STRONA GŁÓWNA
Listopad 13 2019 02:36:24   
Projekty


Nawigacja
REFORMA EDUKACJI

ODDZIAŁY
  KLASA 1
  KLASA 2
  KLASA 3
  KLASA 4
  KLASA 5
  KLASA 6
  KLASA 7
  KLASA 8
  ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY
  ŚWIETLICA SZKOLNA
  BIBLIOTEKA SZKOLNA

NASZA SZKOŁA
  STRONA GŁÓWNA
  KONTAKT
  GALERIA
  HISTORIA
  ZDJĘCIA ARCHIWALNE
  PUBLIKACJE
  NAUCZYCIELE
  EDUBLOG RUDNIKI
  RADA RODZICÓW
  WYCHOWAWCY
  WSPOMNIENIA
  POSADŻ DRZEWKO
  KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
  ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA
  PLAN LEKCJI 2019/2020

STREFA RODZICA

SAMORZĄD

DOKUMENTY SZKOLNE

JUBILEUSZE

ROK DLA NIEPODLEGŁEJ

SPONSORZY I PRZYJACIELE SZKOŁY

WOLONTARIAT

REKRUTACJA

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

AKTYWNA TABLICA

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
ROZEJRZYJCIE SIĘ WOKÓŁ - WIGILIA 2010

„WYJĄTKOWE TO ŚWIĘTA, BO ŁĄCZĄ LUDZKIE SERCA”

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej uroczyste święta w naszej tradycji. Święta, na które wszyscy czekamy z utęsknieniem. Święta, do których przygotowujemy się długo i starannie.
Podkreślając uroczystość Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy V wraz z wychowawczynią panią Małgorzatą Piątkowską przygotowali przedstawienie pt.: „Rozejrzyjcie się wokół”. Uczniowie w szczególny sposób podkreślili, że w czasie takich Świąt nie powinniśmy być obojętni na los drugiego człowieka. Jest to czas kiedy dzielimy się i obdarowujemy tym co mamy, czasem dobrym słowem, miłym gestem, drobnym upominkiem, a może zwykłym uśmiechem. To czas radości, miłości i wzajemnej życzliwości.
BOŻE NARODZENIE 2010

Niech ten szczególny czas Świąt Bożego Narodzenia
będzie okazją do spędzenia miłych chwil
w gronie najbliższych, w atmosferze
pełnej miłości i wzajemnej życzliwości,
a Nowy Rok stanie się czasem
spełnionych marzeń i nadziei


tego życzy
SP w Rudnikach

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS  PLASTYCZNY
„ Na świąteczną nutę”

Organizatorem konkursu jest Świetlica szkolna w Szkole Podstawowej w Rudnikach. Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie plastycznym. Regulamin konkursu jest wywieszony na gazetce szkolnej i świetlicowej. Ostateczny termin składania prac upływa 20 grudnia 2010 roku. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Organizator: Maria Szczepańska

MIKOŁAJKI
W poniedziałek 6 grudnia 2010 r do naszej szkoły zawitał MIKOŁAJ. Jest to dobry znak, świadczący o tym, że byliśmy grzeczni i zasłużyliśmy na prezenty. Szkoda, że mikołajki są tylko raz w roku :-).

Tradycyjnie w dniu 6 grudnia każdy z uczniów winien mieć coś w kolorze czerwonym (mikołajowym). Podobno powoduje to, że nauczyciele patrzą na nas łaskawszym okiem.
Uczniowie tego bardzo dobrze dopilnowali, byli nie tylko ubrani na czerwono, ale mieli również mikołajkowe czapki.
W klasach organizowane były tzw. klasowe mikołajki, było zabawnie, kolorowo i wesoło.
ANDRZEJKI 2010

"Dziś Andrzeja, dziś Andrzeja, wróżyć, wróżyć czas.
A więc wosk tu lej, a więc but tu staw,
a marzenia spełnią się w Ten czas".


Jak mówi stare, polskie przysłowie "Na świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja". Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne andrzejki od dawien dawna są tradycyjnym wieczorem wróżb. Andrzejki są więc świetną okazją dla wszystkich ludzi do poznania swojej przyszłości. W ten dzień możemy się dowiedzieć nie tylko, kiedy staniemy na ślubnym kobiercu, jakie imię będzie nosiła osoba, którą poślubimy, ale też jakie wydarzenia spotkają nas w nadchodzącym czasie.
Organizatorami tegorocznych Andrzejek, które były obchodzone 26 listopada była klasa VI. Chłopcy z klasy VI pod kierunkiem opiekuna Samorządu Uczniowskiego, pani Renaty Kosakowskiej-Wójcik przygotowali wybory MISS Andrzejek 2010 oraz KONKURS TAŃCA. W wyborach Miss brały udział dziewczyny z klas IV-VI, dla których było przewidzianych kilka konkurencji, najlepiej zaprezentowała się uczennica klasy VI Agata Dąbrowska, która zdobyła tytuł MISS ANDRZEJEK 2010, drugą wicemiss została Weronika Zając z klasy IV, a pierwszą wicemiss-Sylwia Motyka z klasy V. Konkurs tańca wygrali Julia z Czarkiem (uczennica klasy V i uczeń klasy VI). Całej zabawie towarzyszyły wróżby oraz dyskoteka, na której jak co roku uczniowie bawili się wspaniale.
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dzień 10.11.2010 upłynął w naszej szkole w bardzo miłym świątecznym nastroju. Nastrój ten podkreślały piękne świąteczne dekoracje korytarzy , sal lekcyjnych oraz odświętnie ubrani uczniowie z poprzypinanymi biało- czerwonymi kotylionami. Uczniowie klasy III pod kierunkiem wychowawczyni p.Bożeny Olszewskiej -Motyl przygotowali dla uczniów szkoły ,rodziców i dziadków akademię z okazji Święta Narodowego.Recytacją wierszy, tańcem, śpiewem pieśni patriotycznych, wdzięczną pamięcią objęli tych ,którzy na przestrzeni dziejów oddali swoje życie za wolność naszej Ojczyzny.
ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH
„Idą pierwszaki – dawne maluchy,

jeden w drugiego to same zuchy.

Buzie umyte i ręce czyste,

każdy na plecach dźwiga tornister.

Z bijącym sercem stoją przed szkołą.

Jak im tu będzie?

Chyba wesoło...”


Ważnym wydarzeniem w życiu każdego „ Pierwszaka" jest dzień ślubowania, wówczas staje się on pełnoprawnym uczniem szkoły. Dzieci na tę chwilę czekają bardzo niecierpliwie. Tego dnia zdają swój pierwszy szkolny egzamin przed dyrektorem szkoły, nauczycielami i rodzicami.
Dnia 27 października 2010 r. w Naszej szkole, odbyło się uroczyste Ślubowanie Klas Pierwszych. Akademię przygotowali najmłodsi uczniowie wraz z wychowawczyniami p. E.Fonferą. Do uroczystości włączyli się także uczniowie klas starszych. Dzieci pięknie zaprezentowały się w części artystycznej, podczas której recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki. Zaproszeni rodzice i dziadkowie z wielką dumą i wzruszeniem przyglądali się swoim pociechom. Po części artystycznej Dyrektor Szkoły przy pomocy dużego pióra dokonał pasowania na ucznia, podkreślając, iż dzieci wzorowo zdały swój pierwszy egzamin i tym samym udowodniły, że zasłużyły na zaszczytne miano ucznia Szkoły Podstawowej w Rudnikach.
Na zakończenie Pierwszakom zostały wręczone drobne upominki.
Ten uroczysty dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci pierwszaka smiley.
AKCJA SADZENIA DRZEW I KRZEWÓW
We wtorek, 26 października 2010r. odbyła się akcja: „Posadź swoje drzewko”, w której wzięli udział uczniowie Naszej szkoły oraz chętni rodzice. Sponsorem akcji była FUNDACJA EKOLOGICZNA „SILESIA”. Posadzono między innymi: klony, jałowce, tuje i wiele innych krzewów i drzew. Ogółem w szkolnej akcji posadzono ponad 200 drzewek i krzewów.
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ


„Jakże nie pisać wierszy,
jakże nie płonąć w podzięce.
Za dar najpiękniejszy, za serce”


W dniu 14 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji narodowej. Uczniowie z okazji tego dnia przekazali podziękowania za wyrozumiałość, wytrwałość i wiedzę. Życzyli dalszego entuzjazmu w przekazywaniu wiedzy, cierpliwości oraz uśmiechu.

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW
27 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Z klas IV-VI wybrani uczniowie wraz z p. Renatą Sibilską przygotowali z tej okazji apel, którego celem było uświadamianie korzyści płynących z uczenia się języków obcych, podkreślenie ich roli i znaczenia w naszym życiu, a także zachęcanie do przełamywania barier językowych. Dzięki znajomości języków możemy lepiej zrozumieć innych ludzi oraz bliżej poznać ich tradycje i kulturę. Dla urozmaicenia obchodów Europejskiego Dnia Języków uczniowie zaprezentowali krótką część artystyczno-rozrywkową. W specjalnie przygotowanym quizie wzięli udział reprezentanci klas IV-VI. Zwyciężczynią została Weronika Zając z klasy IV, którą uczniowie nagrodzili głośnymi brawami :-)
Wyjazd do Zdowa24 września cała Nasza szkoła pojechała do SP w Zdowie. Organizatorzy tej imprezy przygotowali dla dzieci turniej biegów przełajowych, rozgrywki piłkarskie, a także inne zabawy, w których brały udział zarówno klasy młodsze (I-III), jak i starsze (IV-VI). Po rozgrywkach sportowych była chwila wytchnienia, czas na złapanie oddechu i posilenie się pieczonkami. Pogoda dopisywała więc gdy tylko prażonki zostały zjedzone uczniowie pełni sił byli chętni do kolejnych rozgrywek i zabawsmiley
Strona 66 z 73 << < 63 64 65 66 67 68 69 > >>
Copyright Rafał Kowalczyk © 2007