STRONA GŁÓWNA
Wrzesień 21 2019 20:00:52   
Projekty


Nawigacja
REFORMA EDUKACJI

ODDZIAŁY
  KLASA 1
  KLASA 2
  KLASA 3
  KLASA 4
  KLASA 5
  KLASA 6
  KLASA 7
  KLASA 8
  ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY
  ŚWIETLICA SZKOLNA
  BIBLIOTEKA SZKOLNA

NASZA SZKOŁA
  STRONA GŁÓWNA
  KONTAKT
  GALERIA
  HISTORIA
  ZDJĘCIA ARCHIWALNE
  PUBLIKACJE
  NAUCZYCIELE
  EDUBLOG RUDNIKI
  RADA RODZICÓW
  WYCHOWAWCY
  WSPOMNIENIA
  POSADŻ DRZEWKO
  KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
  ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA
  PLAN LEKCJI 2019/2020

STREFA RODZICA

SAMORZĄD

DOKUMENTY SZKOLNE

JUBILEUSZE

ROK DLA NIEPODLEGŁEJ

SPONSORZY I PRZYJACIELE SZKOŁY

WOLONTARIAT

REKRUTACJA

NARODOWY PROGRAM WSPIERANIA CZYTELNICTWA

AKTYWNA TABLICA

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
WIGILIA SZKOLNA 2013
IMPREZY
„Jest grudniowa pora,
Na niebie błyszczy mnóstwo gwiazd,
Jedna z nich nas woła ,
Do wigilii zasiąść czas…”
Ta nastrojowa piosenka rozpoczęła spotkanie wigilijne w naszej szkole i wprowadziła nas w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
19 grudnia w godzinach popołudniowych w szkolnej rodzinie przeżywaliśmy radość ze wspólnego spotkania. Świąteczny nastrój podkreślała mieniąca się kolorami światełek dekoracja, błyszcząca choinka ubrana przez dzieci oraz piękne stroje uczniów . Było nam bardzo miło gościć pana Wójta Adama Szmukiera, Radnych, pana Sołtysa oraz licznie przybyłych rodziców.
Uczniowie klasy III i VI piękną recytacją poezji i prozy oraz śpiewem kolęd i świątecznych piosenek wprowadzili zebranych w miły i uroczysty nastrój. Przygotowana i zaprezentowana inscenizacja pt. „Dzwony” oraz pięknie zaśpiewana pastorałka pt. „Maleńka Miłość” we wzruszający sposób przekazała zebranym przesłanie Świąt Bożego Narodzenia Z wielu oczu popłynęły łzy wzruszenia. Bardzo ładnie wybrzmiała zagrana przez uczniów klasy III na dzwonkach kolęda „Wśród nocnej ciszy”, uczennice klasy VI Natalka Kondas i Małgosia Drzewiecka zaśpiewały kolędę „Cicha noc”, a dziewczynki z klasy III kolędę „Lulajże Jezuniu”. Uczniowie przekazali uczestnikom spotkania życzenia takimi słowami: „Nie tylko w grudniowy wieczór, ale każdego dnia możesz być świadkiem Bożego Narodzenia. Zawsze, gdy otwierasz się na drugiego człowieka, gdy nie wilkiem, ale bratem dla niego się stajesz, gdy z dłoni wyrzucasz kamień, by w niej umieścić kawałek chleba, staje się cud Bożego Narodzenia.
Wszystkim tu zgromadzonym życzymy radosnych i błogosławionych świąt Bożego Narodzenia oraz pięknych dni w Nowym Roku.”, podzielili się opłatkiem i obdarowali pięknymi choinkami zaproszonych gości. Wspólne śpiewanie piosenki „Jest taki dzień” zakończyło część artystyczną.
W dalszej części pan Wójt wyraził podziękowanie dla nauczycieli , rodziców i uczniów za doznane piękne uczucia oraz złożył wszystkim świąteczne życzenia. Słowa życzeń popłynęły także od Radnych –wyraziła je pani M.Bogusławska od pana Sołtysa i od Dyrektora Szkoły. Żeby tradycji wigilijnych stało się zadość uczniowie zostali obdarowani słodkościami ufundowanymi przez pana Wójta i pana Arkadiusza Gębkę. Radni ufundowali do biblioteki dwie książki, które przekazali na ręce Pana Dyrektora. Pani Bożena Olszewska-Motyl, która opracowała i przygotowała scenariusz uroczystości zaprosiła wszystkich do bycia razem do wspólnego kolędowania , dzielenia się opłatkiem i biesiadowania przy pięknie i suto zastawionych stołach. Uczestnicy wigilii częstowali się pyszną kapustą przygotowaną przez nasze Panie Kucharki oraz tradycyjnymi świątecznymi wypiekami.
Do późnych godzin tego wieczoru szkoła nasza promieniała ciepłem i radością oraz rozbrzmiewała kolędami granymi przez pana Stanisława Findzińskiego.
Copyright Rafał Kowalczyk © 2007