkwitały pąki biały róż". Uczniowie klas IV-V zatańczyli mazura w rytm utworu pt."Jeszcze jeden mazur dzisiaj". Po części artystycznej przedstawiciele klas IV-VI wzięli udział w konkursie historycznym, obejmującym wydarzenia z lat 1772-1918. I miejsce zajęła klasa VI, II miejsce klasa IV a III miejsce klasa V.
Na koniec pan dyrektor przeczytał list skierowany do społeczności szkolnej od prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, w którym zwrócił uwagę na podniesienie rangi tego święta poprzez noszenie biało-czerwonych kotylionów.
ŚWIETLICA SZKOLNA

W naszej szkole funkcjonuje świetlica szkolna, która stanowi miejsce sprzyjające prawidłowemu i wszechstronnemu rozwojowi osobowości dzieci. Świetlica dla uczniów pozostających po lekcjach w szkole jest drugim domem, dlatego też zadbaliśmy o to, aby było to pomieszczenie przytulne, estetyczne, wyposażone w odpowiednie meble, pomoce i sprzęt audiowizualny. Te udogodnienia umilają odpoczynek dzieci, pozwalają na działalność kreatywną oraz rozrywkową. Dzieci korzystające z zajęć świetlicowych mogą liczyć na:
- fachową opiekę oraz pomoc w każdej sytuacji, która przysparza dziecku trudności
- odpoczynek czynny oraz ruch na świeżym powietrzu
- rozrywkę, zabawę realizowaną pojedynczo, w małych grupach i zbiorowo
- naukę zorganizowaną w odpowiednim miejscu i właściwą pomoc
- wzbudzanie i rozwijanie zainteresowań
PROGRAM "AKTYWNIE PO ZDOWIE"
Informujemy, że uczniowie klas I-III przystąpią do drugiej edycji programu "Aktywnie po zdrowie" realizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Program ma charakter międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Uczy nie tylko pracy w grupie, ale przede wszystkim zmienia nawyki żywieniowe, edukuje, skłania do zmiany stylu życia. Uświadamia nauczycielom, rodzicom oraz dzieciom jak ważne jest zdrowe odżywianie oraz aktywność fizyczna. Tegoroczna edycja programu upłynie pod hasłem "Zdrowo jem, więcej wiem!". Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie: www.konkurs.aktywniepozdrowie.pl
KLUB BEZPIECZNEGO PUCHATKA

Informujemy, że uczniowie klasy I przystąpili do programu edukacyjnego "Klub Bezpiecznego Puchatka", który ma na celu poprawienie bezpieczeństwa najmłodszych uczniów klas podstawowych. Program został przygotowany przez fimę Maspex oraz markę Puchatek wraz z Biuem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policjii i nauczycielami. Patronat Honorowy sprawuje Komendant Głółwny Policji oraz Kuratoria Oświaty.
Na bezpieczeństwo dzieci czyha wiele zagrożeń: podczas drogi do szkoły, w szkole, w domu, czy w czasie zabawy i odpoczynku. Rodzice, nauczyciele, a także Policja, nie szczędzą starań, by chronić dzieci i zapenić im bezpieczeństwo w każdej sytuacji. Ważnym elementem tych działań jest edukacja dzieci-uświadomienie im niebezpieczeństw oraz nauczenie, jak ich unikać i postępować w razie ich zaistnienia.
Uczniowie klasy I wezmą udział w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa. Następnie uczniowie dostaną książeczki oraz broszury informacyjne dla rodziców. Po przeprowadzeniu zajęć i wypełnieniu książeczek przez dzieci szkoła nabędzie prawo do posługiwania się Certyfikatem "Klubu Bezpiecznego Puchatka".
DZIEŃ EDUKACJI NAODOWEJ W NASZEJ SZKOLE

Dziękować można na różne sposoby...
Uczniowie naszej szkoły dziękowali swoim nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły recytując wiersze,śpiewając piosenki i składając życzenia. W Dzień Edukacji Narodowej wszyscy uczniowie, pracownicy szkoły, rodzice oraz pan dyrektor spotkali się na corocznym święcie. Po przemówieniu pana dyrektora program artystyczny rozpoczęła klasa I, która recytowała wiersze o swojej pani i zaśpiewała piosenki pt."Biją serca" oraz "Niech nam żyją nasze panie". Następnie uczeń klasy VI recytował wiersz o uczniowskiej codzienności. Miłośnicy poszczególnych przedmiotów wypowiedzieli się co sądzą na temat każdego z nich. Kilka uczennic klasy VI przedstawiło zabawną scenkę z lekcji geografii. Na koniec uczniowie podziękowali wszystkim pracownikom szkoły, złożyli życzenia i wręczyli kwiaty.
ZBIERAJ MAKULATURĘ, RATUJ KONIE
W mijającym tygodniu uczniowie klasy IV wraz z panią Mirosławą Dydak zorganizowali apel, na którym zachęcili wszystkich uczniów do udziału w akcji "Zbieraj makulaturę, ratuj konie". Zbieranie makulatury to także ochrona lasów, a przy okazji można wpłynąć na los koni. Dzięki zaangażowaniu w zbiórkę makulatury dzieci można pomóc znaleźć koniom dom i opiekę. Nagrodą za największe zaangażowanie jest statuetka Pegaza, dla upamiętnienia pierwszego konia uratowanego przez Klub Gaja, a także rzeźba konia Pegaza. Klub Gaja podejmuje się opieki nad końmi i finansuje ją dzięki pieniądzom ze zbiórki makulatury. Pieniądze z akcji przekazywane są na interwencje, leczenie, pomoc i ratowanie koni. Zwierzęta trafiają do stowarzyszeń, fundacji zajmujących się hipoterapią, do gospodarstw i schronisk dla koni, gdzie mają zapewnione godne warunki i dożywotnią opiekę.

W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich chętnych do przyłączenia się do akcji.

"Niech zaboli Cię sumienie,
gdy zobaczysz ich cierpienie"
SPOTKANIE POKOLEŃ-PIKNIK JURAJSKI NA SPORTOWO

W miniony czwartek wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami udali się na piknik, który odbył sie w pobliżu basenu w Rudnikach. Nasi wychowankowie zaprosili na tą imprezę swoich rodziców, babcie i dziadków aby wspólnie spędzić czas na łonie natury i wziąć udział w biegach. Po sportowych zmaganiach pokoleń, dzieci rywalizowały w biegach przełajowych w pobliskim lesie. Wśród pierwszoklasistów I miejsce zajęła Emilia Machura, II miejsce Jakub Jęderko, III miejsce Wiktor Parzysz. Z klasy II, I miejsce zajęła Weronika Szlachta, II miejsce Błażej Skutnik, III miejsce Anita Dąbrowska. Z klasy III, I miejsce zajął Mateusz Rok, II miejsce Paula Sobota, III miejsce Natalia Skrzypiec. Z klasy IV, I miejsca zajęła Natalia Domagała, II miejsce Magdalena Matyja, III miejsce Daria Raczek. Z klasy V, I miejsce zająłą Wiktor Majchrzak,II miejsce Weronika Zając, III miejsce Karolina Janeczek. Z kalsy VI, I miejsce zajął Szymon Biadała, II miejsce Wiktor Szymocha, III miejsce Martyna Pleban.
Po wyczerpujących biegach wszyscy zajadali się przepysznymi prażonkami i wzięli udział w zabawach przy muzyce.
EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW
28 września uczniowie klas V-VI zaprezentowali program artystyczny z okazji Europejskiego Dnia Języków. W tym roku już po raz 10 Europa świętuje swoje bogactwo językowe. Najważniejsze przesłania tego dnia to: różnorodność języków, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie. Klasa V przedstawiła ciekawostki związane z Rosją i językiem rosyjskim. Natomiast klasa VI zaprezentowała kulturę ojczyzny języka angielskiego oraz podała przykłady jak ten uniwersalny język świata funkcjonuje w naszym codziennym życiu.
PORANEK WRZEŚNIOWY

27 września uczniowie naszej szkoły uczcili minutą ciszy wydarzenia z września 1939. W 72 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej uczniowie klasy V przypomnieli te smutne wydarzenia z historii naszego kraju i recytowali wiersze o tematyce wojennej.
Strona 68 z 80 << < 65 66 67 68 69 70 71 > >>
Copyright Rafał Kowalczyk © 2007