STRONA GŁÓWNA
Maj 27 2020 16:24:55   
Projekty


Nawigacja
REFORMA EDUKACJI

ODDZIAŁY
  KLASA 1
  KLASA 2
  KLASA 3
  KLASA 4
  KLASA 5
  KLASA 6
  KLASA 7
  KLASA 8
  ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY
  ŚWIETLICA SZKOLNA
  BIBLIOTEKA SZKOLNA

NASZA SZKOŁA
  STRONA GŁÓWNA
  KONTAKT
  GALERIA
  HISTORIA
  ZDJĘCIA ARCHIWALNE
  PUBLIKACJE
  NAUCZYCIELE
  EDUBLOG RUDNIKI
  RADA RODZICÓW
  WYCHOWAWCY
  WSPOMNIENIA
  POSADŻ DRZEWKO
  ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA
  PLAN LEKCJI 2019/2020
  KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

STREFA RODZICA

SAMORZĄD

DOKUMENTY SZKOLNE

JUBILEUSZE

ROK DLA NIEPODLEGŁEJ

SPONSORZY I PRZYJACIELE SZKOŁY

WOLONTARIAT

REKRUTACJA

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

AKTYWNA TABLICA

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI - AKADEMIA
IMPREZY
15 listopada miał miejsce koncert polskich pieśni patriotycznych i żołnierskich z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości. W ten uroczysty wieczór uczniowie klas młodszych i starszych recytowali wiersze, śpiewali pieśni i piosenki, które podnosiły na duchu niejednego legionistę jak "Mazurek Dąbrowskiego", który w 1927 roku został ogłoszony hymnem narodowym, "Hej, hej ułani", "Wojenko, wojenko", "My, pierwsza brygada" a także "Rozkwitały pąki białych róż", "Jak długo w sercach naszych". Na zakończenie uroczystości wszyscy wykonali piosenkę z popularnego programu telewizyjnego "Kocham Cię Polsko" a uczniowie klas II i III zatańczyli "krakowiaka". Podczas trwania akademii była wyświetlana prezentacja multimedialna o tematyce Święta Niepodległości i słowami śpiewanych pieśni i piosenek, którą przygotowały uczennice klasy VI.
KONKURS CZYTELNICZY "Janusz Korczak - przyjacielem dzieci"
INFORMACJE5 listopada miał miejsce konkurs czytelniczy dla klas IV-VI propagujący sylwetkę pedagoga, lekarza, pisarza Janusza Korczaka. Celem konkursu było zapoznanie uczniów z postacią Janusza Korczaka, kształtowanie umiejętności przekazywania przez dzieci zapamiętanych wiadomości oraz zaciekawienie dzieci sylwetką Janusza Korczaka. Oto laureaci: I miejsce zajął Dawid Gawroński z klasy V, II miejsce zajęła Weronika Zając z klasy VI, III miejsce zajęła Paula Sobota z klasy IV.

Zwycięzcom gratulujemy!
DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA
PROJEKTY8 listopada przyłączyliśmy się do programu edukacyjnego "Śniadanie daje moc". W tym dniu uczniowie naszej szkoły sami zrobili drugie śniadanie. Podczas wspólnych przygotowań tego najważniejszego posiłku dnia rozmawialiśmy dlaczego śniadanie jest tak ważne, co powinno się jeść na śniadanie a także dowiedzieliśmy się co najbardziej lubimy jeść na śniadanie. Na naszych stołach nie zabrakło owoców, warzyw, orzechów, świeżo wyciskanych soków, a przede wszystkim smacznych kanapek przygotowanych z wartościowych produktów.

Samochód bez benzyny nie zabierze nas na wycieczkę, a uczeń bez śniadania nie będzie miał siły do zabawy i nauki. Jednemu i drugiemu potrzebne jest „paliwo”.
DYSKOTEKA HALLOWEEN
IMPREZY
Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbyła się wczoraj dyskoteka szkolna dla klas IV-VI połączona z "Halloween". Uczniowie przybyli na imprezę w strasznych przebraniach. Konkurs na najciekawsze przebranie wygrała Małgosia Drzewiecka z klasy V. Zabawę przy muzyce uczniowie urozmaicali sobie różnymi zabawami min. "bobbing for apples" czyli łowienie jabłek bez użycia rąk, "polowanie na garnek", "cukierek albo psikus". Uczennice klasy VI specjalnie na tą okazję upiekły "straszne ciasteczka", które wyglądały przerażająco,ale smakowały wyśmienicie!
ZBIÓRKA DLA BURKA
INFORMACJEInformujemy, że w tym roku szkolnym przystąpiliśmy do akcji "Zbiórka dla Burka". Uczniowie zbierają karmę, koce itp. do końca stycznia. Zebrane dary będą przekazane na rzecz pobliskiego schroniska.
AKCJA SADZENIA DRZEWEK PRZY SZKOLE
PROJEKTY
W dniach 16 i 17 października w naszej szkole miała miejsce akcja sadzenia roślin ozdobnych "Posadź swoje drzewko" sfinansowana przez Fundację Ekologiczną "Silesia" w Katowicach. Rośliny ozdobne zostały posadzone na długości około 60 metrów wzdłuż schodów prowadzących od ulicy Ogrodowej do budynku szkolnego.
Powstał szpaler z tui Szmaragdowej naprzemiennie z tawułami Gold Flame. Przed nimi posadzone zostały jałowce Pfiseriana Aurea, z tyłu, w tle wajgela i pęcherznica, ligustr i pięciornik.
Boki stopni schodów w chodniku zostały obsadzone jałowcami i trzmieliną.
Nasadzenie to zamknęło etap obsadzania dojścia do szkoły od ulicy Ogrodowej.
Posadziliśmy łącznie 212 sztuk drzew i krzewów ozdobnych.Wydarzenie to spotkało się z dużą aprobatą ze strony społeczności lokalnej. W akcji uczestniczyli: Wójt Gminy Włodowice pan Adam Szmukier, przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich w Rudnikach, leśniczy pan Zbigniew Zając, członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej, uczniowie, pracownicy obsługi, a także rodzice, babcie i dziadkowie naszych uczniów.
Sponsorzy dostarczyli ziemię do wyrównania terenu wzdłuż schodów przed nasadzeniami oraz ziemię próchniczną do sadzenia. Wyrównali również teren przed sadzeniem roślin.
Przygotowanie terenu i samo sadzenie roślin konsultowane było z Panem Grzegorzem Dors, współwłaścicielem szkółki w której zakupiliśmy materiał ozdobny.
Tegoroczne nasadzenie zakończyło obsadzanie szpaleru roślin ozdobnych wzdłuż schodów prowadzących od ulicy Ogrodowej do budynku szkolnego. Jest to miejsce bardzo reprezentacyjne, widoczne z drogi prowadzącej od strony Zawiercia w stronę Jury Krakowsko – Częstochowskiej.
Dzieci wraz z rodzicami chętnie biorą udział w akcjach mających na celu upiększenie otoczenia szkoły oraz własnej miejscowości.

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Rudnikach dziękuje Fundacji Ekologicznej "Silesia"za możliwość skorzystania z środków finansowych w jesiennej edycji
akcji „Posadź Swoje Drzewko.” oraz wszystkim, którzy z wielkim zaangażowaniem wsparli nasza akcję w sadzeniu krzewów.
ŚLUBUJĘ UROCZYŚCIE !!!
IMPREZY
12 października bieżącego roku odbyła się uroczystość z okazji ślubowania klasy I i Dnia Edukacji Narodowej. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Weronika Zając i Natalia Wróblewska przywitały pierwszoklasistów w progach naszej szkoły. Następnie głos zabrali uczniowie klasy I, którzy zaprezentowali część artystyczną. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki min. "Jestem uczniem", "Już opadły liście", " Zawsze razem". Po wprowadzeniu flagi państwowej i odśpiewaniu hymnu uczniowie powtarzali słowa ślubowania za wychowawcą panią Renatą Kosakowska-Wójcik. Po złożeniu przysięgi pan Dyrektor dokonał pasowania symbolicznym ołówkiem. Po tym akcie każdy uczeń mógł odcisnąć swój palec w kronice szkolnej. Następnie pan Dyrektor z wychowawcą rozdali uczniom dyplomy i pierwsze szkolne legitymacje. Po części oficjalnej pierwszaki podziękowały swoim rodzicom a Ci rozdali im "rogi obfitości". Następnie głos zabrała przewodnicząca Rady Rodziców pani Kamila Jęderko, która podziękowała za ślubowanie w imieniu wszystkich rodziców i złożyła życzenia nauczycielom. Uczniowie klasy VI również gratulowali swoim młodszym kolegom i koleżankom a z okazji Dnia Edukacji Narodowej w imieniu uczniów naszej szkoły złożyli nauczycielom i pracownikom obsługi życzenia oraz zadedykowali piosenkę pt. "Samba dla pani dla pana".
ŚWIETLICOWY KONKURS PLASTYCZNY
INFORMACJEKonkurs „ ZASZUMIAŁO JESIENIĄ”

Odbywać się będzie w dniach
15-26.X.2012

Organizator konkursu
M. Szczepańska

Regulamin konkursu:

1. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie z klas 0 - VI
2. Ocenie podlegać będą prace wykonane różnymi technikami   plastycznymi z wykorzystaniem różnorodnego materiału przyrodniczego (suszone liście, kwiaty, pióra itd.)(niech fantazja będzie waszym doradcą)
3. Format prac A4.
4. Prace wykonane są samodzielnie i indywidualne. Jedno dziecko może być   autorem tylko jednej pracy.
5. Termin składania prac upływa 26 października 2012 r.
6. Laureaci i wyróżnieni uczestnicy o wynikach zostaną      powiadomieni do 5 listopada  2012 r.
7. Oceny prac dokona komisja konkursowa powołana przez organizatora. Decyzje komisji są ostateczne i nieodwołalne.
8. Prace należy składać u p. M. Szczepańskiej.

Życzymy powodzenia !!!AKCJA CHARYTATYWNA
INFORMACJEAkcja charytatywna „Uczniowie uczniom”

w dniach 15-31października 2012

Motto:
„Człowiek jest wielki nie przez to co posiada,
lecz przez to kim jest,
nie przez to co ma,
lecz przez to czym dzieli się z innymi”

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców do wzięcia udziału w akcji charytatywnej zorganizowanej
w naszej szkole przez panią Marię Szczepańską. Akcja polega na dzieleniu się z innymi darami w postaci zbędnych ubrań, zabawek, książek. Przyniesione rzeczy należy składać w świetlicy szkolnej .
Z góry dziękujemy za dary, które traktujemy jako wyraz Waszej dobroci i chęci niesienia pomocy potrzebującym.
Podziękowanie dla Tych, którym się chciało dać radość innym!

WIZYTA W CENTRUM DZIEDZICTWA PRZYRODNICZEGO I KULTUROWEGO JURY W PODLESICACH
WYJAZDY
25 września uczniowie klas II-VI pojechali wraz z wychowawcami do Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Jury. Na wstępie uczniowie obejrzeli film edukacyjny oraz prezentacje multimedialne na temat wyrobów z filcu i technik filcowania na mokro, pracy na krosnach, bardku, kołowrotku i wrzecionie oraz technik ręcznego formowania i zdobienia ceramiki. Następnie w mniejszych grupach uczniowie uczestniczyli w warsztatach z filcowania, tkactwa i lepienia z gliny. Wykonane przez nich kolorowe filcowe kulki, naczynia gliniane oraz kolorowe krajki mogli zabrać ze sobą.
AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA"


18 września uczniowie klas starszych wraz z wychowawcami wybrali się do pobliskich lasów, aby posprzątać zalegające tam śmieci. Tegoroczna akcja "Sprzątanie świata - Polska" upłynęła nam pod hasłem "Kocham, lubię, szanuję...Nie śmiecę".
Strona 64 z 80 << < 61 62 63 64 65 66 67 > >>
Copyright Rafał Kowalczyk © 2007