STRONA GŁÓWNA
Maj 27 2020 16:56:40   
Projekty


Nawigacja
REFORMA EDUKACJI

ODDZIAŁY
  KLASA 1
  KLASA 2
  KLASA 3
  KLASA 4
  KLASA 5
  KLASA 6
  KLASA 7
  KLASA 8
  ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY
  ŚWIETLICA SZKOLNA
  BIBLIOTEKA SZKOLNA

NASZA SZKOŁA
  STRONA GŁÓWNA
  KONTAKT
  GALERIA
  HISTORIA
  ZDJĘCIA ARCHIWALNE
  PUBLIKACJE
  NAUCZYCIELE
  EDUBLOG RUDNIKI
  RADA RODZICÓW
  WYCHOWAWCY
  WSPOMNIENIA
  POSADŻ DRZEWKO
  ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA
  PLAN LEKCJI 2019/2020
  KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

STREFA RODZICA

SAMORZĄD

DOKUMENTY SZKOLNE

JUBILEUSZE

ROK DLA NIEPODLEGŁEJ

SPONSORZY I PRZYJACIELE SZKOŁY

WOLONTARIAT

REKRUTACJA

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

AKTYWNA TABLICA

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA
IMPREZY
W jednym z najcieplejszych dni września uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do pobliskich lasów. Uczniowie rywalizowali w biegach przełajowych i zbieraniu szyszek na konkurs "Szyszkowy Mistrz", który będzie miał swój finał pod koniec września. Po tych wyczerpujących zajęciach wszyscy degustowali prażonki, które smakowały wyjątkowo na świeżym powietrzu.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 odbędzie się 3 września 2012 r. o godzinie 8.00 mszą św.
w Kościele. Następnie o godzinie 9.00 zapraszamy na ogólne spotkanie w szkole.
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012
IMPREZY
"Nadszedł czas odlotu..." śpiewali uczniowie klasy szóstej żegnając się z nami.
Zawsze jednak możemy przyjść i powspominać jakie to były czasy Szkoły Podstawowej- mówili.
Uczniowie klas piątych przygotowali poczęstunek, słowa otuchy i dalszych sukcesów dla swoich starszych kolegów. Powspominaliśmy te lata w prezentacji multimedialnej. Odbyło się wręczenie świadectw i nagród.
WYCIECZKA 26.06.2012
WYJAZDY
Dnia 26 czerwca uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w warsztatach przyrodniczo-ekologicznych "Świat skał, minerałów i skamieniałości". Zajęcia odbyły się w Międzynarodowym Miasteczku Edukacji Ekologicznej w Rogoźniku. Uczniowie zbierali i rozpoznawali minerały oraz skamieniałości. Wysłuchali pogadanki na temat budowy geologicznej Wyżyny Śląskiej oraz znaczenia minerałów dla gospodarki człowieka. Warsztaty zostały sfinansowane przez Urząd Gminy Włodowice w ramach programu "Edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży".
WYSTAWA PSÓW RASOWYCH


Wystawa psów – impreza organizowana przez organizacje kynologiczne, której celem jest zgromadzenie psów rasowych w określonym miejscu i czasie, oraz dokonanie ich prezentacji i oceny.
Hodowcy z całej Polski zjechali w niedzielę do Rudnik na Krajową Wystawę Psów Rasowych. Dziesiątki czworonogów i setki podziwiających ich ludzi zapełniło boisko przy Szkole Podstawowej w Rudnikach.
Wystawy psów przebiegają zgodnie z regulaminem danej organizacji. Podczas pokazów pies musi zostać zaprezentowany w określony sposób i jest porównywany z innymi psami. Oceną psów podczas wystawy zajmują się sędziowie kynologiczni. Pod uwagę brany jest zarówno wygląd zewnętrzny psa (eksterier), jak i jego cechy psychiczne oraz ułożenie i posłuszeństwo wobec właściciela. Efektem oceny jest przyznanie psu określonej noty, a dodatkowo możliwe jest przyznanie tytułu, który otrzymuje najlepszy z porównywanych psów w danej grupie.
WYCIECZKA SZKOLNA
WYJAZDYW miniony czwartek uczniowie klas III-VI wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Krakowa. W kinie Cinema City uczniowie obejrzeli cykl filmów pt "Cztery Żywioły" z efektami specjalnymi. Po seansie każdy zjadł ciepły posiłek i udaliśmy się do "Ogrodu doświadczeń" im. Stanisława Lema. Po parku edukacyjnym oprowadzała nas pani przewodnik. Uczniowie oglądali zjawiska fizyczne, wirowali w obrotowej platformie, huśtali się na sprzężonych huśtawkach itp. Niestety spacer po parku przerwała ulewa. Mimo pogody uczniowie miło spędzili czas i kupili liczne pamiątki min. Kołyskę Newtona.
KONKURS MATEMATYCZNY
Dnia 17 maja odbył się w naszej szkole Konkurs Matematyczny. Na podstawie przeprowadzonych eliminacji zostali wyłonieni uczniowie, którzy zmagali się z zadaniami matematycznymi. Najlepsi okazali się:
I miejsce Natalia Kondas
II miejsce Wiktoria Karaś
III miejsce Monika Błachowicz
FESTYN RODZINNY 2012
IMPREZY
12 czerwca bieżącego roku nastąpiło podsumowanie i zakończenie Roku Jubileuszowego naszej szkoły. Pani Bożena Olszewska-Motyl otwarła uroczystość witając wszystkich zgromadzonych rodziców, uczniów, nauczycieli oraz gości: Wójta Gminy Włodowice pana Adama Szmukiera, pana sołtysa Józefa Plebana, prezesa OSP w Rudnikach pana Grzegorza Maciążka oraz nauczycieli emerytów. Nasza impreza rozpoczęła się występem artystycznym pod hasłem "Wspomnienia łącza pokolenia". Uczniowie opowiedzieli jak przeżywaliśmy miniony rok w naszej szkole, a także zaśpiewali piosenki min."Noce i dni", "Na majówkę", "Ale to już było", "60 lat minęło". Piosenkę pt. "Dwadzieścia lat a może mniej" wykonała pani Aneta Maciążek. Po tej sentymentalnej podróży w przeszłość głos zabrał Pan Dyrektor Roman Dziwiński oraz Pan Wójt Adam Szmukier. Następnie pani Bożena Olszewska-Motyl zaprosiła do korzystania z licznych atrakcji przygotowanych na Jubileuszowy Festyn, były to min. skoki na trampolinie, dmuchana gąsienica i zjeżdżalnia, pokaz psów policyjnych, fantazyjne fryzury, malowanie twarzy, kawiarenka, przysmaki z grilla, występ pana Stanisława Findzińskiego oraz zespołu. W budynku szkoły można było obejrzeć prezentację multimedialną ze starymi zdjęciami i kupić pamiątkową koszulkę z logo szkoły.
W imieniu Pana Dyrektora, Organizatorów i pozostałych pracowników szkoły serdecznie dziękujemy rodzicom i wszystkim sponsorom naszej imprezy, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia Jubileuszowego Festynu Rodzinnego. Dzięki wsparciu wszystkich ludzi wielkiego serca oraz ze sprzedaży różnych wyrobów w czasie festynu i całego Roku Jubileuszowego (kalendarze, tulipany, kiermasz świąteczny, koszulki) udało nam się zebrać kwotę ok.3.400 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na potrzeby uczniów i szkoły po uzgodnieniu z Radą Rodziców.
DZIEŃ DZIECKA
IMPREZY
Ten wyjątkowy dzień w roku rozpoczął się w naszej szkole o godzinie 9:00 apelem, na którym złożono dzieciom życzenia i przedstawiono im plan dnia. Niestety pogoda nie dopisała i impreza odbyła się w budynku szkolnym. Uczniowie zdobywali sprawności: kucharza, wędkarza, lodziarza, kelnera, lotnika i cyrkowca. Po zaliczeniu sprawności każde dziecko otrzymało kolorowy stempel. Gdy wszystkie stempelki zostały zebrane na karcie zaliczeniowej, stała się ona biletem wstępu do szkolnego kina. Podczas oglądania filmu dzieci otrzymały słodką niespodziankę. W przerwie podczas projekcji, uczniowie zjedli ciepłą kiełbaskę. Mimo deszczu za oknem uczniowie świetnie się bawili i uczcili swoje święto.
ZLOT ROWEROWY MORSKO 2012
WYJAZDY
Uczniowie grupa uczniów naszej szkoły w składzie:
Małgorzata Rutczyk, Weronika Zając, Monika Błachowicz, Marta Ludwik, Julia Śleszyńska, Kamil Michno brała udział w Gwieździstym Zlocie Rowerowym w Morsku. Pogoda dopisała i wszyscy poprawiali swoją kondycję jednocześnie dobrze się bawiąc.

Weronika Zając zdobyła II miejsce w Powiecie w kategorii dziewcząt. Gratulujemy
"Uroczysty dzień zawitał, dzień od dawna upragniony"

Dzień 20 maja pozostanie dla 9 uczniów klasy II i ich rodziców na zawsze w pamięci. Tego słonecznego dnia dzieci przystąpiły do I Komunii Świętej. Podczas tej uroczystości towarzyszyła im radość, skupienie i głębokie religijne przeżycia.
Strona 65 z 80 << < 62 63 64 65 66 67 68 > >>
Copyright Rafał Kowalczyk © 2007