STRONA GŁÓWNA
Wrzesień 21 2019 19:28:58   
Projekty


Nawigacja
REFORMA EDUKACJI

ODDZIAŁY
  KLASA 1
  KLASA 2
  KLASA 3
  KLASA 4
  KLASA 5
  KLASA 6
  KLASA 7
  KLASA 8
  ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY
  ŚWIETLICA SZKOLNA
  BIBLIOTEKA SZKOLNA

NASZA SZKOŁA
  STRONA GŁÓWNA
  KONTAKT
  GALERIA
  HISTORIA
  ZDJĘCIA ARCHIWALNE
  PUBLIKACJE
  NAUCZYCIELE
  EDUBLOG RUDNIKI
  RADA RODZICÓW
  WYCHOWAWCY
  WSPOMNIENIA
  POSADŻ DRZEWKO
  KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
  ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA
  PLAN LEKCJI 2019/2020

STREFA RODZICA

SAMORZĄD

DOKUMENTY SZKOLNE

JUBILEUSZE

ROK DLA NIEPODLEGŁEJ

SPONSORZY I PRZYJACIELE SZKOŁY

WOLONTARIAT

REKRUTACJA

NARODOWY PROGRAM WSPIERANIA CZYTELNICTWA

AKTYWNA TABLICA

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ I ŚLUBOWANIE KLASY I
IMPREZY„…DODAJ MI SZKRZYDEŁ…” takie motto towarzyszyło obchodom Dnia Edukacji i Ślubowania uczniów klasy I w Szkole Podstawowej w Rudnikach. Wybrane motto wpisuje się w realizację zadań projektu „Szkoła Współpracy”.
Uroczystości rozpoczął p. Dyrektor od powitania Szanownych gości: p. Wójta Adama Szmukiera, Emerytowanych Nauczycieli, p. Przewodniczącej Rady Rodziców-Anety Machury , Rodziców , Nauczycieli, Pracowników szkoły i Uczniów. Złożył wszystkim pracownikom szkoły serdeczne życzenia , a p. Wójtowi przekazał przyznany przez ubiegłorocznych absolwentów tytuł „Przyjaciela Szkoły”.
Następnie uczniowie klasy V i VI w montażu słowno- muzycznym przygotowanym pod kierunkiem p.M.Piątkowskiej z oprawą muzyczną p. S.Findzińskiego wyrazili podziękowania i życzenia dla nauczycieli.
W dalszej części uczniowie klasy I zostali uroczyście wprowadzeni przed zgromadzoną publiczność i powitani przez Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego. Klasa I w pięknie przygotowanym występie zaprezentowała swoje talenty recytatorskie, muzyczne i taneczne oraz wykazała się znajomością zasad życie szkolnego, między innymi takimi słowami : „W naszej szkole się uczymy, chętnie do niej przychodzimy. Ona skrzydła wiedzy daje, w niej się czuję doskonale. Podczas zajęć uczniowie nie mówią chórem, gdy chcą coś powiedzieć, rękę podnoszą w górę”. Po występie artystycznym uczniowie złożyli uroczyste Ślubowanie, rodzice przekazali p. Dyrektorowi symboliczny ołówek i prosili o pasowanie dzieci na uczniów SP w Rudnikach. Na potwierdzenie tego faktu każdy uczeń odcisnął swój palec w kronice szkolnej. P. wychowawczyni Bożena Olszewska –Motyl zwracając się do dzieci i rodziców powiedziała m.in., „ ze właśnie wsiadły do pociągu, który nazywa się Edukacja. Pierwszy przystanek to Szkoła Podstawowa w Rudnikach. Dzisiaj dzieci otrzymacie ważne dokumenty potwierdzające ,że jesteście uczniami. Będzie to legitymacja szkolna i po raz pierwszy w historii szkoły otrzymacie „Moją księgę,” w której będziecie przez wszystkie lata pobytu w tej szkole zapisywać wszystko to, co uznacie za ważne dla was. Otrzymacie także od nas nauczycieli i starszych kolegów symboliczne skrzydła , które niech będą symbolem waszych marzeń, wzrastania, sięgania tam „gdzie wzrok nie sięga” i dążenia „do wyższych rzeczy”. A są to skrzydła motyla, który jest kolorowy i piękny. I wy zachwycajcie wszystkich pięknem i szlachetnością waszych czynów”.
Serdeczne życzenia uczniom i gratulacje rodzicom złożyli: p. Wójt, Dyrektor Szkoły ,p. Aneta Machura , uczniowie klasy V i VI ,a następnie obdarowali dzieci pięknymi upominkami. Wzruszeni rodzice podziękowali za uroczystość i zaprosili na słodki poczęstunek
Copyright Rafał Kowalczyk © 2007