STRONA GŁÓWNA
Maj 27 2020 16:42:59   
Projekty


Nawigacja
REFORMA EDUKACJI

ODDZIAŁY
  KLASA 1
  KLASA 2
  KLASA 3
  KLASA 4
  KLASA 5
  KLASA 6
  KLASA 7
  KLASA 8
  ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY
  ŚWIETLICA SZKOLNA
  BIBLIOTEKA SZKOLNA

NASZA SZKOŁA
  STRONA GŁÓWNA
  KONTAKT
  GALERIA
  HISTORIA
  ZDJĘCIA ARCHIWALNE
  PUBLIKACJE
  NAUCZYCIELE
  EDUBLOG RUDNIKI
  RADA RODZICÓW
  WYCHOWAWCY
  WSPOMNIENIA
  POSADŻ DRZEWKO
  ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA
  PLAN LEKCJI 2019/2020
  KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

STREFA RODZICA

SAMORZĄD

DOKUMENTY SZKOLNE

JUBILEUSZE

ROK DLA NIEPODLEGŁEJ

SPONSORZY I PRZYJACIELE SZKOŁY

WOLONTARIAT

REKRUTACJA

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

AKTYWNA TABLICA

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
SPRZĄTANIE LASU

17 maja uczniowie klas IV-VI wraz z wychowawcami posprzątali las, który podlega pod Nadleśnictwo Siewierz. Po zasłużonej pracy uczniowie i pozostali uczestnicy akcji zostali poczęstowani kiełbaskami, które sami upiekli na ognisku. Nadleśnictwo Siewierz ufundowało także dla uczniów upominki w postaci przyborów szkolnych oraz dyplomy. Wójt Gminy pan Adam Szmukier i pan Dyrektor Roman Dziwiński zaszczycili dzieci swoją obecnością podczas sprzątania lasu.
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS IV-VI
11 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego dla klas IV-VI, który miał miejsce w Szkole Podstawowej we Włodowicach. Uczennica klasy IV Natalia Domagała zajęła I miejsce. Bartosz Marzec i Karolina Janeczek z klasy V zajęli III miejsce. Karol Piernikarz z klasy VI również zajął III miejsce. Gratulujemy odniesionych sukcesów i serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie.
PIERWSZA POMOC
Informujemy, że uczniowie klas IV-VI zostali przeszkoleni w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie przeprowadził instruktor WOPR pan Andrzej Kręgla. W pierwszej części szkolenia uczniowie powtórzyli niezbędną wiedzę teoretyczną a w drugiej części przeszli do zajęć praktycznych.
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS I-III
25 kwietnia miał miejsce Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas I-III. Uczniowie naszej szkoły rywalizowali z uczniami ze Szkoły Podstawowej z Włodowic. Konkurs miał charakter testu, który uczniowie rozwiązywali w swojej grupie wiekowej. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody.
Wyniki konkursu:
KLASA I
I miejsce Natalia Wieczorek i Jakub Piwek
II miejsce Bartłomiej Pałęga
III miejsce Igor Piernikarz i Wiktoria Haładus
KLASA II
I miejsce Błażej Skutnik
II miejsce Hubert Picheta
III miejsce Karina Biała i Weronika Szlachta
KLASA III
I miejsce Paula Sobota
II miejsce Mateusz Sikora
III miejsce Szymon Renkiewicz

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i dziękujemy za przybycie na nasz konkurs!
DZIEŃ ZDROWIA
IMPREZY24 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Zdrowia i Ekologii. Uczniowie klasy VI przygotowali z tej okazji apel o tematyce zdrowego stylu życia pod hasłem "Żeby zdrowym być, trzeba umieć żyć". Zostały zaprezentowane ćwiczenia gimnastyczne, które każdy powinien wykonywać aby trzymać formę. Uczennice klasy V przedstawiły scenkę na temat profilaktyki chorób. Ponadto uczniowie omówili prezentację multimedialną, z której można było się dowiedzieć co powinna zawierać dieta zdrowego człowieka. Pani Anna Szczęchowska, pielęgniarka z naszego ośrodka zdrowia przeprowadziła pogadankę na temat zdrowia i zdrowego odżywiania się. Na koniec każda klasa omówiła skład swoich sałatek i ich głównego składnika. Uczniowie przygotowali owocowe i jarzynowe sałatki, które później wszyscy degustowali.
PORANEK WIELKANOCNY
4 kwietnia o godzinie 10:00 miał miejsce w naszej szkole Poranek Wielkanocny, na który przybyli zacni goście: Wójt Gminy Włodowice pan Adam Szmukier, Radni Gminy i sołtys Rudnik pan Józef Pleban. Uczniowie klasy III i IV zaprezentowali występ artystyczny. Pani Wiosna przybyła z koszyczkiem pełnym świątecznych darów, chłopcy przybyli z kogucikiem a Zajączek miał dla wszystkich czekoladowe prezenty. Po występie uczniowie złożyli wszystkim zgromadzonym życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych oraz obdarowali nauczycieli i gości własnoręcznie robionymi prezentami. Ponadto uczniowie zaśpiewali kilka piosenek min."Przyszła pani wiosna", "Trzy kurki", "Pisanka", "Rozśpiewany las", "Wieziemy kogucika" do których akompaniował pan Stanisław Findziński. Wszystkie klasy w ten dzień wraz ze swoimi wychowawcami spotkały się w klasach na świątecznym śniadaniu a zaproszeni goście udali się na poczęstunek do świetlicy szkolnej.
Zakończenie Projektu Edukacyjnego EKIROOTO („Mam Marzenie”)
Informujemy, że 29.03.2012 została dokonana druga- ostatnia wpłata na rzecz chłopca z Ugandy Huseina Katabazi w wysokości 300 złotych. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy, w odruchu serca pozwolili temu chłopcu spełnić marzenie o nauce.
Serdecznie dziękujemy za każdą, nawet najmniejszą darowiznę.
DZIEŃ TALENTÓW
29 marca odbyła się II edycja Dnia Talentów 2012. Każdy z nas ma jakiś talent, czasem wystarczy odrobina zachęty aby on się ujawnił. Uczniowie naszej szkoły właśnie tego dnia mieli okazję zaprezentować swoje talenty.Na początku wystąpili najmłodsi uczestnicy imprezy, przedszkolaki, którzy zaśpiewali piosenkę i wystąpili w krótkiej inscenizacji. Klasa I zaśpiewała piosenkę pt."Jagódki" a Szymon i Natalia z tej klasy recytowali wiersze. Klasa II również zaprezentowała się śpiewając piosenki.Były to Witaj wiosno" i "Kózka". Swoje zdolności recytatorskie zaprezentowała Weronika z klasy II. Uczennica klasy III Natalia, zaśpiewała piosenkę pt."Słoneczna wycinanka" a Paula z tej samej klasy zatańczyła w rytm znanego przeboju do piosenki Michel'a Telo.Na letnią wędrówkę zaprosiła nas Martynka także z klasy III. Szymon i Kamil z klasy IV zaśpiewali piosenkę "Piękniejsza". Dziewczynki z tej samej klasy zaprezentowały swoje zdolności kabaretowe a Magda zagrała na keyboardzie. Wszyscy odważni artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami za swoje występy.
KONKURSY
INFORMACJEInformujemy że uczennica klasy V Małgorzata Rutczyk zajęła II miejsce w Gminnym Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego, który odbył się we Włodowicach.
KONKURSY
INFORMACJEZachęcamy do udziału w konkursach Rzecznika Praw Dziecka, organizowanych w związku z Rokiem Korczaka. Do 19 marca 2012 roku należy przesyłać prace w konkursach na plakat i ilustrację korczakowską, a do 30 czerwca czekamy na dziecięce i młodzieżowe eseje w konkursie „Czy dzieci jak ryby głosu nie mają”. Więcej informacji o konkursach, regulaminy i plakaty pobrać można ze strony www.brpd.gov.pl/konkursy.


Konkurs Ucz się z klimatem

- przedłużamy termin nadsyłania zgłoszeń!

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy do pobrania na: http://swietodrzewa.pl/?page_id=228


ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE PLASTYCZNYM

"Bezpiecznie na wsi - czy upadek to przypadek?"


więcej informacji na stronie internetowej www.krus.gov.pl

Energa BasketCup

Mamy przyjemność poinformować o uruchomieniu kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego, który realizowany jest w ramach dorocznego programu Energa BasketCup. Intencją prowadzonych działań jest zaszczepienie i rozwój wśród młodzieży szkół podstawowych zainteresowań w dziedzinie sportu i innych.
"Mistrzowie energii" to temat przewodni tegorocznej edycji, do którego nawiązywać muszą prace konkursowe.
Dzieła, przygotowane przez indywidualnych lub zbiorowych autorów, mogą być wykonane dowolną techniką graficzną w formacie A3, a następnie wysłane do dnia 30.04.2012 r. na adres Szkolny Związek Sportowy Zarząd Główny, ul. Mokotowska 24, 00-561 Warszawa.
Konkurs adresowany jest do szkół podstawowych w całej Polsce. (www.energabasketcup.pl)


Informujemy że nasza szkoła została zgłoszona do II edycji konkursu Doodle 4 Google. Zadaniem uczniów jest zaprojektować logo Google, które będzie widoczne przez jeden dzień na stronie głównej wyszukiwarki. Więcej informacji na stronie google.pl/doodle4google
INAUGURACJA ROKU JANUSZA KORCZAKA
INFORMACJE17 lutego odbył się w naszej szkole apel ku pamięci wybitnej postaci, jaką był Janusz Korczak. Uczniowie klas IV i VI wraz z panią polonistką Czesławą Ślimak przybliżyli nam życiorys Janusz Korczaka i zaprezentowali fragment książki pt." Józki, Jaśki, Franki".

W bieżącym roku przypada 70 rocznica tragicznej śmierci Janusza Korczaka oraz 100 rocznica utworzenia przez "Starego Doktora" Domu Sierot w Warszawie. Janusz Korczak był pedagogiem, lekarzem, publicystą, oficerem Wojska Polskiego, a przede wszystkim prekursorem w dziedzinie ochrony praw dzieci. Najbardziej znaną powieścią Janusza Korczaka jest niewątpliwie "Król Maciuś Pierwszy". W czasie wojny opiekował się sierotami. Zginął w obozie koncentracyjnym w Treblince w 1942 roku towarzysząc "swoim" dzieciom aż do końca.

Na apelu została ogłoszona kolejna akcja charytatywna w naszej szkole na rzecz chłopca chorego na nowotwór z naszego regionu.

Dwie uczennice z klas młodszych dostały dyplomy przyjaciela środowiska naturalnego
oraz nagrody książkowe za zdobytą wiedzę na zajęciach koła ekologicznego.
Strona 66 z 80 << < 63 64 65 66 67 68 69 > >>
Copyright Rafał Kowalczyk © 2007