STRONA GŁÓWNA
Październik 14 2019 07:48:05   
Projekty


Nawigacja
REFORMA EDUKACJI

ODDZIAŁY
  KLASA 1
  KLASA 2
  KLASA 3
  KLASA 4
  KLASA 5
  KLASA 6
  KLASA 7
  KLASA 8
  ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY
  ŚWIETLICA SZKOLNA
  BIBLIOTEKA SZKOLNA

NASZA SZKOŁA
  STRONA GŁÓWNA
  KONTAKT
  GALERIA
  HISTORIA
  ZDJĘCIA ARCHIWALNE
  PUBLIKACJE
  NAUCZYCIELE
  EDUBLOG RUDNIKI
  RADA RODZICÓW
  WYCHOWAWCY
  WSPOMNIENIA
  POSADŻ DRZEWKO
  KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
  ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA
  PLAN LEKCJI 2019/2020

STREFA RODZICA

SAMORZĄD

DOKUMENTY SZKOLNE

JUBILEUSZE

ROK DLA NIEPODLEGŁEJ

SPONSORZY I PRZYJACIELE SZKOŁY

WOLONTARIAT

REKRUTACJA

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

AKTYWNA TABLICA

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH


Niech Wam Mili będzie wiosennie, słonecznie, świątecznie!
Niech cieszą Wasze oczy kolorowe pisanki
i wielkanocne baranki.
Niech się w Śmigus-Dyngus woda na Was leje
A wielkanocny Zając przyniesie radość i nadzieję.


Z najlepszymi życzeniami Dyrekcja,
Grono Pedagogiczne i uczniowie SP w Rudnikach


"1% dla mojej szkoły" - promocja

Pobierz bezpłatny program Pity 2009!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl

Z PODWÓRKA NA STADION
Rozpoczęły się zapisy do X Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Najlepsze drużyny chłopców i dziewcząt, które zdobędą Puchar Tymbarku oraz tytuł Mistrzów Polski w kategorii U-10, w nagrodę spełnią swoje marzenia i wyjadą na legendarny stadion San Siro. Po drodze czeka na nich fantastyczna piłkarska przygoda oraz wiele niezapomnianych atrakcji. Więcej informacji na stronie gminy Włodowice
UCZYMY SIĘ UDZIELAĆ PIERWSZEJ POMOCY
Informujemy, że w minionym semestrze uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach pt.:"Numery alarmowe.Sposoby wzywania pierwszej pomocy", "Sprawdzanie przytomności i oddechu" oraz "Układanie w pozycji bocznej - ćwiczenia".
Wszyscy uczniowie bardzo chętnie brali udział w zajęciach i szybko zapamiętywali nowe informacje. Każdy z nich otrzymał podręcznik ucznia, w którym są dokładnie opisane niezbędne czynności przy udzielaniu pierwszej pomocy. Zachęcamy rodziców, aby wraz z dziećmi czytali podręcznik i utrwalali wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy. W II semestrze będziemy utrwalać poznane wiadomości i przeprowadzimy zajęcia z resuscytacji krążeniowo -oddechowej.
DZIEŃ BABCI I DZIADKA

21 i 22 stycznia to jedne z najpiękniejszych dni w roku - Dzień Babci i Dziadka. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. Uczniowie klas młodszych oraz oddziału przedszkolnego zaprosili swoich dziadków, aby podziękować im za trud włożony w ich wychowanie. Uczniowie przygotowali inscenizację słowno-muzyczną oraz własnoręcznie wykonali laurki i upominki. Po części artystycznej zaprosili swoich dziadków na słodki poczęstunek.
PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Uczniowie klasy I 26 stycznia 2010 roku zostali pasowani na rycerzy książek. Zadaniem ośmiolatków było wykazanie się znajomością bajek oraz wiedzą jak należy szanować książki. Po przywitaniu przez nauczyciela bibliotekarza pierwszoklasiści wysłuchali inscenizacji w wykonaniu członków Koła Przyjaciół Książek. Na zakończenie ślubowali, że będą czytać i szanować książki. Na pamiątkę uczniowie otrzymali dyplomy i zakładki do książek. Mamy nadzieję, że uczniowie będą chętnie korzystać z zasobów biblioteki.
WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE PLASTYCZNYM

Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Częstochowską Spółdzielnię Mleczarską "Mleczgal" polegającym na zaprojektowaniu maskotki "Mlekuś". Przyjemna wiadomość dotarła do nas 18 stycznia 2010 roku. Uczennica klasy IV Sylwia Motyka zdobyła w wyżej wymienionym konkursie wyróżnienie. Pod opieką p.Marii Szczepańskiej, Sylwia wraz z koleżankami z klasy pojechała po odbiór nagrody.Uroczyste wręczenie nagrody miało miejsce 22 stycznia 2010 roku w Urzędzie Miasta Częstochowy.Oprócz nagród indywidualnych dla laureatki, dzieci z całej szkoły otrzymają jogurty.
WIGILIA 2009

WIGILIA W NASZEJ SZKOLE


ZAPRASZAMY DO GALERII
Zakończenie realizacji I etapu projektu unijnego

18 grudnia 2009 o godz. 16.30 uczniowie klasy II w sposób uroczysty zakończyli realizację zajęć w ramach projektu "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy- Mali odkrywcy".W pięknie udekorowanej sali pracami wykonanymi na zajęciach uczniowie zaprezentowali swoje zdolności i nabyte umiejętności zgromadzonym licznie gościom w czasie prezentacji pt."W świątecznym nastroju". Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali kolędy , piosenki o tematyce świąteczno- zimowej, tańczyli i zaprezentowali inscenizację pt."Leśna historia o narodzinach Jezusa". Złożyli zgromadzonym gościom świąteczne życzenia i obdarowali wykonanymi na zajęciach stroikami.
P.Dyrektor podziękował za piękne wprowadzenie w nastrój świąteczny Na pamiątkę udziału w zajęciach p.Dyrektor wręczył uczniom "palcynki myszki" i ufundowane przez Radę Rodziców słodkości.
Następnie p.Dyrektor i p.Bożena Olszewska- Motyl w sposób uroczysty przekazali p. Renacie Kosakowskiej - Wójcik i uczniowi klasy I logo , maskotkę programu oraz pomoce i życzyli wspaniałych chwil spędzonych na zajęciach.
P.Sylwia Gawrońska podziękowała za przeżyte chwile wzruszeń i dumy z osiągnięć dzieci .Zaprosiła wszystkich do wspólnego biesiadowania w prawdziwie świątecznym nastroju.

ZAPRASZAMY DO GALERII
WESOŁYCH ŚWIĄT


Niech te radosne

Święta Bożego Narodzenia

będą szczęśliwe dla każdego,

niech przyniosą z sobą

miłość, radość i nadzieję

oraz dużo dobrego

w nadchodzącym Nowym Roku.

SZKOLENIE WOŚP
Informujemy, że dnia 18 listopada bieżącego roku nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w szkoleniu zorganizowanym przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznnej Pomocy, które odbyło sie w Zawierciu. Celem szkolenia było przekazanie nauczycielom wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia. Fundacja przekazała także szkole bezplatny sprzęt szkoleniowy oraz liczne materiały dydaktyczne,które mają posłużyć nauczycielom do atrakcyjniejszego i łatwiejszego przekazania nabytej wiedzy dzieciom.
Strona 67 z 71 << < 64 65 66 67 68 69 70 > >>
Copyright Rafał Kowalczyk © 2007