STRONA GŁÓWNA
Czerwiec 18 2019 07:39:15   
Projekty


Nawigacja
REFORMA EDUKACJI

ODDZIAŁY
  KLASA 1
  KLASA 2
  KLASA 4
  KLASA 5
  KLASA 6
  KLASA 7
  KLASA 8
  ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY
  ŚWIETLICA SZKOLNA
  BIBLIOTEKA SZKOLNA

NASZA SZKOŁA
  STRONA GŁÓWNA
  KONTAKT
  GALERIA
  HISTORIA
  ZDJĘCIA ARCHIWALNE
  PUBLIKACJE
  NAUCZYCIELE
  EDUBLOG RUDNIKI
  RADA RODZICÓW
  WYCHOWAWCY
  WSPOMNIENIA
  POSADŻ DRZEWKO
  KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
  ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA
  PLAN LEKCJI 2018/19

STREFA RODZICA

SAMORZĄD

DOKUMENTY SZKOLNE

JUBILEUSZE

ROK DLA NIEPODLEGŁEJ

SPONSORZY I PRZYJACIELE SZKOŁY

WOLONTARIAT

REKRUTACJA

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
WIGILIA SZKOLNA 2013
IMPREZY
„Jest grudniowa pora,
Na niebie błyszczy mnóstwo gwiazd,
Jedna z nich nas woła ,
Do wigilii zasiąść czas…”
Ta nastrojowa piosenka rozpoczęła spotkanie wigilijne w naszej szkole i wprowadziła nas w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
19 grudnia w godzinach popołudniowych w szkolnej rodzinie przeżywaliśmy radość ze wspólnego spotkania. Świąteczny nastrój podkreślała mieniąca się kolorami światełek dekoracja, błyszcząca choinka ubrana przez dzieci oraz piękne stroje uczniów . Było nam bardzo miło gościć pana Wójta Adama Szmukiera, Radnych, pana Sołtysa oraz licznie przybyłych rodziców.
Uczniowie klasy III i VI piękną recytacją poezji i prozy oraz śpiewem kolęd i świątecznych piosenek wprowadzili zebranych w miły i uroczysty nastrój. Przygotowana i zaprezentowana inscenizacja pt. „Dzwony” oraz pięknie zaśpiewana pastorałka pt. „Maleńka Miłość” we wzruszający sposób przekazała zebranym przesłanie Świąt Bożego Narodzenia Z wielu oczu popłynęły łzy wzruszenia. Bardzo ładnie wybrzmiała zagrana przez uczniów klasy III na dzwonkach kolęda „Wśród nocnej ciszy”, uczennice klasy VI Natalka Kondas i Małgosia Drzewiecka zaśpiewały kolędę „Cicha noc”, a dziewczynki z klasy III kolędę „Lulajże Jezuniu”. Uczniowie przekazali uczestnikom spotkania życzenia takimi słowami: „Nie tylko w grudniowy wieczór, ale każdego dnia możesz być świadkiem Bożego Narodzenia. Zawsze, gdy otwierasz się na drugiego człowieka, gdy nie wilkiem, ale bratem dla niego się stajesz, gdy z dłoni wyrzucasz kamień, by w niej umieścić kawałek chleba, staje się cud Bożego Narodzenia.
Wszystkim tu zgromadzonym życzymy radosnych i błogosławionych świąt Bożego Narodzenia oraz pięknych dni w Nowym Roku.”, podzielili się opłatkiem i obdarowali pięknymi choinkami zaproszonych gości. Wspólne śpiewanie piosenki „Jest taki dzień” zakończyło część artystyczną.
W dalszej części pan Wójt wyraził podziękowanie dla nauczycieli , rodziców i uczniów za doznane piękne uczucia oraz złożył wszystkim świąteczne życzenia. Słowa życzeń popłynęły także od Radnych –wyraziła je pani M.Bogusławska od pana Sołtysa i od Dyrektora Szkoły. Żeby tradycji wigilijnych stało się zadość uczniowie zostali obdarowani słodkościami ufundowanymi przez pana Wójta i pana Arkadiusza Gębkę. Radni ufundowali do biblioteki dwie książki, które przekazali na ręce Pana Dyrektora. Pani Bożena Olszewska-Motyl, która opracowała i przygotowała scenariusz uroczystości zaprosiła wszystkich do bycia razem do wspólnego kolędowania , dzielenia się opłatkiem i biesiadowania przy pięknie i suto zastawionych stołach. Uczestnicy wigilii częstowali się pyszną kapustą przygotowaną przez nasze Panie Kucharki oraz tradycyjnymi świątecznymi wypiekami.
Do późnych godzin tego wieczoru szkoła nasza promieniała ciepłem i radością oraz rozbrzmiewała kolędami granymi przez pana Stanisława Findzińskiego.
Copyright Rafał Kowalczyk © 2007